Ziua biciclistului

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

valentin_negru Avatarul lui valentin_negru

2 mesaje

Nu stiu ce efect a avut aceea zi dedicata biciclistului dar stiu sigur ca nu a fost atat de mediatizata ca aceasta actiune care e programata Sambata 28.03.2009.
Macar incercam sa propunem o tema astfel incat intr-un anumit interval de timp sa se circule numai cu bicicleta.astfel putem oarecum diminua emisiile de gaze cu efect de sera!
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
Este intr-adevar un subiect foarte interesant,mai ales pentru noi,romanii,desi in alte tari,e ceva obisnuit.Prea ne-am invatat sa ne aruncam repede in masina chiar daca dam o fuga pana in " colt".Sa fie de vina comoditatea?Sa nu existe suficiente piste amenajate ptr. biciclisti?Hai sa ne gandim:Putina miscare nu strica,indiferent de varsta(nu comentam containdicatiile medicale),mai contribuim si noi la curatenia plamanilor nostri, si,daca stam bine si socotim, o fuga pana la piata sau la magazinul AUTO dureaza ceva mai putin decat scosul masinii din garaj.Ce ziceti?
cornelia_leia Avatarul lui cornelia_leia

315 mesaje
Oras: brasov

Doar "ziua biciclistului " mi se pare mult prea putin ar fi interesant sa fie saptamana, sau luna biciclistului, nu crede?
cand tristetea te inconjoara, cand zambetul dispare, cand fericirea iti pare departe ,priveste o floare…… C