Setari Cookie-uri

urmeaza sa nasc in maxim doua luni

buna la toata lumea! am si eu nevoie de ajutorul unor proaspete mamici eventual
sunt la prima sarcina si mi-e foarte frica. as vrea sa nasc normal,dar as vrea sa folosesc anestezia epidurala. acum intrebarile mele ar fi cat m-ar costa doctora,anestezistu si asistentele,avand in vedere ca va urma sa nasc la spitalul universitar?multumesc si daca puteti sa ma ajutati v-as fi foarte recunoscatoare.
luluk
Postat pe 11 Iulie 2010 11:28
Eu am parcurs travaliul insa nu am putut naste natural pentru ca nu cobora copilul in col. Insa iti pot spune din ce am simtit ca durerile pot fi suportate daca esti foarte motivata si iti doresti sa aduci pe lume copilul asa cum e normal , asa ca te sfatuiesc sa nu apelezi la epidurala. Exosta doua probleme: riscul sa nu poti impinge deoarece nu iti vei simti partea inferioasa a corpului si raul facut bebelusului de substanta din anestezie. Exista un film pe torrente, The business of being born. Incearca sa il gasesti si sa il vezi , este foarte util si te va motiva foarte tare. Succes si sper din toata inima sa nasti natural.
Arlene
Postat pe 29 Iulie 2010 16:51
A, in privinta banilor nu iti pot spune nimic pentru ca am nascut la o clinica privata unde toate serviciile se achita la final , ca si suma fixa.
Arlene
Postat pe 29 Iulie 2010 16:52
De la: Arlene, la data 2010-07-29 16:52:45A, in privinta banilor nu iti pot spune nimic pentru ca am nascut la o clinica privata unde toate serviciile se achita la final , ca si suma fixa.


da' asa, pentru urechile noastre timide si ochisoreii sensibili, cat scria pe factura de final?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 Iulie 2010 16:56
Bune. Eu am nascut in urma cu trei saptamani, pe cale naturala dar cu anestezie epidurala. A fost foarte bine. Nu te lua dupa mamicile care nu recomanda anestezia, pt ca ele nu au folosit-o. Eu o recomand din toata inima, nu te doare numic iar doctorul si moasa te ajuta foarte mult. La fel si medicul anestezist. Eu am avut norocul sa dau peste o d-na doctor anestezist super profesionist. Despre bani nu stiu ce sa-ti spun pt ca eu am nascut la Brasov, iar costul "manoperelor" sunt altele.Dar pt anestezis eu l-am intrebat pe medicul ginecolog.Bafta. Sa ai o sarcina usoara in continuare si o nastere usoara.
mayra2009
Postat pe 8 August 2010 14:16
Si referitor la dezavantaje, lasa-l pe medicul anestezist sa-ti povesteasca. Pareri sunt multe.
mayra2009
Postat pe 8 August 2010 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am gresit, cand am iertat? 15 De la: corneliaP 15 Aprilie 2011 21:54
Fortze supranaturale malefice 271 De la: Nicoleta_kiss 10 Aprilie 2011 18:16
ma dor sanii 58 De la: kudika_31751 20 Martie 2013 19:55
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:06
Ofer Consultanta 1 De la: kudika_6033 26 Aprilie 2012 16:25