Fobie

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

HonneyBunny Avatarul lui HonneyBunny

10 mesaje
Oras: cluj

Salut!Am creat subiectul acesta deoarece vreau sa discut cu cineva care si-a tratat o fobie..si sa aflu cum va decurcati cu fobiile,asta daca aveti vreuna..Mie imi este ft frica de paianjeni, de cei de apartament in special.Ma gandesc ca toti stiti cum sunt..cu corpul minucul i picioare lungi de 3-4 cm.Eu daca vad vrunul sunt in stare sa nu ma apropiu de el pana nu este 'decapitat'.Am tat in fata usii de la baie 20 de min paa a venit fratele meu sa omoare nemernicu'..Daca vad vreunu seara..adorm ft greu...am mereu impresia k umbla pe mine..ft stresant..Am plans de cateva ori din cauza lor...Toata lumea imi zice k nu sunt veninosi,k nu am de ce sa ma tem,dar degeaba..numai cand ma gandesc la picioarele lor lungi mi se ridica parul pe brate.E terifiant!!!
Voi cum va descurcati cu fobiile?
Raporteaza abuz de limbaj
HonneyBunny
Shhh Avatarul lui Shhh

2004 mesaje
Oras: iasi

f bine, mi'e frica de soareci si ma tin departe de ei
Casatoria e cauza principala a divortului.
rashela Avatarul lui rashela

3663 mesaje

Nah, o sa zic si eu nebunia mea! Eu "le am" cu baloanele. Umflate sau nu... sa stea departe de mine. Nu ma intrebati de ce. Pur si simplu nu le suport in preajma.
Asta nu inseamna ca ma inrosesc, am palpitatii, par pe ceafa ridicat. Devin insa agresiva si spun atunci cand situatia imi permite: ia-le de aici sau plec!
La nunti / petrceri cu fast e cel mai aiurea. Mai ales cand sunt ghirlande deasupra capului meu.
Iar daca face poc vreunul, e clar, seara imi este ratata.
I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it.

10 mesaje

Mno la tine e chiar ciudat ;))... indiferent de porma si materialul balonului? :D
HonneyBunny

10 mesaje

De la: Shhh, la data 2010-07-14 02:37:37f bine, mi'e frica de soareci si ma tin departe de ei

Ii bine ca soarecii nu ii intalnesti la tot pasul..mai mult in zonele inchise si intunecoase...si poti si rezolva problema daca ai unul in casa....imprumuti o pisica,asta in cazul in care nu ai :P
HonneyBunny
ameelia Avatarul lui ameelia

121 mesaje
Oras: bucuresti

ei bine,eu am o probleme cu penele(cred ca asta e si motivul pentru care urasc pasarile ].Efectiv mi se face greata cand le vad,nu le supoooort! !Si mi-am zis de multe ori ca e o prostie,ba chiar am incercat sa-mi inving chestia asta,dar n-am reusit...Cand le mai vad pe jos,nu le ridic decat cu un servetel sau ceva, in niciun caz nu pun mana pe ele