Setari Cookie-uri

Case lemn la gata

350 euro/mp.
Pretul include:
FUDATIA:
EXTERIOR:
- structura din lemn de rasinoase uscat (14%) si tratat ignifug, antiseptic si fungicid , cu peretii exteriori compusi din elemente cu sectiune de 12x12 si pereti interiori cu elemente de 8x12 mm;
- placare exterioara cu OSB 3 de 12 mm;
- termosistem polistiren 50 mm, fixat cu ancore si adeziv, armat cu plasa fibra de sticla si masa spaclu adeziv;
- sarpanta;
- invelitoare tabla tip tigla;
- tamplarie PVC cu geam termopan
- usa metalica intrare.

INTERIOR:
- vata minerala de 100 mm in peretii exteriori si acoperis;
- vata minerala de 50 mm in peretii interiori;
- placare pereti interiori cu OSB 2 de 9 mm;
- folie anti-vapori;
- placare plafoane cu placi gips-carton de 9,5 mm grosime;
- placare pereti interiori cu placi gips-carton de 12,5 mm grosime;
- sapa egalizare parter;
- sapa uscata pentru baia de la etaj;
- scara interioara cu trepte si contratrepte din lemn de rasinoase lacuit;
- plafon intre etaje pe structura din dulapi de rasinoase cu dimensiunile de 200 x 50 mm; - izolatie termica si fonica a plafonului cu vata minerala de 100 mm;
- dusumea oarba din dulapi cu grosimea de 50 mm;
- placare cu placi de OSB 2 de 10 mm a dusumelei de la etaj.

INSTALATIA ELECTRICA:
- retea de conductori de cupru protejati cu tuburi copex impotriva aparitiei incendiilor, doze, tablou electric si sigurante, cablu si priza TV, cablu si priza telefon;
www.girosconstruct.ro
giros
Postat pe 2 Februarie 2008 23:18
OFERTA DV.ESTE INTERESANTA...SOLICIT DETALII SUPLIMENTARE +SKITA "CASA LEMN LA GATA",PE ADR...CU CONSIDERATIE,L.SUMAN
domnita08
Postat pe 4 Iulie 2008 12:54
eu mi-am construit casa cu www.casaoptima.ro . Fac case si in Bucuresti, acum...
timberframeranger
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:10
m-ar interesa daca puteti lasa o adresa unde sa putem vizualiza mai multe schide de casa
alynastoian
Postat pe 16 Februarie 2009 14:26
De la: sweet_alina, la data 2009-02-16 14:26:32m-ar interesa daca puteti lasa o adresa unde sa putem vizualiza mai multe schide de casa

www.case-la-pachet.com
dan_promob
Postat pe 14 Mai 2009 09:51
www.casedinlemn.mobar.ro, aici gasiti detalii si modele de case pe structura din lemn.
Va stam la dispozitie, pentru o buna investitie.
LazarEmilian
Postat pe 22 Aprilie 2010 13:44
Buna ziua!
Acum un an mi-am facut o casuta pe structura de lemn din panouri modulare la un producator din Romania si doresc sa va spun ca sunt foarte multumit de ea si ma gandesc de ce nu am facut-o mai devreme.
La firma unde am comandat-o se poate lucra cu proiecte predefinite sau cu arhitectul si inginerii lor(asa am facut eu), raportul calitate pret este cel mai bun pe care l-am gasit, iar seriozitatea si asistenta oferita pe tot parcursul lucrarii m-au convins ca acolo trebuia sa imi fac casa.
Cine doreste detalii suplimentare despre aceasta firma sau pur si simplu doreste sa afle mai multe despre casele de lemn construite la noi in tara poate sa imi lase un mesaj sau sa acceseze http://sinaigroup.ro/ unde de asemenea veti vorbi cu un administrator care va va raspunde la orice intrebare.
Spor la construit!
kudika509970
Postat pe 20 Februarie 2012 11:25
Pretul de 350 de euro/mp pare foarte mare pentru o casa pe structura din lemn la gri...
arhint
Postat pe 23 Februarie 2012 14:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 2 De la: hepparo 29 Aprilie 2009 11:27
De ce o casa din lemn ? 1 De la: caselemncasaneo 20 Februarie 2012 14:04
Sistemul de panouri care a revolutionat arhitectura si designul interior! 1 De la: constructii24 14 Septembrie 2011 10:40
Casa construita pe sistem de grinzi 22 De la: kudika_1045346 18 Martie 2023 22:42
fundatie casa 16 De la: kudika403781 21 Mai 2011 13:58