aragazul...

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

tury65 Avatarul lui tury65

90 mesaje

Azi am facut o boacana am spart geamul termoizolant al aragazului...stie cineva se gasesc ca piesa de rezerva a aragazului in magazine...?
Raporteaza abuz de limbaj
mirceaa Avatarul lui mirceaa

2 mesaje
Oras: timisoara

Incearca la atelierele de reparatii, ei trebuie sa aiba. Daca nu stii unul, du-te la un magazin care vinde aragaze si intreaba cine le face service-ul.
dvoinea Avatarul lui dvoinea

1 mesaj

Am patit acelas lucru, in termenul de garantie, dar asta nu a contat, de la service m-au convins ca eu sunt de vina, nu am stiut sa il pazesc...
Nu se poate face nimic, a trebuit sa inlocuiesc totul, dar am ales inox. Nu este atat de frumos, dar nu am probleme.
costicaionescu Avatarul lui costicaionescu

84 mesaje

sigur ca da !! mergi la reprezentantul service si comanda un geam nou sigur ca da draga DVoinea geamul nu sa spart datorita proastei calitati a produsului ci dintro regretabila greseala este ac si cand tu ai face o casa ai vindeo si apoi noul propietar ar darama un zid de sustinete si plos casa atunci cine ar fii vinovat ???? sau mai aproape de intelesul fiecaruia cine ar fii vinovat daca ai intra cu masina in pom ????tu , garantia sau casco
inaudroiu_condo Avatarul lui inaudroiu_condo

2 mesaje

Si eu am patit acest lucru, dar in urma cu cca 20 de ani.Este un geam mare, pentru aragaz tip "Modern" Eu l-am comandandat la Medias,la "Intr. de geamuri si oglinzi" dar banuiesc ca nu mai exista intreprinderea, ca multe altele, care au disparut.
bacioi_dana Avatarul lui bacioi_dana

1 mesaj

dragii mei....si eu am patit la fel, cu o plita hotpoint ariston, super frumoasa....si scumpa....si din senin s-a spart geamul...si surpriza....nu face obiectul garantiei...ca doar noi cand spalam plitele...demontam geamul cu totul, il spalam si il punem la loc... . si uite asa am sunat la reprezentanta din buc si mi-am luat un mare flit de la marele director de service cu o discutie de cea mai joasa speta....nu va puteti imagina.
Si ce am facut? opc-cta, opc-buc si mail direct ariston din italia si in 2 zile am primit raspuns ca imi vine geamul in garantie si se si monteaza mocaaaaa....
Deci? suntem o tara minunata, las ca merge...hai sa lovim tare in conumatorii nostrii ca doar nu ne luam salariile de la ei....ca si cu asigurarile.
Sfatul meu: pastrati toate hartiile si nu iertati nimic!
ca la asta te aduce in starea nesimtirea unora.Succes!
roman_ioan2005 Avatarul lui roman_ioan2005

1 mesaj

eu am cateva de rezerva, le-am cumparat dar nu mi-au trebuit,trimite-mi marca aragazului si dimensiunea geamului
pe adresa
roman_ioan2005@yahoo.com
condo002921vlad Avatarul lui condo002921vlad

49 mesaje
Oras: bucuresti

simplu ca buna ziua te duci la o firma care face termopane sau una care face geamuri termopan ma refer la sticla cu dimensiunile si comanzi sticla securizata te costa patin
condo001572 Avatarul lui condo001572

2 mesaje

da se gasesc geamuri de aragaze la majoritatea magazinelor(fero metal ) industriale ,eu mi-am facut DIN REZERVE usi de semineu (langa Gura Humorului)
nalk86 Avatarul lui nalk86

1 mesaj

am lucrat la domo asa k stiu cel mai bine... ai certificat de garantie suna la nr de tel si fa comanda, dak nu ai certificat k de obicei asa se intampla dute de unde l-ai cumparat si pe un ton politicos cere-le baietilor un nr de tel