Setari Cookie-uri

camera copil 7 ani

am o fetita de 7 ani si pana acum a dormit cu noi, dar ne-am mutat in casa noua si va avea camera ei. m-ar interesa firme pt mobiler pt copii si firme de tapet pentru copii.
CristinaL_condo
Postat pe 1 Iulie 2008 16:23
Nu cred ca ideea cu tapetul este buna, mai ales in camera copilului. Peretii mai trebuie sa si respire. Mai ales unde este un copil.Se folosesc produse speciale pentru camerele copiilor, inclusiv de la Policolor. Cum arata camera si ce tema trebuie sa aiba dormitorul? Ce ii place fetitei?
koanamay
Postat pe 13 Iulie 2008 18:42
fetita are acum 7 ani dar depinde de cit vrei sa investesti pentru dormitorul ei. avind in vedere ca va creste repede..piesele de mobilier trebuie sa fie relativ valabile macar pina implineste 14 ani cind siiigur va dori o schimbare.iar tapetul trebuie sa indepineasca conditia de "frumos" tot cam atit timp ca mobilierul
octopus
Postat pe 27 Iulie 2008 18:45
poti folosi tapetul doar pe anumite portiuni din camera nu peste tot.si modelul de pe tapet se poate regasi pe draperii sau panourile decorative,putin intervenit pe mobilier....astfel incit sa aiba legatura
octopus
Postat pe 27 Iulie 2008 18:49
ar fi super daca va dormi singura, dar nu va faceti prea multe sperante...
alitalimari
Postat pe 5 August 2008 13:45
3 pont studio cluj napoca...sunt geniali in domeniul acesta
euroasia
Postat pe 8 August 2008 17:57
Puteti vizita site-ul Interior Store - la pagina destinata special camerelor de copii.
http://www.interiorstore.ro/index.php?categoryID=501

Aici sunt prezentate cateva dintre modelele comercializate de companie. Pentru mai multe informatii: office@interiorstore.ro
InteriorStore
Postat pe 1 Septembrie 2008 13:06
Pentru copii in general te rog si va rog pe voi toti cumparati mobilier din lemn masiv. Nu este obiligatoriu sa fie stejar (este mai scump si greu) Daca este rasinos este perfect ( brad, molit). PAL-ul este foarte nociv pentru camera de dormit are emisii de formaldehida. Chiar si MDF-ul. Arata frumos este colorat dar...
Nu vreau sa fac reclama pentru o firma asa ca daca doresti ceva asa ceva scrie-mi pe adresa personala de mail roxana_apsan@yahoo.com.
rapsan
Postat pe 27 Octombrie 2008 07:48
ce de oameni de bunacredinta.
octopus
Postat pe 19 Noiembrie 2008 01:31
Da mai rar personaje foarte calificate,care sa faca munca voluntara pentru angajatori si nu numai si in loc de salariu sau macar un multumesc, sa se aleaga cu un sut in dos....NU????!!! Firma pe care as fi dorit sa o recomand are mobilier din lemn masiv de rasinos in compozitie pat dulap noptiera comoda cu oglinda la 16 mil.Cu TVA si 10% transport ai rezolvat tot. Ce ziceti este buna credinta sau nu?
rapsan
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:39
sa vezi inghesuiala la mobilier de copii...o sa dea comanda si pentru oameni mari...
octopus
Postat pe 5 Decembrie 2008 21:40
poate fetita ta ar petrece mai mult timp in camera ei, daca ar avea mobilier pictat. M-as bucura sa-ti gasesti timp sa vizitezi site-ul www.rusticartsibiu.ro. N-am sa-ti spun ca este un mobilier ieftin, dar pot sa-ti garantez ca fetita ta ar fi fascinata. Pana una-alta, sa-ti creasca mare si sanatoasa!
Daniela, sibiu.

Postat pe 10 Decembrie 2008 15:21
Daca inca mai cauti dormito pentru copii,iti recomand deco KUBIK care au solutii grozave pentru copii si pentru spatiu casei tale.Vesele colorate si ami ales asa fel construite ca iti ramine camera aproape goala cind le stringi.Incearca,bafta
ellait69
Postat pe 12 Ianuarie 2009 08:54
Mobilier pt copii gasesti la multe firme, le poti cauta pe google.In schimb pt tapet eu ti-as da o alta idee: tot pe google, cauta firme sau desenatori profesionisti care sa-ti deseneze pe pereti diferite personaje din desenele animate.Arata super! sa vezi un Mickey mouse in varianta naturala sau Alba ca Zapada...e o chestie super tare si copilul tau cu siguranta va fi mult mai incantat, decat sa aiba un tapet banal. frunze si flori sau mai stiu eu ce.In plus, i se dezvolta si imaginatia.
money_catcher_condo
Postat pe 22 Ianuarie 2009 23:07
Proges...am vazut ca au cateva oferte variate,destul de dragute si accesibile
andra_alexandra
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:20
SALUT!EU CRED CA CEL MAI POTRIVIT PENTRU CAMERA UNEI FETITE E SA PICTEZI PERETII CU PERSONAJELE EI PREFERATE! E CAM SCUMP, CAM 300EURO METRUL PATRAT, DAR IN FINAL S-AR PUTEA SA MERITE BANII.

Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:00
la pretul care il dai nu este mobilier din lemn masiv cu atatea piese
luminitagrigoriu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:44
eu ti-as propune un perete desenat cu ce isi doreste ea si ca sa iesi mai ieftin sunt elevi la arte plastice in ultimii ani care se ocupa cu asa ceva perdele sunt la fel de cumparat cu motive din diverse povesti iar mobilierul din lemn masiv brad finisat in orice culoare vrei alb,roz,lila sau combinatii sau din mdf la fel vopsit ca alegi varianta mdf atunci dulapul il poti cere la comanda sa arate ca un castel, patul ca o floare etc
luminitagrigoriu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:49
Vad ca toti te pun sa desenezi peretele....O fi la moda..Incearca sa ii dai ei sarcina asta. Va fi incintata si cu siguranta nu mai chemi un pictor.Imaginatia ei in camera ei..
ellait69
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:10
Chiar este lemn masiv 100%.Si crede-ma acestea sunt preturile!Atentie fara tva! Pleaca la export pentru Germania, Franta... Si nu este singura fabrica din tara care are astfel de preturi...Dar comertul nostru manelist de stat, nu stie sa vanda calitatea...De ce sa nu vinzi PAL ?! Ce daca e nociv si de proasta calitate?!!! E lucios colorat si mai poti sa-ti pui si niste adaosuri colosale...
rapsan
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:56
Atunci draga Karmen nascuta in 2003, spor la cumparaturi !!! Du-te si ia-ti mobilier de unde vrei tu, ca e plin peste tot !!!
rapsan
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:59
incearca aici:

http://www.veldor.ro/shop/toate-produsele/2-Mobila-pentru-copii
daniel_patache
Postat pe 13 Iunie 2009 15:23
Camera copiilor este specialitatea noastra. Fa-o cat mai colorata, si plina de fantezie.Nu uita sa incluzi pe alocuri mici mistere....
Cateva idei poti lua si de la noi

http:www.mobilleta.ro
mobilleta
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:37
absolut orice tip de mobilier din pal melaminat (dormitoare,bucatarii,dressinguri,mobilier pt birou,etc)la comanda,ofer garantie 24 luni,factura ;asigur montajul si transportul in bucuresti si imprejurimi.Pt cine e interesat, ma puteti contacta pe mail la adresa mirea_mob_design@yahoo.com sau la nr de telefon 0721329677,0740145427,0766745830
mirea_mob_design
Postat pe 5 Noiembrie 2009 00:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de toate pentru toti 7 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:56
Racitor de aer 19 De la: david_laur 14 Iunie 2009 11:41
Cum "mintim" spatiul din bucatarie? 12 De la: verena 21 Septembrie 2011 15:39
Alimentatia bolnavilor de GUTA 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:36
CASE PE STRUCTURA DIN CADRE USOARE DIN LEMN(FRAME CONSTRUCTION) 2 De la: MIKE 6 Mai 2010 23:24