Setari Cookie-uri

decoratiuni in stil african

pentru ca am cateva obiecte de arta africana(statuete din lemn,instrumente muzicale,tablouri pe scoarta de copac),as dori sa decorez un colt din living in stil african;nu prea stiu ce obiecte de mobiliersi nici de unde sa le procur...am gasit prim magazine doar seturi din ratan,dar nu stiu daca se potrivesc stilului!
e_solodiuc_condo
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:05
buna cel ami usor cred k e sa intri p net si sa cauti astfel de obiecte si asa afli si de unde le poti procura...
cyoryk
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:31
Stilul african, o indrazneala tentanta
Daca sunteti o fire pasionala, va recomandam sa adoptati stilul african, o impletitura intre mister si aventura. Astfel, veti reusi sa creati o atmosfera fascinanta care sa va aminteasca de salbatica si calduroasa Africa. Stilul african aduce in prim plan materiale naturale combinate cu modele si culori indraznete. Se foloseste foarte mult animal print-ul; covoarele, pernele, cuverturile sau draperiile sunt confectionate din materiale care imita pielea de animal (cel mai des intalnit este imprimeul leopardului). Accessoriile si materialul decoratiilor exotice sunt in nuante de auriu sau galben. Chiar si zugraveala puteti sa o realizati in tente aurii, incercand sa se redea atmosfera torida a desertului. Accentul este pus pe obiectele decorative. Stilul african impune decorarea casei cu tablourile, statuetele si vasele din ceramica mari cu imprimeuri animaliere. Mobilierul este confectionat din mahon, care confera camerei un aspect maiestos, sobru si elegant.

andra_alexandra
Postat pe 23 Ianuarie 2009 21:29
andra,multumesc pt. raspunsul competent; am sa caut si un vas mare din ceramica ! am gasit pernute cu imprimeu imitatie de zebra dar am sa caut si imitatie de leopard.;culorile alese pt. restul decoratiunilor:galben,verde,negru(maron-inchis)
un set din ratan nu ar merge? nu decorez intreaga camera ci doar spatiul fostului balcon!
e_solodiuc_condo
Postat pe 24 Ianuarie 2009 10:25
Iubesc stilul african. Ai avut o idee super cand te-ai gandit sa-ti decorezi o parte din living astfel. Cred ca cel mai bine cauti pe internet alte articole care s-ar potrivi celor pe care le ai tu.
laura_feelings
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:42
ok
e_solodiuc_condo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 12:15
Daca as avea balconul mare si ar incapea un covor sau o carpeta,cred ca as pune unul din piele verde cu wenge...sau alb cu negru asortat la perna...
cryssta_2000
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:17
culmea, am gasit un covoras cu animal-print: zebra(jumatate)+ leopard(jumatate),pe un fond maron inchis...merge..!
e_solodiuc_condo
Postat pe 31 Ianuarie 2009 21:47
De la: e_solodiuc, la data 2009-01-16 12:05:11pentru ca am cateva obiecte de arta africana(statuete din lemn,instrumente muzicale,tablouri pe scoarta de copac),as dori sa decorez un colt din living in stil african;nu prea stiu ce obiecte de mobiliersi nici de unde sa le procur...am gasit prim magazine doar seturi din ratan,dar nu stiu daca se potrivesc stilului!



cauta la "exotique" ai si mobilier si decoratiuni.e un depozit si au mobilier deosebit de interesant..pe splaiul unirii..pe linga statia timpuri noi...unde era "bourul"fabrica de pantofi
octopus
Postat pe 2 Februarie 2009 00:04
din pacate, nu stau in bucuresti1
e_solodiuc_condo
Postat pe 2 Februarie 2009 18:24
viziteaza-le site-ul ca au si prin tara magazine...eu nu stiu de unde esti....
octopus
Postat pe 6 Februarie 2009 00:58
Mobilier impletituri sau din lemn mahon sa potriveste bine cu stilul african.


www.indodeco.ro
celest
Postat pe 7 Februarie 2009 11:39
De la: octopus, la data 2009-02-02 00:04:07
De la: e_solodiuc, la data 2009-01-16 12:05:11pentru ca am cateva obiecte de arta africana(statuete din lemn,instrumente muzicale,tablouri pe scoarta de copac),as dori sa decorez un colt din living in stil african;nu prea stiu ce obiecte de mobiliersi nici de unde sa le procur...am gasit prim magazine doar seturi din ratan,dar nu stiu daca se potrivesc stilului!



cauta la "exotique" ai si mobilier si decoratiuni.e un depozit si au mobilier deosebit de interesant..pe splaiul unirii..pe linga statia timpuri noi...unde era "bourul"fabrica de pantofi

fara suparare, am cautat pe site-ul recomandat de tine, dar exotique au mobilier in stil oriental, se spune clar,
sweetseawhisper
Postat pe 8 Februarie 2009 11:50
eu am fost acolo si am vazut mobilierul. au mai multe piese...masa, scaune, dulap,lada, comode, oglinzi.... uite http://www.exotique.ro/dulapuri/Ne2311_mare.jpg asta e un dulap. are sculptat dupa cum vezi figuri din arta africana. http://www.exotique.ro/mobila%20orientala/paturi9.jpg
eu ma refer nu la ce scriu ei ci la desenele de pe mobila.

mi-e greu sa cred ca nu ti-a placut nimic de acolo, au si mobilier cu impletitura de zambila de apa
octopus
Postat pe 8 Februarie 2009 13:41
la mine in targ( si nici prin apropiere) nu este vreun magazin 'exotique', dar m-am orientat deja....am gasit ceva asemanator la alt magazin din oras
e_solodiuc_condo
Postat pe 8 Februarie 2009 20:03
cauta un tapet cu paduri tropicale si ar fii ceva de neuitat!
costea_n2000
Postat pe 15 Februarie 2009 13:10
De la: cyoryk, la data 2009-01-21 12:31:52buna cel ami usor cred k e sa intri p net si sa cauti astfel de obiecte si asa afli si de unde le poti procura...
sau achizitiona :)))
happi_funky
Postat pe 16 Februarie 2009 13:06
De la: octopus, la data 2009-02-02 00:04:07
De la: e_solodiuc, la data 2009-01-16 12:05:11pentru ca am cateva obiecte de arta africana(statuete din lemn,instrumente muzicale,tablouri pe scoarta de copac),as dori sa decorez un colt din living in stil african;nu prea stiu ce obiecte de mobiliersi nici de unde sa le procur...am gasit prim magazine doar seturi din ratan,dar nu stiu daca se potrivesc stilului!



cauta la "exotique" ai si mobilier si decoratiuni.e un depozit si au mobilier deosebit de interesant..pe splaiul unirii..pe linga statia timpuri noi...unde era "bourul"fabrica de pantofi


Chiar azi am fost in 2 magazine exotique..au decat mobilier chinezesc si indian...nu are nici o treaba cu africa
kbr
Postat pe 5 Iunie 2009 20:07
eu nu am poze sa-ti arat....e un depozit pe la timpuri noi...pe malul dimbovitei....pe splaiul unirii
octopus
Postat pe 7 Iunie 2009 14:15
nici acolo n-am gasit ceva pur african :(
kbr
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:55
"High Expectations" by Codrina
www.codrina.ro

Ca sa decorezi o casa, ai nevoie de idei, bani, curaj si rabdare. Daca tocmai sunteti pe punctul sa faceti asta, in mod cert veti avea ... "High Expectations"!

Nu este numele unui film si nici un titlu de carte... HE by C este numele unei colectii de tablouri art deco ce va va satisface in mod cert setea de frumos precum si orice pretentii legate de stilul locuintei voastre.

HE by C se adreseaza persoanelor cosmopolite si independente, si, in general, tuturor celor care incearca sa-si transforme locuinta intr-o mica opera de arta. Are un stil eclectic, se caracterizeaza prin foarte multe contraste, iar geometrizarea formelor poate da un aer de pretiozitate incaperii pe care ati accesoriza-o cu un astfel de tablou.
Tablourile cu personalitate din aceasta colectie - pictura abstracta non- figurativa, tehnica de ulei pe panza cu insertii de alte materiale - relief pe panza, creeaza un efect spectaculos. In plus, aceste tablouri pot constitui cadoul ideal. Va asiguram sprijinul in cautarea si gasirea picturilor care va definesc cel mai bine locuinta sau biroul si va asteptam cu drag solicitarile la:

IQ art
0747.633.494
comanda@iqart.ro
IQart
Postat pe 12 Decembrie 2009 03:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aerul conditionat picura 14 De la: aminaboga 7 August 2009 11:33
bucatarii 16 De la: Floricela 26 Decembrie 2009 20:50
AMENAJAM DECORAM RESTAURAM TAPET STUCATURI STUCO-VENETIAN 1 De la: TANASE_CONSTRUCT 7 Februarie 2012 18:59
Stilul romantic 34 De la: luminitagrigoriu 14 Aprilie 2010 17:12
Obiecte sanitare 15 De la: condo003625 14 Aprilie 2010 10:50