Metode de combatere a mustelor si gazelor in pavilionul din gradina

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Metode de combatere a mustelor si gazelor in pavilionul din gradina: (2.5 din 2 voturi)

healthy000676 Avatarul lui healthy000676

15 mesaje

As dori daca cineva are informatii de combatere a mustelor sau gazelor in spatiu deschis.
Am fost la un gratar intr-o gradina si in pavilionul unde am servit produse;e gratarului a fost foarte enervanta prezenta mustelor.
Exista cumva metode de a evita aceste sacaitoare muste?
Daca cineva stie ceva ce se poate aplica concret, as ramane profund indatorat.
Multumesc
Raporteaza abuz de limbaj
Mihaela09_condo Avatarul lui Mihaela09_condo

202 mesaje
Oras: bucuresti

Am vazut la Praktiker, in sectorul de produse pentru gradina o lampa-capcana pentru insecte de toate felurile.Are un bec special, cu lumina albastra, care atrage insectele.Becul este invelit intr-o retea metalica, care le electrocuteaza si apoi cad intr-o tavita, de unde pot fi scuturate usor. Lampile sunt de mai multe marimi si preturi, de la 70 la 1300 RON.Ceea ce ti-am spus sunt instructiunile de pe ambalaj. Eu nu am putut cumpara deoarece nu am curent electric tras pe balcon.Se gasesc si becuri de rezerva, care costa 20 RON. Poti sa te duci sa le vezi, daca iti sunt de folos.
healthy000676 Avatarul lui healthy000676

15 mesaje

MULTUMESC
lumi_casia Avatarul lui lumi_casia

10 mesaje
Oras: sibiu

nu stiu daca te mai intereseaza, eu am vazut odata la cineva in germania o metoda mai neobisnuita. Era o proprietate mai intinsa cu iaz si am fost surprinsa ca statea cu usa deschisa la casa si inauntru nu erau insecte de nici un fel. Metoda folosita: o punga obisnuita umpluta cu apa agatata deasupra usii. Asta e tot, nu pare credibil dar acolo dadea rezultate. Incercati si dvs.
condo000283 Avatarul lui condo000283

5 mesaje

si cum functioneaza sistemul. Pe ce baza?
Inca asa ceva n-am mai auzit?
Acesta-i efectul galosilor de guma asupra razelor de luna?
mirela_ghindescu Avatarul lui mirela_ghindescu

46 mesaje

multam frumos
tudor_tan_condo Avatarul lui tudor_tan_condo

7 mesaje

cat de tare