Setari Cookie-uri

Mi se pare ca il cam place pe sotul meu

Buna tuturor. Sunt un pic nelamurita cu privire la o situatie. Nasii nostri de cununie au mai multi prieteni de familie, printre care si un cuplu (necasatorit, dar logodit de curand) in care ea este aici in tara, are job stabil, iar el este navigator. Adica ea e mai mult singura. De fiecare data cand mergem in vizita la nasi, individa aceasta se uita cu coada ochiului la sotul meu, zambeste la fiecare cuvant pe care el il scoate, aproape ca ii curg balele. Nu as fi observat aceste lucruri (pt ca niciun on nu e atat de nesanatos la cap incat sa urmareasca activitatea celorlalti in amanunt) daca nu s-ar fi intamplat episodul urmator: intr-una din vizite toata lumea a plecat mai tarziu de la nasi, iar respectiva domnisoara l-a rugat frumos pe sotul meu daca o duce si pe ea acasa, ca nu mai era traseu la ora aceea. Bineinteles ca sotul meu este un om educat si nu a refuzat-o, asa ca am plecat. Pe drum vorbea doar cu sotul meu si cauta lucruri comune cu el, ii tot punea fel si fel de intrebari la care sotul meu i-a raspuns, la unele a mai ezitat... Cand ziceam si eu cate ceva, se baga peste mine si il mai intreba cate ceva pe sotul meu, nelasandu-ma sa termin. Lucruri foarte deranjante pentru noi. Cand am ajuns acasa, am sesizat amandoi ca nu a fost in regula "interviul" ei. Eu sunt foarte sigura ca sotul meu nu ma inseala. El nici nu o baga in seama, nici nu o vede. Ii raspunde doar pentru ca este bine crescut si politicos. Dar pe mine ma deranjeaza enorm ca e numai cu ochii pe el de fiecare data cand are ocazia. Ce sa fac sa nu o supar nici pe nasa noastra? Pentru ca ele sunt prietene bune.
kudika_35577
Postat pe 10 Decembrie 2013 15:04
In primul rand, ar trebui sa ai o conversatie cu nasa ta, sa-i spui ce te framanta. Bine ar fi ca ea sa fie cea care sa-i comunice prietenei nemultumirile tale (indicat este ca nasa sa-i precizeze ca ea a observat ceva, nu tu). Daca varianta asta nu merge, da cartile pe fata si in momentul in care exista iar o situatie jenanta, spune-ti punctul de vedere. Pana la urma prietenii nasei nu trebuie sa fie si ai vostri.
cuba_libre
Postat pe 10 Decembrie 2013 15:16
De la: kudika_35577, la data 2013-12-10 15:04:14Buna tuturor. Sunt un pic nelamurita cu privire la o situatie. Nasii nostri de cununie au mai multi prieteni de familie, printre care si un cuplu (necasatorit, dar logodit de curand) in care ea este aici in tara, are job stabil, iar el este navigator. Adica ea e mai mult singura. De fiecare data cand mergem in vizita la nasi, individa aceasta se uita cu coada ochiului la sotul meu, zambeste la fiecare cuvant pe care el il scoate, aproape ca ii curg balele. Nu as fi observat aceste lucruri (pt ca niciun on nu e atat de nesanatos la cap incat sa urmareasca activitatea celorlalti in amanunt) daca nu s-ar fi intamplat episodul urmator: intr-una din vizite toata lumea a plecat mai tarziu de la nasi, iar respectiva domnisoara l-a rugat frumos pe sotul meu daca o duce si pe ea acasa, ca nu mai era traseu la ora aceea. Bineinteles ca sotul meu este un om educat si nu a refuzat-o, asa ca am plecat. Pe drum vorbea doar cu sotul meu si cauta lucruri comune cu el, ii tot punea fel si fel de intrebari la care sotul meu i-a raspuns, la unele a mai ezitat... Cand ziceam si eu cate ceva, se baga peste mine si il mai intreba cate ceva pe sotul meu, nelasandu-ma sa termin. Lucruri foarte deranjante pentru noi. Cand am ajuns acasa, am sesizat amandoi ca nu a fost in regula "interviul" ei. Eu sunt foarte sigura ca sotul meu nu ma inseala. El nici nu o baga in seama, nici nu o vede. Ii raspunde doar pentru ca este bine crescut si politicos. Dar pe mine ma deranjeaza enorm ca e numai cu ochii pe el de fiecare data cand are ocazia. Ce sa fac sa nu o supar nici pe nasa noastra? Pentru ca ele sunt prietene bune.



Ai doua posibilitati de rezolvare a problemei tale:

1.Discuta cu nasa ta si explica-i ca te deranjeaza atitudinea doamnei in cauza,chiar daca sunt prietene bune,daca te respecta,te va asculta si va incerrca sa te ajute!!
2.La prima urmatoare intalnire,te retragi intr-o camera cu doamna respectiva si o restrictionezi verbal,de a mai apela la ajutorul vostru!Ii spui clar ca te deranjeaza atitudinea domniei sale,daca este o doamna respectabila,se va retrage,in caz contrar,vei avea de suferit,daca vei continua cu vizitele la nasa voastra,ocazie cu care te vei intalni cu acea doamna incinsa!!!

Si inca ceva,nu avea incredere absoluta in sotul tau,aceasta va disparea daca sotul tau se va angrena in acordarea ajutorului acelei domnit ori de cate ori va fi solicitat.
kudika_15804
Postat pe 10 Decembrie 2013 15:28
De la: kudika_35577, la data 2013-12-10 15:04:14Buna tuturor. Sunt un pic nelamurita cu privire la o situatie. Nasii nostri de cununie au mai multi prieteni de familie, printre care si un cuplu (necasatorit, dar logodit de curand) in care ea este aici in tara, are job stabil, iar el este navigator. Adica ea e mai mult singura. De fiecare data cand mergem in vizita la nasi, individa aceasta se uita cu coada ochiului la sotul meu, zambeste la fiecare cuvant pe care el il scoate, aproape ca ii curg balele. Nu as fi observat aceste lucruri (pt ca niciun on nu e atat de nesanatos la cap incat sa urmareasca activitatea celorlalti in amanunt) daca nu s-ar fi intamplat episodul urmator: intr-una din vizite toata lumea a plecat mai tarziu de la nasi, iar respectiva domnisoara l-a rugat frumos pe sotul meu daca o duce si pe ea acasa, ca nu mai era traseu la ora aceea. Bineinteles ca sotul meu este un om educat si nu a refuzat-o, asa ca am plecat. Pe drum vorbea doar cu sotul meu si cauta lucruri comune cu el, ii tot punea fel si fel de intrebari la care sotul meu i-a raspuns, la unele a mai ezitat... Cand ziceam si eu cate ceva, se baga peste mine si il mai intreba cate ceva pe sotul meu, nelasandu-ma sa termin. Lucruri foarte deranjante pentru noi. Cand am ajuns acasa, am sesizat amandoi ca nu a fost in regula "interviul" ei. Eu sunt foarte sigura ca sotul meu nu ma inseala. El nici nu o baga in seama, nici nu o vede. Ii raspunde doar pentru ca este bine crescut si politicos. Dar pe mine ma deranjeaza enorm ca e numai cu ochii pe el de fiecare data cand are ocazia. Ce sa fac sa nu o supar nici pe nasa noastra? Pentru ca ele sunt prietene bune.


Hmm, nu vrei s-o superi pe nasa, dar ti-ar placea ca o fufa sa-ti strice casa?

In locul tau, i-as explica intreaga situatie nasei si as ruga-o sa nu ne mai invite pe la ei de cate ori e aia acolo.

Nu tine cont de dorinta voastra, as rupe orice legatura cu nasii.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Decembrie 2013 15:32
..O sa vorbesti cu nasa sa nu o mai invite pe individa aceea....si ce vei face cand va apare o alta ''individa''? Vei continua sa il aperi la nesfarsit pe logodnicul tau?Asa au ajuns femeile din ziua de azi?Sa ne incaieram pentru un barbat?
Ideaa este este ca tu pari sa nu ai incredere in partenerul tau...caci daca ai avea, nu ai da 2 bani pe aceasta ''tentatie'' si jocul ei....Viata va fi plina de alte intamplari de acest gen, iar curand tu vei obosi sa il aperi pe ''domnul''Solutia ar fi mai degraba sa te concentrezi pe relatie, pe ''intarirea ii ei si nu pe ''paza ''ei la lucrurile din exterior....
Eu sper ca lucrurile sa mearga bine intre voi....dar daca , Doamne fereste, ''musiu'' raspunde la mrejele acestei femei/ alteia, atunci cu siguranta, problema nu este la femei ci la partenerul tau.
Partenerul tau este cel care, intr-un mod sau altul (in functie de educatie si caracterul sau) sa ii dea de inteles eventualei intruse ca ''invitatiile '' ei sunt totalmente inutile acum si maine si pentru totdeauna....
Aceasta va fi din pacate proba de foc pentru tine-asa iti vei da seama daca viitorul tau sot chiar va merita dragostea , increderea si viata ta....Observa , sprijina , maturizeaza-te tu insati in tot acest joc al vietii
cumsafie
Postat pe 26 Decembrie 2013 12:47
De la: cumsafie, la data 2013-12-26 12:47:31..O sa vorbesti cu nasa sa nu o mai invite pe individa aceea....si ce vei face cand va apare o alta ''individa''? Vei continua sa il aperi la nesfarsit pe logodnicul tau?Asa au ajuns femeile din ziua de azi?Sa ne incaieram pentru un barbat?
Ideaa este este ca tu pari sa nu ai incredere in partenerul tau...caci daca ai avea, nu ai da 2 bani pe aceasta ''tentatie'' si jocul ei....Viata va fi plina de alte intamplari de acest gen, iar curand tu vei obosi sa il aperi pe ''domnul''Solutia ar fi mai degraba sa te concentrezi pe relatie, pe ''intarirea ii ei si nu pe ''paza ''ei la lucrurile din exterior....
Eu sper ca lucrurile sa mearga bine intre voi....dar daca , Doamne fereste, ''musiu'' raspunde la mrejele acestei femei/ alteia, atunci cu siguranta, problema nu este la femei ci la partenerul tau.
Partenerul tau este cel care, intr-un mod sau altul (in functie de educatie si caracterul sau) sa ii dea de inteles eventualei intruse ca ''invitatiile '' ei sunt totalmente inutile acum si maine si pentru totdeauna....
Aceasta va fi din pacate proba de foc pentru tine-asa iti vei da seama daca viitorul tau sot chiar va merita dragostea , increderea si viata ta....Observa , sprijina , maturizeaza-te tu insati in tot acest joc al vietii


Ciudat ca la acest topic dai un astfel de sfat, iar la o alta tema o sfatuiai pe fata care ne scrisese sa-si creeze un cont fals pe un site de dating ca sa-si spioneze iubitul daca nu vorbeste si cu alte femei...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 26 Decembrie 2013 20:47
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-26 20:47:57
De la: cumsafie, la data 2013-12-26 12:47:31..O sa vorbesti cu nasa sa nu o mai invite pe individa aceea....si ce vei face cand va apare o alta ''individa''? Vei continua sa il aperi la nesfarsit pe logodnicul tau?Asa au ajuns femeile din ziua de azi?Sa ne incaieram pentru un barbat?
Ideaa este este ca tu pari sa nu ai incredere in partenerul tau...caci daca ai avea, nu ai da 2 bani pe aceasta ''tentatie'' si jocul ei....Viata va fi plina de alte intamplari de acest gen, iar curand tu vei obosi sa il aperi pe ''domnul''Solutia ar fi mai degraba sa te concentrezi pe relatie, pe ''intarirea ii ei si nu pe ''paza ''ei la lucrurile din exterior....
Eu sper ca lucrurile sa mearga bine intre voi....dar daca , Doamne fereste, ''musiu'' raspunde la mrejele acestei femei/ alteia, atunci cu siguranta, problema nu este la femei ci la partenerul tau.
Partenerul tau este cel care, intr-un mod sau altul (in functie de educatie si caracterul sau) sa ii dea de inteles eventualei intruse ca ''invitatiile '' ei sunt totalmente inutile acum si maine si pentru totdeauna....
Aceasta va fi din pacate proba de foc pentru tine-asa iti vei da seama daca viitorul tau sot chiar va merita dragostea , increderea si viata ta....Observa , sprijina , maturizeaza-te tu insati in tot acest joc al vietii


Ciudat ca la acest topic dai un astfel de sfat, iar la o alta tema o sfatuiai pe fata care ne scrisese sa-si creeze un cont fals pe un site de dating ca sa-si spioneze iubitul daca nu vorbeste si cu alte femei...



cristina_boeru_30
Postat pe 26 Decembrie 2013 20:53
Pentru Viorica....nu am dat astfel de sfat niciuneia dintre noi(cont fals pe site-uri)....se pare ca este o confuzie...dealtfel intru rar pe forum..si rar comentez..., dar uite ca se mai intampla
cumsafie
Postat pe 27 Decembrie 2013 20:05
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥


♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
INTELIGENTUL-INTELIGENT
Postat pe 27 Decembrie 2013 21:49
De la: kudika_35577, la data 2013-12-10 15:04:14Buna tuturor. Sunt un pic nelamurita cu privire la o situatie. Nasii nostri de cununie au mai multi prieteni de familie, printre care si un cuplu (necasatorit, dar logodit de curand) in care ea este aici in tara, are job stabil, iar el este navigator. Adica ea e mai mult singura. De fiecare data cand mergem in vizita la nasi, individa aceasta se uita cu coada ochiului la sotul meu, zambeste la fiecare cuvant pe care el il scoate, aproape ca ii curg balele. Nu as fi observat aceste lucruri (pt ca niciun on nu e atat de nesanatos la cap incat sa urmareasca activitatea celorlalti in amanunt) daca nu s-ar fi intamplat episodul urmator: intr-una din vizite toata lumea a plecat mai tarziu de la nasi, iar respectiva domnisoara l-a rugat frumos pe sotul meu daca o duce si pe ea acasa, ca nu mai era traseu la ora aceea. Bineinteles ca sotul meu este un om educat si nu a refuzat-o, asa ca am plecat. Pe drum vorbea doar cu sotul meu si cauta lucruri comune cu el, ii tot punea fel si fel de intrebari la care sotul meu i-a raspuns, la unele a mai ezitat... Cand ziceam si eu cate ceva, se baga peste mine si il mai intreba cate ceva pe sotul meu, nelasandu-ma sa termin. Lucruri foarte deranjante pentru noi. Cand am ajuns acasa, am sesizat amandoi ca nu a fost in regula "interviul" ei. Eu sunt foarte sigura ca sotul meu nu ma inseala. El nici nu o baga in seama, nici nu o vede. Ii raspunde doar pentru ca este bine crescut si politicos. Dar pe mine ma deranjeaza enorm ca e numai cu ochii pe el de fiecare data cand are ocazia. Ce sa fac sa nu o supar nici pe nasa noastra? Pentru ca ele sunt prietene bune.
Ce face gelozia din om incearca sa nu te mai lasi prinsa in vraja geloziei atat timp cat sotul tau nu ti-a dat motiv.
-Iulya
Postat pe 27 Decembrie 2013 22:36
Încerc sa te sfãtuiesc conform unei cârti p care am citit o de curând...la prima întâlnire, unde este si aceastã domnișoara, lasa d inteles ca nu va duceti acasã, dupã ce plecati d acolo ca sa nu mai ceara un drum, acasã...iar dak insista si nu s simte, poti spune ca exista taxiuri...iar dak masa s supara d atitudinea ta, ii spui ce te framanta...si asa o sa închei discuțiile...
o alta varianta ar fi ca in momentul in care mai încearcã sa ia capãt d discutie cu sotul, sa fii si tu acolo, iar dak t deranjeazã ce întrebãri scoate, îl poti ruga p sot sa mergeti acasã...e mai simplu, asa nu t mai enervezi si dai d inteles ca ai un cuvânt de spus...succes!
missroxana
Postat pe 29 Decembrie 2013 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
apendicta 1 De la: kudika_1033583 31 Iulie 2018 20:10
anticonceptionale 5 De la: kudika_24917 16 August 2013 15:18
Am gresit, cand am iertat? 15 De la: corneliaP 15 Aprilie 2011 21:54
Incatusata de o iubire prea mare. Ajutooooor!!!!!!!!!!! 51 De la: kudika196886 1 Aprilie 2012 20:01
Ce inseamna pt. voi marea dragoste, cum luptati pentru ea ? 32 De la: battleofwits 1 Noiembrie 2010 14:50