Setari Cookie-uri

idei living

buna. as vrea sa-mi dati si mie idei despre cum sa-mi aranjez, decorez, vopsesc peretii in living. spatiul este de 20 m2. cu ce as putea sa asortez mobila rosie? ma refer la pereti, perdele, covor, etc.
ce culori sunt mai in voga pentru living?
vali23
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:05
"High Expectations" by Codrina

Ca sa decorezi o casa, ai nevoie de idei, bani, curaj si rabdare. Daca tocmai
sunteti pe punctul sa faceti asta, in mod cert veti avea ... "High Expectations"!

Nu este numele unui film si nici un titlu de carte... HE by C este numele unei colectii de tablouri art deco ce va va satisface in mod cert setea de frumos precum si orice pretentii legate de stilul locuintei voastre.

HE by C se adreseaza persoanelor cosmopolite si independente, si, in general, tuturor celor care incearca sa-si transforme locuinta intr-o mica opera de arta. Are un stil eclectic, se caracterizeaza prin foarte multe contraste, iar geometrizarea formelor poate da un aer de pretiozitate incaperii pe care ati accesoriza-o cu un astfel de tablou.



Tablourile cu personalitate din aceasta colectie - pictura abstracta non- figurativa, tehnica de ulei pe pinza cu insertii de alte materiale - relief pe panza, creeaza un efect spectaculos. In plus, aceste tablouri pot constitui cadoul ideal. Va asiguram sprijinul in cautarea si gasirea picturilor care va definesc cel mai bine locuinta sau biroul si va asteptam cu drag solicitarile la:


IQ art
0747.633.494

comanda@iqart.ro
IQart
Postat pe 12 Decembrie 2009 02:49
De la: valeria22, la data 2009-12-02 17:05:55buna. as vrea sa-mi dati si mie idei despre cum sa-mi aranjez, decorez, vopsesc peretii in living. spatiul este de 20 m2. cu ce as putea sa asortez mobila rosie? ma refer la pereti, perdele, covor, etc.
ce culori sunt mai in voga pentru living?

Rosul se armonizeaza foarte bine cu alb sau argintiu, gri, negru, bineinteles alese in diferite proportii.
Astfel poti imbraca peretele din spatele canapelei intr-un tapet gri-argintiu,cu motive geometrice sau florale, pe care se va evidentia foarte bine o canapea rosie. Sau poti imbraca cu tapet doar peretele pe care este montat mobilierul audio-video.Ceilalti pereti trebuie sa fie zugraviti cu gri-argintiu, exista vopsele speciale,cu aspect metalic.
Parchetul trebuie sa fie de o nuanta foarte deschisa, iar covorul poate contine culorile rosu, negru si predominant gri.
In ce priveste draperiile si perdelele, acestea trebuie alese in functie de punctul cardinal spre care este orientata camera. Daca lumina este puternica, poti alege draperii gri-inchis si perdele albe, dar daca lumina naturala este putina, e bine sa alegi draperii gri-deschis si perdele foarte fine.
Obiectele decorative - vaze, tablouri, lampi - pot fi rosii sau negre.
Mi-ar face placere sa stiu ca ti-am fost de folos.
Mihaela09_condo
Postat pe 12 Decembrie 2009 08:15
multumesc pt idei. chiar la rosu ma gandisem si eu, dar nu stiam cu ce alte culori sa combim. imi plac f mult canapelele rosii si mobila rosu cu negru lucioasa. cu siguranta o sa va "imprumut" ideile
vali23
Postat pe 12 Decembrie 2009 16:39
intr-un living rosu ( ca idee ...) as face un stucco-veneziano bicolor din alb si negru pe un perete ( cel decorativ ) si pe partea opusa doar niste mici elemente . ca sa-ti faci o idee despre ce e vorba cu stucco asta acceseaza: http://stucco-gallery.blogspot.com , acolo sunt informatii
de natura sa te lamureasca ; poate gasesti si un contact ; mai mult nu te pot ajunta .
iuli71
Postat pe 13 Decembrie 2009 15:13
daca ai mobilier rosu sigur peretii trebuiesc temperati cu doua nuante de gri mai inchis si mai deschis. sau macar cafeniu si galben ca untul.iar podeaua ar fi bine sa aiba o culoare mai inchisa. bine ar fi daca ai asorta peretii cu mocheta.daca ai peretii cu gri sau bej pune aceeasi culoare mocheta.
octopus
Postat pe 13 Decembrie 2009 18:01
vezi yotube(zugravi de calitate)0745197984
getagaby
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:51
eu sunt de parere ca se poarta ce imi place mie si nu ce se poarta ca fitze.
la mobila rosie iti mergeceva nunate deschise de crem bej, ca si zugraveala, perdele si alte accesorii.depinde si de gustul tau.
vivacedonna
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:48

De la: valeria22, la data 2009-12-02 17:05:55buna. as vrea sa-mi dati si mie idei despre cum sa-mi aranjez, decorez, vopsesc peretii in living. spatiul este de 20 m2. cu ce as putea sa asortez mobila rosie? ma refer la pereti, perdele, covor, etc.
ce culori sunt mai in voga pentru living?


Rosul se armonizeaza foarte bine cu alb sau argintiu, gri, negru, bineinteles alese in diferite proportii.
Astfel poti imbraca peretele din spatele canapelei intr-un tapet gri-argintiu,cu motive geometrice sau florale, pe care se va evidentia foarte bine o canapea rosie. Sau poti imbraca cu tapet doar peretele pe care este montat mobilierul audio-video.Ceilalti pereti trebuie sa fie zugraviti cu gri-argintiu, exista vopsele speciale,cu aspect metalic.
Parchetul trebuie sa fie de o nuanta foarte deschisa, iar covorul poate contine culorile rosu, negru si predominant gri.
In ce priveste draperiile si perdelele, acestea trebuie alese in functie de punctul cardinal spre care este orientata camera. Daca lumina este puternica, poti alege draperii gri-inchis si perdele albe, dar daca lumina naturala este putina, e bine sa alegi draperii gri-deschis si perdele foarte fine.
Obiectele decorative - vaze, tablouri, lampi - pot fi rosii sau negre.
Mi-ar face placere sa stiu ca ti-am fost de folos.



merge perfect rosu cu negru, dar intr-un spatiu foarte mare, pt ca altfel o sa te simti ca intr-o cripta



vivacedonna
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:51
Sunt convinsa ca nici o femeie nu-si va cumpara o rochie care a fost la moda acum cinci ani doar pentru ca atunci i-a placut si i-a stat bine.
La fel si in amenajarea casei, care se face pentru o perioada mult mai lunga de timp, cautam sa aflam ce este nou si sa alegem ceea ce ni se potriveste mai bine. Nu cred ca a dori sa fii la moda este doar "o fita".
In ceea ce priveste amenajarea "rosu-negru", am sugerat doar o canapea rosie, textilele in culori deschise, iar mobila poate fi deschisa la culoare, doar cu unele fronturi de dulap rosii, pentru a inviora atmosfera. Iar negrul e bine sa fie in cantitati mici, obiecte decorative, rame de tablouri, etc.
Dar fiecare isi poate apara parerile!
Mihaela09_condo
Postat pe 17 Ianuarie 2010 10:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FUCȚIONAREA CENTRALELOR CU TIRAJ FORȚAT 9 De la: condo003366 12 Martie 2011 20:12
mai ieftin 11 De la: condo000663 26 Iulie 2009 22:15
dormitor cu pat rotund 8 De la: condo010101 29 Septembrie 2010 16:40
Canapea din imitatie de piele rosie in living? 9 De la: emilianovac 11 Mai 2010 11:23
sursã ieftinã de cãldurã 51 De la: condo000029 1 Octombrie 2013 16:04