Setari Cookie-uri

kusadasi

Stie cineva ceva despre Hotel Ephesia din Kusadasi? Merci!

Postat pe 31 Ianuarie 2008 15:14
Inca ceva:
Ar fi bine sa mergi cu avionul pentru ca drumul cu masina sau autobuzul e obositor si mai dai o si gramada de "taxe" pe la imputitii de politisti bulgari.Te opresc cind vor si cind li se scoala si te tin in soare ca pe papagal pina te "simti" sa le dai spaga obisnuita (ptr ei) ca sa te lase in pace.
Inca o data bafta.

Postat pe 5 Mai 2008 11:19
au mers si altii, si nu a fost asa, numai tie si se intampla.
sagetik_26
Postat pe 23 Iunie 2008 02:36
Buna!
La Hotel Batihan a fost cineva?
Poate cineva sa imi dea vreo informatie cu privire la acest hotel?
berbecutza22
Postat pe 27 August 2008 08:42
Probabil ca este prea tarziu dar pentru restu care or sa fie interesati.
Am fost la ambele si sunt perfecte sa zic asa
- servire impecabila
- mancare all-inclusive ffffffff buna
- piscina / bar numai cu bratara de all inclusive
- ciorba de la 00:00 si alte chestii de genul asta
- schimbat asternuturi in fiecare zi
- 20-30m pana la mare
- plaja proprie



All inclusive chiar este all inclusive ma rog in mare este perfect la cat costa.

Singura problema este ca daca nu esti cu masina este cam greu sa te deplasezi fiind destul de departe de centru dar in rest ai tot ce iti trebuie la hotel.

whitewizzard
Postat pe 30 Septembrie 2008 10:09
Raspund cam tarziu dar cu patronii de la hotel batihan merg la vanatoare de 10 ani imi sant foarte buni prieteni si au un hotel excelent numai ca pana in centru la kusadasi trebuie sa mergi cu taxi sau cu minibus .Anul acesta au avut pret cam 33 euro pe zi all inclusive
sorindinuti
Postat pe 10 Octombrie 2008 16:34
Hotelurile mentionate nu le stiu dar noi am stat la un hotel de 4 stele care era de fapt de 3 si a fost GROAZNIC. Noroc cu peisajul si vasele de croaziera care au mai salvat situatia. In ce priveste politistii bulgari asa e, pe noi ne-au oprit sa le schimbam niste lei, primisera `cadou` lei si nu aveau ce face cu ei. Deci...va dati seama cat de disperati sunt!
Aniya
Postat pe 22 Ianuarie 2009 10:31
Buna,am si eu o rugaminte,as vrea anul asta sa merg in Kusadasi cu familia,nu am mai fost pe litoralul turcesc,oferta mi se pare super fiindca noi suntem 4 adulti si ne cam costa,la hotel de 3*,doua camere cu all inclusive,nu-mi permit cu avionul,am vrea sa mergem cu masina,ce recomandati?Cate ore facem pana acolo?Suntem toti 4 soferi, dar nu va trebui sa oprim sa dormim undeva?merita oare efortul,nu vom fi dezamagiti,m-am gandit sa luam 9 nopti daca tot mergem atata drum,va rog un sfat,o parere Va multumesc!!
babalica
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:52
Am fost in sept.2008 la Kusadasi, hotel Pigale Beach, 3*+,ALL ,a fost un concediu deosebit. Personal atent, camera cu vedere la piscina, tobogan la piscina pentru copii (si nu numai), animatie cu turcul "Alex", seri distractive cu spectacole, totul a fost OK.
Dintre turisti, romani eram doar noi, restul:francezi, nemti, lituanieni, etc.Acest hotel nu a prea fost promovat de agentiile de turism, l-am ales de pe net pentru tobogan si alte facilitati pt.copii, prin agentia Christian Tour.In schimb , toti recomandau hotelul Vera Le Pince Ada, la 250 m distanta de al nostru,pret putin mai mic, dar eu nu vi-l recomand deloc(foarte multi romani, sezlonguri putine la piscina, mancare slaba,etc).Seara turceasca a fost foarte reusita, un spectacol de vreo 5 ore ,deosebit,la restaurantul Kervansaray din Kusadasi.Ca minus al acestei vacante, as puncta doar vremea, totusi la sf.lui septembrie diminetile si serile sunt destul de racoroase, chiar daca peste zi soarele era orbitor.In total, am platit pt.3 persoane cu autocarul inclus,1000EUR, iar pentru fetita noastra de 4 ani, totul a fost FREE.Va recomand hotelul Pigale Beach, la 5 Km de Kusadasi,merita banii.
carmenma
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:53
Am fost eu anul trecut la Kusadasi cu masina.Este destul de obositor.Am plecat dimineata la ora 5 din Bucuresti si ne-am oprit la turci in localitatea Kuskukuiu ( parca se numea ) pe la ora 21 seara.Din pacate am fost doar 2 soferi cu doua masini. Cand ne-am oprit parca aveam nisip in ochi.Noi nu am intampinat probleme nici cu politisti bulgari nici cei turci.
luciannick
Postat pe 28 Aprilie 2009 06:28
gata,am luat 10 nopti la surtel,din 1 iunie,am inteles ca in iulie si aug e prea cald,oprire la canakkale o noapte ,e prea obositor sa mergi incontinuu,chiar dak suntem mai multzi soferi,tot la sotzu e baza,sa-mi tinetzi pumnii sa nu am probl.pe drum cu masina,pe la bulgari,stiu eu,Doamne ajuta!!si sunt mai relaxata ca mi-a promis cineva ca-mi da un gps.
babalica
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:48
mai pleak cineva din bv sau buc in 31 mai dim.pe la 2 au 3?cu masina pers.
babalica
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:51
are cineva idee cum este in alanya?

pe de alta parte, nu trebuie sa va faceti probleme pentru traversatul Bulgariei. Incercati sa respectati viteza si totul va fi o.k. Cam in 4 ore se traverseaza Bulgaria, oricat de incet sau de tare veti merge.
stefanbuzatu
Postat pe 2 Mai 2009 09:19
Faceti cam o zi (de condus).Pana la Istanbul sunt cam 700 si pana la Kusadasi inca vreo 600.
stefanbuzatu
Postat pe 2 Mai 2009 09:22
Am plecat din Kusadasi la ora 3.00 dimineata via Giurgiu , am ajuns in Craiova la ora 24.00 dar a fost un tur de forta s-a ivit o problema si trebuia sa ajungem acasa , dar de obicei faceam popas la Canakale dupa ce treceam Dardanelele , in general daca plecam din Craiova la 6 dimineata , ajungeam la Canakale in jur de ora 19 de aici mai sunt 500 sa 600 km . Bafta si drum bun!
cristian_h
Postat pe 2 Mai 2009 12:46
Si noi am mers acum doi ani in Turcia cu masina si a meritat tot efortul.Am fost tot 4 persoane (2adulti+2copii), am dormit odata in masina dupa ce am trecut vama la turci , intr-un PECO si am iesit la 350E, pretul combustibilului.Noi suntem din Oradea asa ca si pana la Giurgiu am avut destul de mers, iar in Turcia am fost la Alania, care este la 130 km dupa Antalia. Cu avionul era 400E numai taxa de aeroport plus biletul, deci era mult mai scump. Cu politistii bulgari nu am avut nici o problema, dimpotriva ne-am ratacit pe acolo dupa ce drumul pe care trebuia sa mergem a fost inchis datorita unor lucrari si GPS-sul nu mai avea semnal, si un politist ne-a sfatuit (cum a stiut el engleza )ca sa ajungem la drumul bun.Asa ca, cu curaj inainte si concediu placut!!!
dorimircea
Postat pe 2 Mai 2009 15:18
De la: amazing, la data 2008-01-31 15:14:40Stie cineva ceva despre Hotel Ephesia din Kusadasi? Merci!
VEA1971CLAU
Postat pe 20 Mai 2009 16:28
Multumesc tuturor pentru sfaturi,o sa va povestesc cand ma intorc cum a fost !!!!
babalica
Postat pe 25 Mai 2009 13:01
buna ziua eu am fost anul trecut in agust la un hotel de 5* ephesus princess cu UALL si ne a costat 500euro 7nopti iar pe autocar cred ca am dat 200 ron persoana,Atit de mult mi-a placut ca deja eu caut ceva asemanator pt vara asta.Nu ti recomand sa faci economie de bani in alegerea destinatiei de vacanta sau a pachetului de masa ,daca poti fa economie la altceva pt ca la turci o vacanta ieftina inseamna putin si rau si de ce sa nu ti amintesti cu placere de vacanta ? vrei sa te duci la 3* inchipuieti ceva cam la 2* in ROMANIA.Cred ca raportul pret calitate este corect la turci.Eu am ales agentia ALMA TOURS DIN CONSTANTA 0241540882,au fost seriosi.vacanta placuta
oanacios
Postat pe 1 Iunie 2009 10:29
De la: oanacios, la data 2009-06-01 10:29:23buna ziua eu am fost anul trecut in agust la un hotel de 5* ephesus princess cu UALL si ne a costat 500euro 7nopti iar pe autocar cred ca am dat 200 ron persoana,Atit de mult mi-a placut ca deja eu caut ceva asemanator pt vara asta.Nu ti recomand sa faci economie de bani in alegerea destinatiei de vacanta sau a pachetului de masa ,daca poti fa economie la altceva pt ca la turci o vacanta ieftina inseamna putin si rau si de ce sa nu ti amintesti cu placere de vacanta ? vrei sa te duci la 3* inchipuieti ceva cam la 2* in ROMANIA.Cred ca raportul pret calitate este corect la turci.Eu am ales agentia ALMA TOURS DIN CONSTANTA 0241540882,au fost seriosi.vacanta placuta
lazy000568
Postat pe 5 Iunie 2009 04:21
De la: oanacios, la data 2009-06-01 10:29:23buna ziua eu am fost anul trecut in agust la un hotel de 5* ephesus princess cu UALL si ne a costat 500euro 7nopti iar pe autocar cred ca am dat 200 ron persoana,Atit de mult mi-a placut ca deja eu caut ceva asemanator pt vara asta.Nu ti recomand sa faci economie de bani in alegerea destinatiei de vacanta sau a pachetului de masa ,daca poti fa economie la altceva pt ca la turci o vacanta ieftina inseamna putin si rau si de ce sa nu ti amintesti cu placere de vacanta ? vrei sa te duci la 3* inchipuieti ceva cam la 2* in ROMANIA.Cred ca raportul pret calitate este corect la turci.Eu am ales agentia ALMA TOURS DIN CONSTANTA 0241540882,au fost seriosi.vacanta placuta


buna ziua poti sa-mi spui mai multe despre ephesus princess, merg si eu acolo la 1 iulie si ma intereseaza mai multe detalii. eu am cazare la casute exista diferenta intre casute si hotel? merci
lazy000568
Postat pe 5 Iunie 2009 04:25
De la: oanacios, la data 2009-06-01 10:29:23buna ziua eu am fost anul trecut in agust la un hotel de 5* ephesus princess cu UALL si ne a costat 500euro 7nopti iar pe autocar cred ca am dat 200 ron persoana,Atit de mult mi-a placut ca deja eu caut ceva asemanator pt vara asta.Nu ti recomand sa faci economie de bani in alegerea destinatiei de vacanta sau a pachetului de masa ,daca poti fa economie la altceva pt ca la turci o vacanta ieftina inseamna putin si rau si de ce sa nu ti amintesti cu placere de vacanta ? vrei sa te duci la 3* inchipuieti ceva cam la 2* in ROMANIA.Cred ca raportul pret calitate este corect la turci.Eu am ales agentia ALMA TOURS DIN CONSTANTA 0241540882,au fost seriosi.vacanta placuta


buna ziua poti sa-mi spui mai multe despre ephesus princess, merg si eu acolo la 1 iulie si ma intereseaza mai multe detalii. eu am cazare la casute exista diferenta intre casute si hotel? merci
lazy000568
Postat pe 5 Iunie 2009 04:27
DE FAPT "CASUTELE" DE ACOLO SINT BUNGALOURI ADICA UN MIC APARTAMENT INTR-O VILA IN CARE SINT 4-5-6 BUNGALOURI DIN ACESTEA .IN GENERAL SINT COMPUSE DIN DOUA CAMERE SAU TREI DEPINDE DE NR DE PERSOANE DIN GRUP.NE A PLACUT FOARTE MULT CATRE FINALUL SEJURULUI DUPA CE AM INTELES CA IN BUNGALOURI ESTE MAI MULTA LINISTE AVEAM MAI MULTA INTIMITATE FATA DE HOTEL NE-AM SUPARAT LA INCEPUT CA NE AU DAT CAZARE LA CASUTE DAR DUPA ACEEA AM VAZUT CA IN HOTEL UNDE ERA SI RESTAURANTUL PRINCIPAL MIROSEA A MINCARE ERA ZGOMOT FORFOTA DE LUME CARE INTAU IESEAU,INSTALATIILE DE AER CONDITIONAT ,COPIII GALAGIOSI, APROAPE PE FIECARE ETAJ SINT BARURI SI CLIENTI ZGOMOTOSI ,FERICITI .IN FATA SINT PISCINELE CARE SINT PT COPII ,DEASEMENEA SEARA IN AMFITEATRU SE PUNE MUZICA,SINT SPECTACOLE PINA DUPA MIEZUL NOPTII SI CEI CARE AVEAU CAMERELE SPRE MARE NU STIU CUM SE ODIHNEAU .ACESTE BUNGALOURI SINT SEPARATE DE HOTEL SI SINT CIRCA 15 VILE CU 5-6 BUNGALOURI FIECARE.IN BUNGALOU NOI AM AVUT DOUA CAMERE (AM FOST DOAR EU SI SOTUL)IN DORMITORUL MARE AM AVUT TELEVIZOR FRIGIDER DULAP DE HAINE ,SEIF, INTRE CAMERE HOLUL DUCEA INTR UN GRUP SANITAR STRUCTURAT PE SEPAREURI.CADITA SEPARAT WC SEPARAT OGLINDA.NOUA NE UMPLEAU ZILNIC FRIGIDERUL CU APA PLATA ,MINERALA ,FANTA SI COLA .MASA LA HOTEL SE SERVEA CONTINUU ADICA DEJUN 7,30-9,30 AFTER DEJUN 9,30-10,30; LANCH 12-15 ;AFTER LANCH 15-17 ;CINA 19-21 DAR SA NU CREZI CA DACA VROIAI CEVA DE MINCARE INTRE TIMP NU GASEAI ? PE PANTA CATRE PLAJA ERAU RESTAURANTE NON STOP CU PASTE PIZZA CARTIFI SI ORICE FEL DE PREPARATE LEJERE INTRE MESE,LA PISCINA PRINCIPALA ERA UN BAR UNDE GASEAI DUPA ORA 10 ZIUA ORICE COKTAIL CU ALCOOL FRESURI ,ASTEA ERAU CHIAR PESTE TOT,CARTOFI PRAJITI CU HOT-DOG ORICE SI TOTUL IN EXCES.NU SE UITA NIMENI CIT BEI SAU CIT MANINCI .PE NOI NE A SURPRINS PERSONALUL CARE ERA EXTREM DE DRAGUT SI ATENT CU NOI DACA LASAM PAHARUL GOL JOS ABSOLUT SIGUR IN URMATOARELE SECUNDE IL LUA CINEVA CARE TRECEA PE ACOLO.IN CADRUL RESORTULUI SINT MULTE LOCURI PT RELAXARE .SI IN LEGATURA CU RESTAURANTUL LA CARE AVEAM DREPTUL O DATA PE SEJUR VA RECOMAND CATEGORIC "ROMANTICA"NOI AM ALES AGORA RESTORANT SI NU PREA AM GUSTAT GENUL.MA BUCUR CA ATI ALES ACEST RESORT ESTE UNUL DEOSEBIT FATA DE OFERTELE DIN KUSADASI. APROPO ACOLO PUTETI MERGE CU 1,5 EURO ORICIND GASITI UN MICROBUZ ,EI II ZIC SIHIRICI,IN POARTA RESORTULU CARE VA DUCE PINA IN CENTRU IN KUSADASI,ESTE RELATIV SIMPLU PUTETI SA MI ZICETI CU CIT ATI LUAT BILETELE? SI CU CE VA DUCETI?.POATE PT VOI NU CONTEAZA DAR NOUA NE-AU LIPSIT ACOLO PRIETENII.AR FI FOST DE VIS SA NU FIM SINGURI.PRIMELE ZILE AM FOST SINGURII ROMANI.VA AJUT CU CE VRETI SA AFLATI ORICIND.
oanacios
Postat pe 9 Iunie 2009 11:03
Vreti sa castigati un sejur in Turcia la Kusadasi?

http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs4

lazy000475
Postat pe 9 Iunie 2009 14:35
Corect,la 5*,toata lumea e multumita,in rest surprize....am inteles ca si la 4* e acceptabil
babalica
Postat pe 16 Iunie 2009 14:38
Salut "papusik", si noi vrem sa mergem cu masina prima data acum in septembrie la Kusadasi . Dureaza cam 18-19 ore drumul si cam 1200 km ( am vazut pe net) . Sigur mai trebuie sa dormim o noapte undeva , probabil in Bulgaria CA IN TURCIA NU AM INCREDERE fara rezervare prin agentie. In septembrie 2008, am trecut pe la Edirne sa ajungem mai repede in Grecia la Alexandropoli. Am stat la granita cam 2 ore ( pentru vize) cu graniceri cu automate spre masina, am platit cate 10 euro taxa de viza si pentru masina 20 de euro. A fost un calvar, pot spune ca este un oras urat murdar si incurcat ( noroc cu harti si GPS), nu am oprit nici pentru o cafea si am mers obositi, direct la Alexandrppoli( aici am dormit o noapte si dimineata am plecat in Halkidiki unde aveam rezervare prin agentie).
Acum , in 7 septembrie, vrem sa mergem la Kusadasi , ce ne asteapta nu stim dar eu si sotul suntem mai aventurieri , ne adaptam repede . Sper sa fie bine. Daca mergeti la Kusadasi, poate mergem impreuna acum in septembrie.
kudika017812
Postat pe 27 August 2009 08:30
Buna,Marisofi Noah,din cate am inteles mergeti in Kusadasi fara rezervare?Nu stiu ce sa zic,dak e asa,aveti mare curaj.Noi am avut rezervare la Canakale(Turcia),dupa 800 km,dupa ce am trecut cu feribotul,dar ne-a prins bn ca eram terminati,la hotel Helen cu mic dejun,a fost ok,am mancat si am luato din loc,la intoarcere iar am dormit o noapte acolo,mai mult ca sigur gasiti cazare pe drum.Un sfat,nu luati hotel in centrul statiunii,negociati la sange in bazar ca tine,cautati excursii rentabile,se poate ,orice banut conteaza,benzina e destul de scumpa,motorina asa si asa,dar...drumul e lung, anul asta am mai fost o data in Neptun,as mai merge o data(nu se mai poate,concediu nu mai pup),dar as merge la bulgari ca sa ajung mai repede,sunt niste oferte f bune.Va doresc DRUM BUN,CALATORIE MINUNATA !!!Daca te mai pot ajuta cu sfaturi,nu ezita sa mi le ceri!!!
babalica
Postat pe 28 August 2009 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sugestie celor care editeaza Lazy 1 De la: Lotus 24 Decembrie 2008 23:23
Organizatorii o fac 'mare' pe edellida! 1 De la: mutzi_mic 21 Aprilie 2008 14:53
Confort la cele mai mici preturi 1 De la: liviubratu1960 27 Noiembrie 2008 00:50
Hristos a inviat! 10 De la: Apollinaire 12 Aprilie 2010 08:52
kusadasi 28 De la: papusik 28 August 2009 19:31