Setari Cookie-uri

igrasie in bucatarie

am probleme cu umezeala si mucegaiul in bucatarie nu stiu ce sa fac, cum aprin focul se umezeste peretele exterior va rog da-timi o solutie. Va multumesc
ann3
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:55
buna.daca imi dai ceva mai multe informatii despre casa si despre ce fel de foc este vorba poate ca exista o solutie. ce fel de fereastra aveti in bucatarie
vasilecroitoru
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:23
locuiesc la apartament de bloc,este vorba de focul (ochiul)de aragaz, am geam de termopan la bucatarie , si mi se umezeste geperetele din exterior.
ann3
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:04
nu cred ca aveti doar peretele de la bucatarie extern ar trebui sa verificati daca se umezesc si ceilalti pereti externi, daca nu se umezesc,pina la solutia drastica de a izola exteriorul incercati sa deschideti geamul ori de cite ori folositi aragazul in felul acesta micsorati diferentele de temperatura si umiditate.
vasilecroitoru
Postat pe 23 Ianuarie 2009 09:48
- eu am izolat apartamentul pe afara si daca nu folosesc hota peretele exterior se umezeste, dar mai mult de la aburi...
oana_zoican69
Postat pe 11 Februarie 2009 15:16
www.avitop.eu, cu conditia ca peretele sa nu fie ud. Daca da atunci trebuie uscat, tratat de ciupercile corespnzatoare, tencuit si aplicat Avitop.
Avitop
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:18
De la: Avitop, la data 2009-04-16 14:18:05www.avitop.eu, cu conditia ca peretele sa nu fie ud. Daca da atunci trebuie uscat, tratat de ciupercile corespnzatoare, tencuit si aplicat Avitop.


mai avitopule, ce solutii ai tu de te doare capul, dar care este solutia originala de avitop? Aia de Orastie sau a voastra?
Nu mai prostiti lumea cu facaturi.
Producatorul Avitopului este AVIDUZ Cehia, iar unicul distribuitor este o firma din Orastie care are si exclusivitate la acest produs, restul produselor cu aceeas denumire sunt copii ale originalului. Intrati pe Aviduz. cz si veti vedea singurul distribuitor la acest produs in Romania este o firma din Orastie.
Cautai si va veti convinge.
condo000807
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:25
De la: condo000807, la data 2009-09-20 23:25:36
De la: Avitop, la data 2009-04-16 14:18:05www.avitop.eu, cu conditia ca peretele sa nu fie ud. Daca da atunci trebuie uscat, tratat de ciupercile corespnzatoare, tencuit si aplicat Avitop.


mai avitopule, ce solutii ai tu de te doare capul, dar care este solutia originala de avitop? Aia de Orastie sau a voastra?
Nu mai prostiti lumea cu facaturi.
Producatorul Avitopului este AVIDUZ Cehia, iar unicul distribuitor este o firma din Orastie care are si exclusivitate la acest produs, restul produselor cu aceeas denumire sunt copii ale originalului. Intrati pe Aviduz. cz si veti vedea singurul distribuitor la acest produs in Romania este o firma din Orastie.
Cautai si va veti convinge.
Avitop
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:07
Stimate Domnule de la Orastie,

Intr-adevar citandu-va, in viata sunt foarte multe multe facaturi!!! As avea rugamintea din respect pentru cititorii acestui forum ca afirmatiile DVS sa le sustineti aici si scriptic. Eu unul as fi incantat daca cititorii acestui forum ar afla de la DVS care este coeficientul de transfer termic al celor de la Aviduz a caror existenta nu o contestam, ci numai faptul ca ei nu au inca in acest moment precizat sub agrement tehnic, minunatul de lamda (coeficient de transfer termic)care de obicei impreuna cu R arata performantele unui produs de termoizolare.Va rugam mult de tot sa sunati la Aviduz si sa-l cereti.
Este o problema de timp pana cand lucrurile se vor clarifica si vom reveni in mod sigur cu precizari legate de Avitop, Aviduz etc astfel incat cititorii sa fie corect informati.


Cu stima,

O fosta posibila gasca pentru Aviduz, dar care a deschis ochii la timp si nu s-a ars ca altii.

Avitop
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:12
www.antimucegai.ro acolo gasesti raspuns la intrabarile tale.
titel12
Postat pe 28 Octombrie 2010 23:34
a numesc Magyara Rudolf Leonard, am 26.de ani si bani prea putini pentru a-mi permite medicamentele necesare tratarii afectiunilor de care sufar. Nu am pe nimeni, am crescut, de la un an, in mai multe case de copii din Sibiu, iar de la 18 ani sunt pe drumuri. Acum dorm la un adapost de noapte din Sibiu si nu pot munci pentru ca medicii mi-au interzis efortul fizic. Sufar de ciroza hepatica, ulcer, leucemie si scolioza toracica si am nevoie, lunar, de medicamente in valoare de aproape cinci milioane de lei pentru a putea urma tratamentul prescris de medici.
Ma adresez oamenilor cu suflet si credinta in Dumnezeu sa ma ajute pentru a putea continua acest tratament. Cei care doresc, ma pot ajuta cu mici donatii in contul deschis la BCR : RO36RNCB0231088855520001 (lei). RO22RNCB0593088855520001...EURO.. E-mail: rudolfleonard13@yahoo.com Telefon: 0757205495
19842110
Postat pe 17 Martie 2011 12:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
constructia unei cazi de baie 8 De la: kudika_35031 9 Iunie 2013 17:09
mucegai la masina de spalat 2 De la: getatudorache123 19 Iulie 2010 11:03
recomandare vopsea lavabila 2 De la: kudika427396 16 Decembrie 2015 19:24
Sex in 3,greseala vietii mele! 667 De la: kudika_nikole 4 August 2020 18:06
Glafuri de fereastra pentru exterior si interior 1 De la: kokonet 23 Martie 2010 13:28