Setari Cookie-uri

as avea nevoie de un sfat

Dupa cum bine precizez si in titlul discutiei deschise de mn, chiar as avea nevoie de un sfat.
Citesc cu interes de fiecare data cand cineva posteaza cate cv, e interesant cum prin intrebarile puse d altii sau problemele pe care le intampina alte persoane te regasesti si u, si atunci cand acele pers primesc raspunsuri ,practik ti se raspunde si la intrebarile care de fapt t macinau si p tine:D.
Am nevoie acum de anumite raspunsuri, sper sa ma ajute cineva pe cat posibil cu o parere sincera.
Si acum cam care ar fi problema mea....pai de ceva timp am intalnit un tip f simpatik, s-ar parea ca ne intelegem pe toate planurile mai putin un sg lucru. nu are rost s o lungesc asa k am s fiu directa.
Pt mn subiectul sex oral e un sub tabu, adik nu am facut, nu cred k as vrea s fac. Iubitului meu insa ii place la nebunie. Atat de tare incat ar putea deveni o problema atata timp cat pt moment nu cred k pot s fac asta.Stiu nu e capat de lume, exista doua variante mari si late: 1. o fac si totul va fi bn; 2. nu fac si ne despartim. doar k e usor de zis, greu de facut.
1. nu stiu dak pot sa fac asta; nu, nu sunt vreo nebuna care are probleme de genul religie sau mai stiu eu c, ci pur si simplu stiu de ce sunt in stare si ce nu, si pt moment nu cred k pot s fac asta.
2. nu vreau s renunt asa d usor la el, adik nu vreau delok s renunt, mai ales pt o asemenea prostie.
Deci urmeaza intrebarea: c s fac? Nici nu stiu dak intrebarea suna; c s fac k s nu mi se mai para asa o mare problema sexul oral sau c s fac pt k ajunge s ceara asta, gen: nu se multumeste cu mn ASA CUM SUNT? Ideea e k ink d la inceput am avut o discutie destul d deschisa si sincera si mi-a spus klar k il atrag, k vrea relatia asta,, dar e fidel atata timp cat acasa are tot ce cauta, adik all inclusive sa zik asa, practik k s fie all mai e nev d sex oral:))).
Deci pareri, ceva, astept orice parere sincera scurta si la obiect:D.
Sper k nu v-am pliktisit. Oricum m gandesc k cine nu vrea si nu-l intereseaza nu citeste si gata.
oricum ...
ms anticipat!
Karizma
Postat pe 7 Iulie 2010 14:41
In primul rand daca nu iti place..nu iti place si gata iar in al doilea rand...nu inteleg de ce nu iti place? In dragoste si razboi se spune ca e permis orice asa ca..ai putea sa incerci macar, s-ar putea sa-ti placa mai ales daca primesti si tu

Dar dac a chiar nu iti place daca el te iubeste vaintelege ca nu vrei si va accepta.

Ai putea incerca totusi sa pregatesti o seara kinky, cu lumanarele, cu fructe, frisca, cu ceva muzica romantica...eu stiu ..ceva care sa te impresioneze si sa incerci sa te relaxezi mai mult. Relaxandu-te mai mult capeti mai mult tupeu ( ca sa zic asa). Eventual bea si un pahar-doua de vin si poti incerca...nu e asa greu :D E greu pana te obisnuiesti, dupa aia....o sa-ti placa mai mult, parerea mea
_Cryssa_
Postat pe 7 Iulie 2010 14:51
ms frumos crysa_tm pt raspuns:*!
Karizma
Postat pe 7 Iulie 2010 23:21
Spui ca nu-ti place fara a motiva in vreun fel de ce nu iti place. Spui doar ca n-ai facut-o. Eu cred ca toate femeile care o fac acum si carora le place s-o faca, n-au avut habar cum este pana n-au incercat.
Apoi spui ca nu vrei sa te desparti de el pentru asa o prostie. Cu siguranta ca este o prostioara sa pui capat unei relatii (in care te simti excelent si pe care vrei s-o continui) pentru un motiv minor. INSA sexul nu este si nu va fi niciodata un motiv minor.
Iubitul tau ti-a transmis, mai mult sau mai putin direct, ca te va parasi / insela daca viata sexuala nu-l va satisface.

Acum, ce cred eu despre asta. Gandeste-te foarte bine, cu maxima sinceritate, care-i motivul principal pentru care refuzi ideea sexului oral. Daca ramane valabil raspunsul de mai sus, adica "nu-mi place, desi n-am niciun motiv".. atunci ii spui direct si asta este. Va rezista langa tine cat va reizista si in final, va pleca.
Eu n-as spune neaparat ca barbatul care te paraseste fiindca nu faci sex oral, nu te-ar iubi. Problema cred ca e mult mai complexa. Fiecare ne dorim o viata implinita pe toate planurile. Iar sexul e, daca nu cel mai important, sa spunem pe locul 2. Pentru ca sunteti tineri. Poate ca la batranete o sa ne preocupe mai mult crosetatul.
rashela
Postat pe 7 Iulie 2010 23:40
Deci stai sa inteleg: el ti-a pus conditie de a fi impreuna, la inceput, sa-i faci sex oral?? Vai mi se pare atat de degradant si umilitor ca i-as fi spus sa faca pasi imediat. Si da, fac sex oral, nu am tabu-uri de genu', dar sa vii cu astfel de conditii si impuneri inainte de a incepe o relatie este lipsa de respect! O iubita este mult mai mult decat o jucarie sexuala.

Acum, voi sunteti deja impreuna. Ceea ce trebuie sa intelegeti e ca o relatie presupune compromisuri. Tu n-ai mai facut sex oral, el pune mare accent pe asta. Incercati sa o luati cu usurelul: fiti de acord ca tu o sa incerci, insa numai atat cat te simti bine, te poti opri oricand (daca lui chiar nu-i pasa daca tie iti face placere sau nu, e de lasat... sexul oral e muuuult mai bun cand face placere AMBILOR parteneri). Fiti de acord ca el sa intoarca favorul, la fel, numai atat cat se simte bine. Ideea este reciprocitate, intelegere, iubire. Daca nu simti acestea cand faci dragoste cu el (de orice fel), mai pune spui punct. Nici tu, nici el nu veti fi fericiti si impliniti dpdv sexual si, implicit, din alte puncte de vedere.
kitty_krieger
Postat pe 8 Iulie 2010 13:16
mda si mie mi se pare aiurea...inca n-am facut sex cu tine si tu imi impui din prima ce vrei de la mine in plan orizontal lasa-ma sa te descopar, sa te iubesc ..ai rabdare...ca devin si xena masochista
miss_darine
Postat pe 8 Iulie 2010 13:35
daca iti doresti sa ramineti impreuna fa-l fericit ,nu va avea rabdare prea mult timp;pt barbati sexul e cel mai important lucru
alimar0
Postat pe 11 Iulie 2010 18:14
www.mariefecte.blogspot.com
Am scris cateva idei despre diete, nutritie, psihoteste si alte lucruri care sper sa va ajute si sa vi se para interesante.

Sper sa participati si la sondaj pentru a satisface cat mai mult nevoie voastre. Multumesc si ma scuzati de deranj.
chic_sindy
Postat pe 11 Iulie 2010 18:14
dunt de acord cu kitty ,dar daca aveti de mult o relatiesi tipul a fost atent cu tine si crezi ca merita mai mult de la tine nu mai astepta .Sex-ul oral nu i atit de rau precum crezi ,kitty ti-a dat sfaturi pe care merita sa le iei in considerare
alimar0
Postat pe 11 Iulie 2010 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reduceri de sezon in mall???Cine stie imi poate spune? 4 De la: dyane_ 13 August 2009 14:03
nu stiu ce sa fac 8 De la: ionelaela 20 Noiembrie 2009 00:29
Chestionar 1 De la: kudika102626 14 Iunie 2010 10:13
Tocurile sunt accesorii..grele :)) ??? 8 De la: iszutza 2 Mai 2009 12:00
Hy! 21 De la: Alinusha1 21 Aprilie 2010 11:54