Setari Cookie-uri

amenajare apartament cu o camera

Buna! Am nevoie urgent de idei de amenajare a unui apartament cu o camera in care ma voi muta peste doua luni impreuna cu viitorul meu sot! Camera are 14 mp (apartamentul are in total 28 mp)si dorim sa o amenajam complet. Avem nevoie de sugestii atat pentru parchet, usi, cat si pentru mobilier. Astetam cu interes recomandarile voastre.
Daisy_condo
Postat pe 20 Aprilie 2010 21:46
Ar fi necesare mai multe detalii: cum arata camera, spre ce punct cardinal este orientata, ce functii trebuie sa indeplineasca, ce preferinte de stil aveti s.a.m.d.
Mihaela09_condo
Postat pe 21 Aprilie 2010 06:19
Poti apela cu succes la Cristian Oancea, telefon 0761.406.306. E o persoana cu experienta si ceva mai multa scoala. Are avantajul ca a lucrat foarte mult in afara, cunoaste materialele, lucreaza atent si are preturi super ok. Mult succes.
eucorynutza
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:42
De la: condo003685, la data 2010-04-20 21:46:48Buna! Am nevoie urgent de idei de amenajare a unui apartament cu o camera Astetam cu interes recomandarile voastre.
Eu zic sa tineti cont de mesajul doamnei Mihaela si sa dati mai multe detalii despre apartamentul dvs., eventual niste schite (postate la profilul dv) cu amplasarea incaperilor etc, astfel aveti mai multe sanse ca raspunsurile sa se inlantuiasca mai usor. Cred ca doriti sa si realizati impreuna cu sotul ceea ce se poate, ceea ce va pricepeti si la ce nu aveti nevoie de ajutor. Este o mare satisfactie a face personal lucrari in viitoarea locuinta, ca sa nu mai vorbim de economia la ceva important in cazul unui cuplu tanar: banii.
MIKE_condo
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:11
In primul rand vreau sa va multumesc mult pentru ca mi-ati raspuns si pentru faptul ca sunteti interesati sa ne ajutati. Am adaugat la poze o schita realizata de noi, cu masuratorile facute de noi si sper sa fie cat mai clara. Apartamentul se afla la parter si este orientat spre sud. Noi am mai fost zilele acestea prin magazinele de specialitate si avem cateva idei despre cum am vrea sa renovam: holul am vrea sa il facem in alb si negru: gresie neagra (cu model iesit in relief) iar peretii varuiti in alb. Langa usa de la baie va fi frigiderul, iar langa frigider am vrea sa mai punem si un dulap mai mare in care sa ne depozitam hainele care nu sunt de sezon (fiind doi nu vom avea suficient loc pentru haine in mobilierul din camera, si nici nu vrem sa punem mobila de dimensiuni prea mari in camera). Baie am vrea sa o mobilam cu un corp alb, o oglinda mai mare, cada si wc ul albe, iar gresia si faianta de culorile alb si rosu, sa facem un joc de culori. Pentru bucatarie am ales deja un tip de gresi si faianta, se cheama Santa Barbara, au o nuanta de crem spre alb, dar nu ne-am hotarat in privinta mobilei: prietenul meu vrea sa mascam atat aragazul, cat si masina de spalat (acolo se afla tevile), dar eu nu stiu daca ar fi bine avand in vedere latimea foarte mica. Camera: vom incepe cu un parchet mai deschis la culoare, un crem sau galben, iar in privinta mobilei, am vazut o biblioteca draguta, de culoare maro inchis si usile crem, si am mai vazut si o canapea extensibila cu lemn maro iar salteaua in dungi verticale maro si galben(initial vroiam un pat matrimonial, dar am zis sa cautam mai bine o canapea extensibila mai lata). Nu stiu cat am fost de explicita, dar sunt un utilizator nou si nu cunosc prea bine termenii si nu stiu cum sa fac sa nu imi mai scriu mesajul intr-o casuta atat de ingusta pentru ca nu reusesc sa imi citesc in totalitate frazele. Va multumesc inca o data si e bine sa stiu ca cineva cu mai multa experienta este dispus sa ne dea idei.
Daisy_condo
Postat pe 23 Aprilie 2010 21:14
pentru bucatarie de ce nu achizitionezi plita si cuptor incorporabil?
la mobilier nu am inteles ce tip de mobilier vrei pal sau masiv?
luminitagrigoriu
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:45
Buna ziua , pentru a va putea ajuta , in primul rand trebuie sa avem ceva fotografii ale locatiei facute de unul dintre designerii nostrii, dupa care putem face o simulare , asa pur si simplu nu stiu ce sa va recomand , nicu_ddt@yahoo.com , 0733097707 , dl Nicu
nicu_ddt
Postat pe 29 Aprilie 2010 09:57
pana la urma cred ca asa vom face, vom cumpara plita si cuptor incorporabil. mobila din tot apartamentul va fi din pal, deoarece dispunem de un buget limitat.
Daisy_condo
Postat pe 2 Mai 2010 20:33
cu parchetul pot sa te ajut dak vr ma anunti inainte cu cateva zile sa-l montezi k am lucrari luate
montez_parchet_laminat
Postat pe 5 Mai 2010 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Renovare - mesteri bni si mesteri de cosmar 1 De la: agneta 31 Ianuarie 2010 10:11
curatare canapea din piele si imitatie din piele 1 De la: condo000210 29 Martie 2010 08:33
Etapele zugravirii unui apartament 20 De la: deliaoltean_condo 21 Noiembrie 2016 10:22
Culori pentru camera unui bebelus 41 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:40
dormitor cu pat rotund 8 De la: condo010101 29 Septembrie 2010 16:40