Setari Cookie-uri

Compatibilitate intre doi tauri

Hello, am vazut cum e cu un taur si o sagetatoare....dar oare cu un taur si o taurita?:)

Oare au sanse, ce parere aveti?
f1f2f3
Postat pe 14 Iunie 2010 19:56
De la: f1f2f3, la data 2010-06-14 19:56:52Hello, am vazut cum e cu un taur si o sagetatoare....dar oare cu un taur si o taurita?:)

Oare au sanse, ce parere aveti?

Taur:
La un an dupa ce s-a casatorit cu o taurita, el intra in dormitor tinand in mana doua pastile de nurofen si un pahar de apa.
- Ce faci cu pastilele alea, intreaba sotia.
- Sunt pentru durerea ta de cap.
- Dar nu ma doare capul!
- Ha-ha, te-am prins...

(+) Nativul Taur are relatii bune cu nativii din zodii de pamant, la fel ca si el: zodia Fecioara, zodia Capricorn si cu cei nascuti in zodii de apa: zodia Rac, zodia Pesti, dar mai putin cu nativii din zodia Scorpion, care este diametral opusa zodiei Taur. Din cauza acestor diferente, relatiile cu cei nascuti in zodia Scorpionului pot fi foarte contradictorii, caracterizate mai mult de complementaritate decat de compatibilitate.

(-) Cele mai deficitare relatii le are cu nativii din zodia Leului si zodia Varsatorului.
Taur si Taur
Desi are sanse din punct de vedere sexual, relatia dintre doi Tauri risca sa fie cam monotona pe celelalte planuri.

Nu este exclus sa esueze amandoi pe o canapea, uitandu-se la televizor si mancand seminte la unison.
lenyia
Postat pe 3 Iulie 2010 09:32
Daca nu sunt tauri comunali cred ca merge!
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 09:34
De la: lenyia, la data 2010-07-03 09:32:38
De la: f1f2f3, la data 2010-06-14 19:56:52Hello, am vazut cum e cu un taur si o sagetatoare....dar oare cu un taur si o taurita?:)

Oare au sanse, ce parere aveti?

Taur:
La un an dupa ce s-a casatorit cu o taurita, el intra in dormitor tinand in mana doua pastile de nurofen si un pahar de apa.
- Ce faci cu pastilele alea, intreaba sotia.
- Sunt pentru durerea ta de cap.
- Dar nu ma doare capul!
- Ha-ha, te-am prins...

(+) Nativul Taur are relatii bune cu nativii din zodii de pamant, la fel ca si el: zodia Fecioara, zodia Capricorn si cu cei nascuti in zodii de apa: zodia Rac, zodia Pesti, dar mai putin cu nativii din zodia Scorpion, care este diametral opusa zodiei Taur. Din cauza acestor diferente, relatiile cu cei nascuti in zodia Scorpionului pot fi foarte contradictorii, caracterizate mai mult de complementaritate decat de compatibilitate.

(-) Cele mai deficitare relatii le are cu nativii din zodia Leului si zodia Varsatorului.
Taur si Taur
Desi are sanse din punct de vedere sexual, relatia dintre doi Tauri risca sa fie cam monotona pe celelalte planuri.

Nu este exclus sa esueze amandoi pe o canapea, uitandu-se la televizor si mancand seminte la unison.

Taur si Taur. Asta da, relatie solida! Sunteti atât de posesivi amândoi, iar devotamentul este atât de important pentru fiecare, încât relatia ar putea dura mult (si bine).

Tie-ti place sa poti avea încredere într-un partener – iar într-un Taur ca si tine, sigur poti sa ai încredere! Taurilor le place sa aiba timp sa-si arate sentimentele, si fiindca sunteti amândoi atât de senzuali, de "tactili" (simtul formelor este foarte dezvoltat la Taur), o sa aveti momente de vis împreuna, cu siguranta.

Taurul este guvernat de Venus, asa ca amândurora va plac lucrurile elegante, de calitate, placerile vietii nu sunt de neglijat pentru nici unul dintre voi, fie ca este vorba de a mânca sau de a face dragoste. Cei ce sunt guvernati de planeta frumusetii au o nevoie aproape instinctiva de frumos în viata. Aici o sa va întelegeti perfect : amândurora va place confortul, sunteti practici, politicosi, toleranti, si împreuna formati o pereche pentru care stabilitatea este mai importanta decât orice.
lenyia
Postat pe 3 Iulie 2010 09:36
De la: f1f2f3, la data 2010-06-14 19:56:52Hello, am vazut cum e cu un taur si o sagetatoare....dar oare cu un taur si o taurita?:)

Oare au sanse, ce parere aveti?

pana nu demult, taurii mi se pareau barbati plictisitori si laudarosi asemeni femeilor taur..dar am mai cunoscut cativa "tauri" in ultima perioada si am realizat ca au simtul umorului, sunt barbati sensibili si foarte simtiti...cred ca se pricep cel mai bine la capitolul 'cum sa cuceresti o femeie" dar au dificultati mari la mentinerea dragostei, probabil din cauza faptului ca sunt clasici din orice punct de vedere
charlotte_sucks
Postat pe 4 Iulie 2010 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de votul tau si al prietenilor tai! 2 De la: lumi27 15 Iunie 2010 14:49
rase de caini... 3 De la: witcher 6 Noiembrie 2010 12:08
ascendent 4 De la: kudika389905 1 Februarie 2015 19:57
ce inseamna visele astea... 100 De la: kudika115153 15 Aprilie 2011 11:21
salut 4 De la: ancasobo 17 Iulie 2010 00:29