Setari Cookie-uri

Ajutor, Gresia mea "suna"

Ajutor,gresia mea, dupa 6 luni de la renovare, a inceput sa se miste si suna a gol...ce e de facut?
anna_i_maria
Postat pe 28 Iulie 2009 16:00
nu prea ai ce face, inseamna ca nu a fost pusa cum trebuia si au ramas goluri in urma uscarii. Nu cred ca te tenteaza sa o mai pui o data ...asa ca o folosesti asa cum este,pana....cedeaza si incepe sa se fisureze
cornelia_leia
Postat pe 28 Iulie 2009 16:12
Hmmm, tare "incurajator" suna...ma gandeam sa o "injectez" cu ceva aracet...crezi ca e o idee buna?
anna_i_maria
Postat pe 28 Iulie 2009 16:15
Buna . daca suna nu e chiar asa grav dar daca se misca trebuie sa iei masuri:- cauta-l pe "mesterul" care ti-a montat-o si strange-l de gat sa te tina minte;
-el ar trebui sa stie ce e de facut pentru a remedia problema, daca nu dai de el incearca sa scoti usor placile care se misca si monteazale la loc asta dupa ce spargi adezivul vechi si dai cu o amorsa.Daca suna a gol(pe la colturi da obicei)inseamna ca nu au adeziv destul datorita sapei care probabil a fost stramba si a "mesterului" ca nu a stiut sa puna adeziv calumea.inconvenientul ar fi ca risti sa spargi placile acolo unde nu au adeziv, altceva mult noroc si spor la treaba
kornelpaula
Postat pe 28 Iulie 2009 16:59
Multumesc pt sfat...trebuie sa gasesc un mester care sa faca asta.
anna_i_maria
Postat pe 28 Iulie 2009 17:13
daca esti din bucuresti te ajut cu mare placere
kornelpaula
Postat pe 28 Iulie 2009 22:33
Am discutat si cu colegii, solutie nu exista decat sa pui alta, sau sa speri ca nu va plesni acolo unde este gol sub ea.Din acest motiv trebuia sa apelezi la un mester nu la un "carpaci", din nefericire nu ai cum sa deosebesti pe unul de celalalt, dar e o lectie pe care ai invatat-o acum , "din mers".
cornelia_leia
Postat pe 30 Iulie 2009 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
construiesc o casa la tara 3 De la: Miklos 23 Februarie 2010 09:22
de cate ori facem mancare si dureaza mai mult apare condensul, ce putem face? 2 De la: montajprestaf 21 Februarie 2010 15:05
Cum se poate inalta un beci ? 2 De la: danstaicut 5 Februarie 2010 18:18
cum sa lipesc gresia de mozaic 19 De la: condo003386 19 Martie 2010 21:26
modalitati de consolidare beciuri 5 De la: dannyel_condo 1 Aprilie 2014 12:32