Setari Cookie-uri

euthyrox = agitatie ?

iau euthyrox..de aproximativ o luna, dupa cum am mai spus in alt topic.., am hipotiroidism.ideea este k dupa ce il iau ma simt foarte agitata, irascibila, nervoasa , crizata chiar stiu k tiroida este in general irascibila, dar ma asteptam ca tratamentul sa ma linisteasca putin .. mai ales k nu iau o pastila intreaga, iau jumatate, cu pauza in weekend.vreun sfat.. chiar nu ma mai suport asa nervoasa si nu stiu ce sa mai fac, oricat autocontrol as avea
pinkkky
Postat pe 12 Iulie 2010 14:12
da, pai ..... sunt pastile pe care ti le prescrie medicul pt agitatie. luam si eu pastile cu pumnul cand aveam hipertiroidism. acum iau si eu eutyrox si ma simt nasol o ora doua, pt ca la mine inca mai apare secretie de hormoni din restul de tiroida ramas dupa operatie. cu siguranta tb sa micsorezi doza, dar pt treaba asta fa'ti o dozare de tsh si dute cu rezultatul la endocrinologul tau, comparativ cu analizele mai vechi el va sti ce trebuie sa iti dea, si precizeaza'i si starea de agitatie/nervozitate.
Shhh
Postat pe 12 Iulie 2010 14:28
De la: Shhh, la data 2010-07-12 14:28:29da, pai ..... sunt pastile pe care ti le prescrie medicul pt agitatie. luam si eu pastile cu pumnul cand aveam hipertiroidism. acum iau si eu eutyrox si ma simt nasol o ora doua, pt ca la mine inca mai apare secretie de hormoni din restul de tiroida ramas dupa operatie. cu siguranta tb sa micsorezi doza, dar pt treaba asta fa'ti o dozare de tsh si dute cu rezultatul la endocrinologul tau, comparativ cu analizele mai vechi el va sti ce trebuie sa iti dea, si precizeaza'i si starea de agitatie/nervozitate.

multumesc
pinkkky
Postat pe 12 Iulie 2010 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masa tisulara? 8 De la: valy90 10 Decembrie 2010 15:42
Help me ! Problema f urgenta 3 De la: Damaris2009 1 Octombrie 2014 16:55
EUTHYROX 4 De la: kudika474804 20 Noiembrie 2011 22:37
Infectie alimentara sau sarcina? 19 De la: bursuka 7 Septembrie 2010 13:38
Cum scap de barbia dubla'gusa'? 12 De la: kudika226898 15 Aprilie 2011 08:11