Setari Cookie-uri

Mobilier oriental

Imi place foarte mult stilul oriental si tocmai mi-am cumparat o locuinta si caut mobilier in acest stil. Din pacate nu am gasit decat modele extrem de scumpe. Va rog, daca stie cineva, sa-mi spuneti si mie unde as putea gasi piese mai accesibile la pret.
Va multumesc anticipat pentru sfaturi.
maria_pavel
Postat pe 3 Septembrie 2008 14:42
Interior Store
www.interiorstore.ro
www.interiorstore.ro
InteriorStore
Postat pe 12 Octombrie 2008 03:27
buna,

vezi la www ecomob ro au un magazin in pipera, vis a vis de metrou aurel vlaicu. eu mi-am cumparat de acolo un set si e foarte bun. sunt seriosi. iar pretul e muuult sub mobexpert, asta ca sa-ti dai seama cat pot castiga maharii de la mobexpert, de unde am avut mobila si dupa 2 ani si un mutat s-a facut praf.
florina
florinescu_condo
Postat pe 21 Octombrie 2008 09:09
Salutare! Ne lasi sa-ti cunoastem o parte din personalitatea ta ,iar noi iti stam la dispozitia cu : MOBILA DE LUX DIN LEMN MASIV EGYPT, sculptata manual, pictata sau simpla , RUSTICA sau ANTICHIZATA , USI MASIVE SCULPTATE ,PARCHET PLACAT CU DIVERSE METALE sau PICTAT manual.Onoram comenzi : mobila pentru uz casnic , pt.birouri, sali de nunti / conferinte , pt.spatii comerciale, spatii publice , cabinete medicale cit si accesorii pentru decoratiuni interioare .Toate sunt piese unice realizate manual incepind de la cele mai simple piese pina la cele mai extravagante finisate cu foita de aur autentica.
La noi ai libertatea de a-ti crea si personaliza propriul tau spatiul .Simplu! Faci un priect si noi il transpunem in lemn.
Va asteptam cu drag sa vizitati magazinul nostru MELOOKY din Oradea, Calea Aradului nr.14 sau galeria foto www.condo.ro/comunitate/AngelaHaq , e-mail: melooky_design@yahoo.com
V-am pupat!
AngelaHaq
Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:24
Decoratiuni si Mobilier Exotic din indonezia
www.indodeco.ro
celest
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:24
ce de reclama pe forumul asta am vazut pe cineva aici care se lupta cu asta aici separe ca fara succes
costicaionescu
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:07
Sotul meu este din Egipt,am fost in vizita in Cairo si ce magazine de mobila masiva orientala am putut sa vad,m-au lasat fara replica.Contrasteaza foarte mult masivitatea ,opulenta si bogatia de culori a canapelelor de exemplu pe care le vezi in vitrinele mari din strada cu saracia frapanta a oamenilor care trec pe acea strada.La noi nu prea o sa se gaseasca mobila buna orientala,sau poate la magazinele bune de profil turcesti,si asta dintr-un motiv foarte simplu:apartamentele la noi sunt de 3-4 ori mai mici ca cele mai sarace din Cairo,si astfel nu au unde sa incapa un set de 7 piese de living, daramite altceva....

Postat pe 29 Decembrie 2008 11:17
pai ce acum trebuie sa iau tot setul ce sa fac cu el sa umplu tot apartamentul eu cred ca odata ce te orientezi spre o mobila atat de exotica nu se cuvine sa locuiesti intrun apartament mai ales daca ai si cativa copii si nu prea este timp de facut mereu curatenie ,deoarece o asemenea mobila cum am vazut la meloki cere putin mai multa atentie apoi daca tot vrei neaparat cred ca poti lua doar anumite piese mie imi este teama ca aceast trend cu mobila mai exotica sa nu se transforme intro lafaiala precum stau la etajul 6 in colentina dar am lexus ls 400
costicaionescu
Postat pe 30 Decembrie 2008 01:34
Poti gasi mobilier oriental si al Mobexpert si la Elvila, insa trebuie sa stii sa alegi. Sunt variantele la comanda sau InteriorStore, insa mie mie se par exagerate preturile.
monicaQQ2001_condo
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:58
www.interiorstore.ro
andra_alexandra
Postat pe 23 Ianuarie 2009 21:43
mobilierul oriental ,e preferatul meu creaza o atmosfera calda,plina de energie si confort.Schimba total aspectul locuintei,conferind elegata si stil!
andreeabacau
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:34
Am vazut si la ikea diferite obiecte cu impletituri din diverse texturi. oare mai sunt la moda scaunele/fotolii, mesele, canapele facute integral din ratan si zambila?
mie sincermi se par mai mult potrivite pt gradina, spatii in aer liber, terasa... e doar o parere...
iuliam
Postat pe 13 Februarie 2009 08:07
Am remarcat si eu preturile destul de piperate la acest gen de mobila, insa din pacate nu te pot ajuta foarte mult, incearca sa dai un search pe google poate vei gasi ceva pe placul tau si cu preturi mai modeste
andra_alexandra
Postat pe 17 Februarie 2009 13:32
sunt sculptor in lemn profesionist caut pe cineva sa investeasca intr-un atelier nu trbuiesc multi bani dar eu nu-i am comenzi se gasesc si acum dar din lipsa de spatiu nu le pot executa execut orice tip de sculptura basorelief si relief ..stalpi de case..unicate ,capete de pat,cuiere mic mobilier sculptor_puiu@yahoo.com
sculptor_puiu
Postat pe 1 Iulie 2009 17:49
mai daca sa ajutati oferiti un sfat profesionist da nu va face-ti i de la reclmama la firme ar trebui ca cei de la administare site sa va blocheze contul sunte=ti jalnici.
Mobilierul oriental este in general scump datorita costurilor mari de transport dar te afatuiesc sa asteptiti targul de mobila BIFE de la Romexpo 2-6 septembrie unde vei gasi o oferta mai mare si preturi mai mici.
luminitagrigoriu
Postat pe 5 Iulie 2009 14:08
Cand vorbim de mobilier oriental, trebuie sa precizam tara de origine. Pentru cunoscatori diferenta dintre mobilierul egiptean sau marocan sau dintre cel japonez sau chinezesc este evidenta, asa ca atunci cand cumparam astfel de mobilier trebuie sa fim foarte bine informati.
De exemplu, la Mobexpert se gasesc seturi de mobilier pentru living sau dormitor, in stil chinezesc sau indian.Este de fapt vorba despre piese de mobilier in stil contemporan, care incap in apartamentele de bloc, dar carora li s-au aplicat elementele stilului respectiv.La Exotique se gaseste mobilier original, importat din tara de origine, dar dimensiunile canpelelor si meselor le fac potrivite pentru spatii mari , iar pretul lor este prohibitiv.Multe magazine de decoratiuni interioare vand masute, dulapioare, taburete in diferite stiluri exotice, pretul lor este accesibil, dar gustul si originalitatea lor lasa de dorit.
Concluzia: cauta cu atentie si informeaza-te!
Mihaela09_condo
Postat pe 6 Iulie 2009 06:24
"High Expectations" by Codrina
www.codrina.ro

Ca sa decorezi o casa, ai nevoie de idei, bani, curaj si rabdare. Daca tocmai sunteti pe punctul sa faceti asta, in mod cert veti avea ... "High Expectations"!

Nu este numele unui film si nici un titlu de carte... HE by C este numele unei colectii de tablouri art deco ce va va satisface in mod cert setea de frumos precum si orice pretentii legate de stilul locuintei voastre.

HE by C se adreseaza persoanelor cosmopolite si independente, si, in general, tuturor celor care incearca sa-si transforme locuinta intr-o mica opera de arta. Are un stil eclectic, se caracterizeaza prin foarte multe contraste, iar geometrizarea formelor poate da un aer de pretiozitate incaperii pe care ati accesoriza-o cu un astfel de tablou.
Tablourile cu personalitate din aceasta colectie - pictura abstracta non- figurativa, tehnica de ulei pe panza cu insertii de alte materiale - relief pe panza, creeaza un efect spectaculos. In plus, aceste tablouri pot constitui cadoul ideal. Va asiguram sprijinul in cautarea si gasirea picturilor care va definesc cel mai bine locuinta sau biroul si va asteptam cu drag solicitarile la:

IQ art
0747.633.494
comanda@iqart.ro
IQart
Postat pe 12 Decembrie 2009 03:20
Mobilierul oriental, indiferent de tara de origine este foarte atractiv, doar ca preturile nu sunt la fel de atractive..
RoxyRoxx
Postat pe 20 Ianuarie 2012 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lustre rosii si wenge accesibile 2 De la: kudika_8128 22 Mai 2012 17:31
Decoratiuni pentru casa 2 De la: rannia08 11 Decembrie 2010 00:42
Sabloane pictura pereti 1 De la: valica_35 25 Octombrie 2010 18:46
reconditionari 45 De la: mariaDD 3 Septembrie 2012 11:25
pictura pe pal 7 De la: nicu_ddt 20 Iulie 2010 08:37