Setari Cookie-uri

Referitor la casele ANL

La ce ANL-uri din Braila faci referire, la cele de la marginea orasului, din apropierea fermelor zootehnice?
OFERTA BRAILA: ANL cu aroma de porc
farb_condo
Postat pe 12 Octombrie 2009 10:54
imi pare rau ca esti rautaciosa din pacate problema mirosului este constanta in toata braila datorita firmei unui important cotizant al filialei brailene a liberalilor , mult timp acesta a cazut in dizgatia liberalilor dar au venit iar alegerile si a fost reprimit pentru a avea un bun cotizant la bugetul campaniei . Daca in vechile comentarii laudam calitatea blocurilor anl din braila acum un prieten de al meu constructor si bun meserias locuieste in noile apartamente distribuite. Acum chear sa angajat la firma care le construieste si din afirmatiile lui imi intareste afirmatia ca sant bune ! PS daca stii ceva ..... anl-urile din brailita sant cam pe malul dunarii asa ca bate vantul nu prea apuca sa stea mirosul in lacu dulce nu se aude trenul cum de altfel nici cele de la gara doar ca mirosul iti cam iuteste ochii deci nu votati porcii
gigibrbr_condo
Postat pe 13 Octombrie 2009 15:19
Buna!
Si eu din Iasi cu parerea mea!...(sau a noastra.??)
Locuiesc de 5 ani intr-un apartament de 2 camere cu vedere super...termopan exterior bun, instalatie de gaz si lift bune, tavan si plafon rezistent (inca)...despre restul. ..merg la sub 5 adica ..-faceam inca mici "reparatii" inainte sa ne mutam prin 2005 cand am reusit prima inundatie la bucatarie, apoi a urmat un stalp de la exterior ud pana pe la jumatate( asta pana sa ne lamurim noi ca este o zona in perete pe undeva intre camere unde sunt pozitionate in perere- repet- repartitoarele de la incalzire), apoi noi ii inundam pe vecinii de jos si cei de sus pe noi "la trei si" repetam, daca dai drumul la cada si te speli pe maini ai apa pana in prima camera, ca sa poti schimba parchetul.. :sml, si cu putina buna vointa la urmatoarea tura de udat peretele dintre camere..(.ala cu "repartitoarele")- ne putem reamenaja dimensiunile camerelor. Asta daca intre timp nu reusim sa facem piscina la vecinii de jos cu ajutorul incalzirii false din pardosea. Sa va mai spun ca in toata casa este o singura priza cu impamantare, ca tensiunea este intre 180 si 320 si ca usile inca se mai usuca?!?!?...de rest de bine !...a fost construit pe o veche mlastina si avem probleme cu "micile" inundatii de la subsol. Credca ne-am hotarat ..IL LUAM!
elenutaus
Postat pe 24 Februarie 2010 16:03
Imi pare rau fata de tine draga ,,elenutaus''si fata de ceilalti nefericiti care intrun fel sau altu ia ajutat dumnezeu cu o casa ANL eu continui sa declar ca blocurile ANL DIN BRAILA SANT FOARTE BUNE si ca singura problema a fost cu instalatia sanitara dar departe de ce am citit defecte la voi. Daca constructia acestor apartamente a fost data pe criterii politice cum se incearca acum la braila PSD_ISTA sigur ca si calitatea este mai scazuta .
gigibrbr_condo
Postat pe 25 Februarie 2010 17:53
Buna ziua, locuiesc intr-un apartament ANL din Galati, in zona garii... Referitor la locatie pot sa spun ca trenurile nu se aud ( nu ca ar fi o circulatie intensa ), in schimb panza freatica este destul de sus si nu am incredere in sistemul cu care se lauda cei care au construit blocurile cum ca nu lasa apa sa inunde subsolurile blocurilor... este intr-adevar spatios, cu un parchet urat, cu usi din lemn prea verde si acum, dupa 2 ani, crapate serios... s-a pus problema inchiderii balcoanelor ( trebuie proiect aprobat si nu mai stiu ce ) - proiectul initial al blocului este atat de " interesant" incat in cazul nostru la et. 4 nici nu poate fi inchis balconul ( trebuie acoperis la balcon) iar in cazul altor vecini balconul acopera bucataria si o camera doar pe jumatate. poti sa inchizi in situatia asta balconul, cand jumatate de dormitor iti ramane expus? Nu toate blocurile ANL din zona garii au acelasi proiect; unii deja si-au inchis balcoanele si-i invidiez... cat despre achizitionare, astept sa vedem cum reactioneaza solul pe termen cat mai lung cu putinta ( nu-mi place apa care iese la suprafata si acopera solul la nici 50 m in fata scarii )...am inteles de la o emisiune tv cum ca pretul la un apartament cu 2 camere ar fi 26.000E din care se va scade chiria achitata pana in momentul achizitiei propriu- zise...nu-mi pare rau ca locuiesc si probabil ca, daca mi-as mai permite inca un credit pe langa cele pe care ma chinui sa le achit la momentul actual, m-as incumeta sa-l cumpar ca dup'aia sa-l vand...la momentul actual ma consider norocoasa ca sunt chiriasa intr-un apartament de asta, tinand cont de faptul ca altii " saliveaza" dupa un apart. ANL si nu au garantia ca-l vor primi ...candva...undeva...
axentyna
Postat pe 1 Martie 2010 14:12
Mercy Axentyna pentru raspunsul tau, sigur ca constructia acestor blocuri a fost de cele mai multe ori facuta cu cantec. Cu siguranta proiectul a fost bun deoarece nici un inspector nu a-si permite sa semneze si sa intre in puscarie pe o problema de cele mai multe ori ce sta doar in mana constructorului . Te sfatuiesc sa afli ce spune proiectantului,geodezistul cat si pe cineva din cadru firmei de constructie .Eu nu sant beneficiarul unei asemenea facilitati ( am cunostinte insa)dar cunosc pe cineva dintro functie de conducere a constructorului si zice ca ce sa facut la Braila sa facut ...bine (as zice chear foarte eu daca nu erau instalatiile sanitare ) daca grangurii psd isti (da da nu pdl=isti )a-si vor pune planul in aplicare cu acordul justitiei vom asista la un jaf legat de ANL-uri dar speram sa nu fie asa
gigibrbr_condo
Postat pe 1 Martie 2010 17:47
buna,sunt noua pe aici si as vrea daca sunteti draguti cei care a-ti primit ANL in braila sa imi spuneti si mie cat timp a-ti asteptat de la depunerea dosarului pana a-ti primit,eu astept din 2006 si acum am si un copil de 9 luni.Astept raspunsul vostru.poop
geta2010
Postat pe 10 Iunie 2010 01:21
mai GETABR problema este grava , am pe cineva care a depus dosarul pe la sfarsitul lui 2005 sau inceputul lui 2006 si sau mutat la sfarsitul anului 2009 (deci cam 4 ani) dar sincer spus sant altii care sau mutat dupa 5 chear 9 ani din pacate birocratia a-si face efectul cu succes si este destul de greu de combatut . Acum au primit si instiintare privind posibilitatea achizitiei pretul fiind pana in 120000 RON
gigibrbr_condo
Postat pe 10 Iunie 2010 19:05
Mah
kudika496184
Postat pe 10 Ianuarie 2012 23:10
-Salut!
-Eu am ANL pe langa bazar primu bloc portocaliu
-Stau la et.2
Cat de Frumos este in interior-cand intri in fata vezi un hol din regips
-Urmeaza livingul ,bucatria si balconul
-Camera la copil in stanga si baia in fata

Cum am eu in casa -Un cuier cu usi glisante o canapea pe colt in living o mobila bucataria este rosie in camera copilului un pat un sifonier tv etc



Cam asa este la mn in casa spuneti parerile cum vi se pare



Va multumescMult!!!!!!!
kudika496184
Postat pe 10 Ianuarie 2012 23:16
plictisitor si cu rigips
FAT_FRUMOS
Postat pe 10 Ianuarie 2012 23:16
Doar ce s-au dat anl-urile in Calarasi 2 Portocalii si 1 Verde -Cel Verde e oribil am intrat intr-un apartament are un parchet oribil si gresie verde:))
- Cele Portocalii sunt Frumoase au un parchet foarte frumos si Gresia si faianta
Cum V-am mai spus ap. meu este asa greie si faianta,parghet usa metalica la intrare parchet mai , nasol este ca uni pereti sunt din rigips geamuri termopan calorifere usi in casa de lemn.
Cum intrii este un hol din rigips dupa living ,bucatarie balon mareeeeeee ...,iar un hol,stanga camera copilului,si baia in fata

Eu ma bucur ca am casa mea si pana aum am bagat baniii nulti in ea Canapea 10 milioane Mobila sufragerie 32 milioane bucatarie 27 miliaone un sifonier mare in dormitor ,pat si mobilier, birou etc 30 miloane 97 DE MILIOANE PANA ACUM SI MAI AM :(((((


Sunt nemultumita pt. ca nicia cum nu ne-a dat lumina si nu pot sta acoloooo:(((((((((((((((:(:(:(:(((




Spunetimi parerea dumneavoastra despre casa mea cum vi se pare


Va multumesc!!!!!!!!!!! Va pooppp:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*
kudika496184
Postat pe 10 Ianuarie 2012 23:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pictura in camera copilului cu povesti si animatii 1 De la: maziart 19 Iunie 2009 14:32
Mutare in casa noua 7 De la: kudika_981053 9 Februarie 2015 12:08
dragoste,iubire 27 De la: zinaceabunasinebuna 24 Ianuarie 2012 08:38
cartea de vizita a unei femei....... 1 De la: Lavini_Unghii_False 20 August 2010 22:02
Nafi Mall si Universul Gentilor 1 De la: nafimall 17 Iulie 2010 01:52