Setari Cookie-uri

finisare apartament-cum?

Sunt din Cluj.Ne-am cumparat un apartament intr-un imobil nou.Trebuie finisat.Suntem in faza incipienta in care trebuie sa decidem ce vrem ,cum vrem sa-l amenajam.
Intru sistematic pe site-uri de amenajari interioare si la un moment dat am gasit unul pe care puteam sa adaptez la diverse tipuri de camere diverse nuante de parchet.Din pacate am facut greseala ca nu l-am salvat si nu mai stiu ce site era.
Daca stie cineva,help me.
Si daca cineva este binevoitor si ma ajuta cu sugestii,ii sunt recunoscatoare.
Multumesc tuturor.
condo003110
Postat pe 6 Februarie 2010 13:45
Cred ca site-ul pe care il cauti este www.quick-step.com, el iti ofera posibilitatea de a alege culorile peretilor, mobilei si parchetului si iti permit sa-ti salvezi selectia.
Ca sa primesti si alte sugestii trebuie sa dai mai multe detalii despre ceea ce vrei sa faci.
Mihaela09_condo
Postat pe 7 Februarie 2010 07:36
Multumesc foarte mult,Mihaela.
condo003110
Postat pe 8 Februarie 2010 08:39
Salutare.
Am atasat o poza -schita apartamentului in care urmeaza sa ne mutam.
Ne-am decis asupra ce utilitate sa-i dam fiecarei incaperi,am cam ales parchetul (stejar albit in living si hol,stejar putin mai inchis in dormitor,brad in camera fetitei-egger.ro)
Dilema pe care o avem in momentul de fata se leaga de peretele livingului(opus cu bucataria) si anume daca sa-l placam cu piatra sau nu(?).Nu-i prea mult sa pui piatra intr-un apartament de 63 mp,cat este al nostru?Nu ne dorim sa iasa prea incarcat.Pe de alta parte ne place piatra.
De unde sa cumparam daca ne hotaram pt. piatra la preturi ok in Cluj?Si cat de mult costa montajul?
Ca si coloristica pereti ce sugestii imi puteti da?
Nu vrem sa fie culori prea tari pe pereti-ne-am gandit la alb in living+bucatarie,crem in dormitor,roz in camera fetitei.Culorile vrem sa vina din accesorii-covoare,perdele ,draperii etc.Credeti ca va fi prea monoton?
Cam atat deocamdata.
Si felicitari dlui Stephen Eyck pentru lucrari.
Va multumesc anticipat tuturor .
condo003110
Postat pe 20 Februarie 2010 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Decor fara bariere pentru o casa de vis 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:22
este mai avantajos sa iti faci o casa decat sa stai la un apartament? 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:45
Ajutor! Usi nuc vs mobila wenge? 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:44
Tu ce faci de Earth Hour? 1 De la: AndyDesign 28 Martie 2009 07:11
Renovare garsoniera 4 De la: eka20 10 Noiembrie 2010 22:21