Setari Cookie-uri

Centrala pe peleti

Este una dintre centralele la care vrem sa optam dupa ce vom termina casa de construit. Este un pic mai scumpa decat cea pe lemne, dar reusim sa ardem acei peleti obtinuti din deseuri presate si modelate si sa salvam in mare parte cativa mii de copaci intr-o viata de om. Si nu stim daca vom reusi sa plamtam atatia copaci pe cati i-am distruge. Asta este parerea mea... Optati pentru ecologie.
kudika126806
Postat pe 13 Februarie 2009 19:39
Aceeasi idee am avut-o si noi pana cineva ne-a convins ca este mai eleganta cea pe gaze.
Noi nu prea avem spatiu de depozitare si din cate am inteles iti trebuie cativa zeci de saci ca sa treci iarna, iar ei se scumpesc pe zi ce trece.
Si eu sunt pentru eco. Succes!
adriana_30
Postat pe 19 Februarie 2009 16:11
...eco , e super dar dak nu reusesti nu-ti fa griji pt ca oricum nu suntem principalii factori poluatori !eu sunt din zona de munte unde lemnul vine folosit cat mai mult cu putinta si la urma nu de asta se defriseaza!altele sunt motivele !Intr-adevar ar fi nevoie de oameni care sa curete padurile , insa sunt sigura ca nu de aceia care le-au "ras".Si apoi,costurile la peleti vor fi mai atractive in mom.incare mai multi oameni isi vor achizitiona astfel dfe centrale!am auzit ca ar costa detul de mult.salutari
anaiise
Postat pe 19 Mai 2009 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VOPSEA LAVABILA PTR INTERIOR 22 De la: traditional 13 Iunie 2016 19:40
cum se intretin canapelel din piele ecologica?? 11 De la: carmen_suciu 20 Ianuarie 2015 15:16
Decor fara bariere pentru o casa de vis 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:22
Culori de Sarbatori - cum decoram casa 3 De la: kudika_976407 12 Decembrie 2014 22:03
Trucuri pentru o locuinta de vis 1 De la: cristianamenajari 2 Iulie 2010 22:14