au cazut toate frunzele la lamaiul altoi...

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent au cazut toate frunzele la lamaiul altoi...: (1 din 1 vot)

toldasmiroslavaluciana Avatarul lui toldasmiroslavaluciana

6 mesaje

au cazut toate frunzele la lamaiul altoi.. dragi mei. De cand l- am adus in casa au cazut tote frunzele si se usuca varfurile crengilor,va rog urgent UN SFASFAT.astept urgent saa ma ajute cineva sa- l salvez.l-am primit anul trecut,cadou de la sotul meu.MII DE MULTUMIRI!
Raporteaza abuz de limbaj
ana1234567 Avatarul lui ana1234567

20 mesaje
Oras: sibiu

Probabil ai pus lamaiul in casa prea tarziu. L-a prins vreun vant rece sau vreo temperatura de sub 15 grade si deaceea s-au ofilit frunzele.... Rupe frunzele uscate si taie la restu cat ii uscat din frunza. Eu am lamai de 5 ani , dar de pe la jumatatea lui august il tin numai in casa.
Sper sa te ajute.
O zi buna.
Fulg-de-nea Avatarul lui Fulg-de-nea

18774 mesaje
Oras: bucuresti

De la: toldasmiroslavaluciana, la data 2009-10-18 18:40:32au cazut toate frunzele la lamaiul altoi.. dragi mei. De cand l- am adus in casa au cazut tote frunzele si se usuca varfurile crengilor,va rog urgent UN SFASFAT.astept urgent saa ma ajute cineva sa- l salvez.l-am primit anul trecut,cadou de la sotul meu.MII DE MULTUMIRI!

temperatura e de vina...
Prietenia inseamna a darui din tine ceea ce este mai frumos pentru ca celalalt sa simta cat de mult este pretuit si sa invete sa pretuiasca si el pe altii la adevarata lor valoare!
molo2o Avatarul lui molo2o

2 mesaje
Oras: iasi

poate pamantu nu e bun , retine apa si putrezesc radacinile! stiu pe cineva care se ocupa de lamai de mult timp si poate te poate ajuta el ; poti gasi adresa lui pe planteexoticeghiveci.blogspot.com/
_oktober_ Avatarul lui _oktober_

7593 mesaje
Oras: arad

Citricele pierd frunzele si de la udatul in exces