Setari Cookie-uri

reparare canapea

Buna ziua,

Am o canapea in stare buna, pe care nu vreau sa o arunc . Doar ca in zona unde s-a stat mai mult s-a lasat putin si scartie . Este pe arcuri . Recent am luat o alta canapea careeste umpluta cu un fel de vata compacta, nu stiu exact cum ii zice, sper ca ne e toxica , cred ca se folosesc anumite tipuri de vata in mobilier de genul acesta . Aceasta umplutura este foarte ferma dar moale, si nu scartie , normal . Intrebarea mea este urmatoarea . Se pot inlocui arcurile cu acest tip de vata ? (mentionez ca acea canapea cu arcuri este modulara, deci [partea de care vorbesc este detasabila ) Sau doar se repara arcurile ? Eu as dori inlocuirea cu vata deoarece are anumite proprietati preferabile arcurilor . Cine se pricepe la cum arata interiorul unui sistem pe arcuri si ce implica scoaterea lor, adica se pot scoate fara a distruge restul si introduce inauntru o umplutura de vata ?Si inca ceva, cam cat ar costa repararea catorva arcuri ( pret non-Bucuresti) ca am auzit ca ar trage tzepe la pret tapiterii .

Multumesc
saturnine_condo
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
OBLOANE ... 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:34
totul despre amenajari interioare 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 20:04
Candelabru din nuiele 7 De la: condo003161 11 Februarie 2010 01:18
Izolare pivnita 1 De la: rexhasan 31 Martie 2010 18:14
refan 0 De la: 14 Martie 2010 10:29