Setari Cookie-uri

shopping

Cumparaturi poti face oriunde, bani sa fie...intr-adevar, calitatea se cunoaste...totusi , adevaratii pasionati de fashion pot avea o garderoba de invidiat facand cumparaturi si in Romania, la preturi oneste. Totul tine de stil si gust.
alexandragugiuman
Postat pe 25 August 2008 11:24
Intr-adevar poti cumpara si din Romania dar la preturi mult mai mari. Daca mergi in Italia sau Spania, nu stiu in alte parti ca nu am fost, in perioada reducerilor, ai intr-adevar reduceri si ai de unde alege, pe cand la noi... pana vor fi reduceri si pe eticheta nu doar pe anunturile lipite de vitrine...
anncka
Postat pe 25 August 2008 11:41
Asta cam asa e poti cumpara de oriunde cu conditia sa ai BANI! Dar e ffffff placut sa mergi la shopping intr-o alta tara! Plus ca ai avantajul de a-ti cumpara haine unicat!I'm a fashion victim!
mahabharata012001
Postat pe 25 August 2008 12:08
mi-ar placea sa fac cumparaturi in Thailanda, in Estonia, in Kenya...si in multe alte tari ...cu produse deosebite..nu ce gasesti pe toate drumurile...

Postat pe 25 August 2008 12:09
La noi poti intr-adevar sa iti faci o garderoba super, dar cu o cheltuiala ce nu e accesibila oricui. Si in ceea ce priveste hainele barbatesti exista o ofera scazuta de produse, piata fiind invadata, din nefericire, de foarte multe lucruri de prost gust.

slimro
Postat pe 25 August 2008 12:17
Eu daca ajung la cumparaturi in Austria sau Germania... prapad... nu ma mai scoti de acolo...
danaantonie
Postat pe 25 August 2008 14:22
Produse de calitate gasesti si in Romania, unele la preturi destul de bune.

Postat pe 25 August 2008 20:38
...am auzit ca in austria sunt preturile foarte mici

Postat pe 26 August 2008 14:43
s-au deschis akm magazine unde gasesti produse super ieftine...p la unirii...:D

Postat pe 26 August 2008 14:45
Buna
Si cand te gandesti ca acum in Germania sunt super reduceri....
claucoco
Postat pe 26 August 2008 16:15
Am fost in Anglia intr-o perioada cand erau reduceri. E divin! Si dupa reduceri tot au preturi accesibile si asta la haine de calitate. Am vazut ca multe sunt facute in Romania. Am fost incantata sa aflu ca Romania exporta haine de calitate, si dezgustata ca majoritatea hainelor ce le gasesc la noi prin magazine sunt facute in China si la suprapret chiar si in perioada reducerilor. E trist ca acolo unde oamenii nu-si permit sa investeasca mult in haine sunt mega preturi, si tari in care un salar e cat 5 la noi hainele au o valoare infima.
anutza696
Postat pe 26 August 2008 18:13
in perioada aceasta magazinele sunt plinde de reduceri..asa ca goo!
capriciosac
Postat pe 26 August 2008 20:08
Fetelor in Ungaria la cumparaturi a fost cineva?
Am inteles ca sunt haine super ieftine si de calitate.Pupici.
berbecutza22
Postat pe 27 August 2008 09:07
frumos citatul si foarte realist ,bravo tie
angel333
Postat pe 27 August 2008 10:19
IN PERIOADA REDUCERIOR SUNT SUPER REDUCERILE DAR ORICUM SUNT MAI IEFTINE DECAT IN ROMANIA DI DE MAI CALITATE.DC TE DUCI IN BUDAPESTA E O STRADA PARELELA CU DUNAREA CARE E PLINA CE MAGAZINE SI GASESTI TOT CE VREI SI CU OCAZIA ASTA VIZITEZI SI BUDAPESTA CARE FOARTE FRUMOASA.
andreeea1205
Postat pe 28 August 2008 23:40
unde pe unirii?
alebarim_lazy
Postat pe 29 August 2008 03:44
Eu am fost in Anglia de trei ori si cand zici acolo ca sunt reduceri intradevar sunt REDUCERI Gasesti lucruri de calitate si chiar de firma la niste preturi f accesibile chiar si pt cineva care nu are un salariu f mare .Daca as avea posibilitatea de a ma duce de 2 ori pe an acolo mi-as reinoi garderopa si as fi si cu un pas inainte cu moda de aici.Mergeti acolo si numveti regreta.In orice sezon va veti permite sa va cumparati cate ceva
adinaian
Postat pe 29 August 2008 09:17


Intr-adevar shoppingul in Londra este extraordinar..in perioada reducerilor in special.Daca as putea, as merge la cumparaturi acolo in fiecare luna.Londra este un oras deosebit si vast din punct de vedere turistic.
crissa_lazy
Postat pe 29 August 2008 12:52
Am fost eu in Beijing, insa in perioada Olimpiadelor. Nu mi s-a parut asa de ieftin, desi, cica poti sa te targuiesti in acel mare bazar.


Sincer, prefer tarile europene pentru cumparaturi.

Totul are o marime normala! ;)


lazygirl
Postat pe 29 August 2008 13:21
Intradevar, nu prea sunt multe reduceri LA UN LOC la noi. In rest, sunt reduceri tot timpul si ai de unde alege.
Dar o sa se deschida in iarna un outlet in Bucuresti. Deja vad cum se construieste..
ciucika
Postat pe 29 August 2008 16:25
bine macar de cei care stau in orase mai mari, ca in orasele mici abia gasesti ceva klumea in magazine. e plin de tot felu de aiureli si nimic de calitate :(
blackcryss
Postat pe 29 August 2008 21:14
Shopping in Austria : Viena si Parndorf cu minisejur 3-5 zile in Viena - vizitare oras (optional} ghid turistic.
Grupuri private 7-8 turisti ( prieteni,colegi,cunostinte ).
Transport cu microbuz ultimul tip ,dublu climatizat ,8+1 locuri,spatiu mare de bagaje -
Interes ?
Va pot pune la dispozitie legatura .
Seriozitate !
Adriana0
Postat pe 3 Septembrie 2008 22:50
tampenii si cu reducerile astea.am fost la pandorf.. cica prioada reducerilor..niste preturi de-ti pica fata.mai mari decat in romania
anaida_angel
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:39
sunt produse scumpe care pot fi bune,rezistente sau nu,la fel si cu cele ieftine .iubesc la nebunie shoppingul.
lianatrasca
Postat pe 5 Septembrie 2008 02:10
In pandorff sunt lucruri care le gasesti si la noi,eu am dat pe un parfum mai mult ca la noi in tara si diferenta la produs nu e.
Andrei2008
Postat pe 5 Septembrie 2008 02:24
s-a nimerit sa vizitez Germania in perioada reducerilor :D . am gasit haine ieftine si de calitate..noroc ca am mai fost si cu altcineva la cumparaturi, ca altfel nu ma mai desprindeam de cabina de proba si de vitrine :p adevarul e k am gasit multe haine pe gustul meu (simple,dar originale)..am un defect..sau nu stiu cum sa-l numesc ..nu-mi place sa cumpar ce au si altii si ce se gaseste pe toate drumurile.in Bucuresti gasesc mai greu ceva pe gustul meu si ieftin.. moda de anul asta nu prea mi-a placut..prea multe culori
catty_lazy
Postat pe 8 Septembrie 2008 12:17
buna,eu am fost in pandorf in iulie ,anul asta;cu 300 de euro mi'am luat o garderoba noua;la mango,cel putin avea niste reduceri de la 3 euro o fusta,si colectia care la noi inca nu a aparut.Si,inca nu am gasit prea multe ca erau deja pe terminate.Prietenul meu si'a luat de la Timberland cu 80 de euro 2 pereki de bocancei ff misto,iar dla lee cooper blugii erau la 20 euro perekea.Merita sa te duci de 2,3 ori pe an.Nu mai ai treaba cu magazinele din Romania.
minett
Postat pe 10 Octombrie 2008 13:17
Eu mi-am luat lucruri f. dragute si din materiale super(bumbac, matase)din India.Nu mai vb. de pret.Nici nu poti sa compari cu Europa.
Lizy_lazy
Postat pe 13 Octombrie 2008 08:46
Buna Adriana,

Si eu sunt o persoana fff.dependenta de cumparaturi si de excursii.De aceea iti voi lasa adresa me ade mail pentru a-mi da un nr de telefon sau o adresa de mail unde ma pot interesa de acea excursie in Austria (Viena + Pandorf) pentru ca sunt f.incantata e idee.

Multumesc mult..pupicei :)
carolina_h
Postat pe 14 Octombrie 2008 21:42
Ok..am uitat adresa mea de mail:carmenpyro@hotmail.com.

Multumesc Adriana si ...astept detaliile privitoare la excursia la Viena.
carolina_h
Postat pe 14 Octombrie 2008 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce incape intr-o valiza 120 De la: mimy18_bv 30 Ianuarie 2014 16:30
Decoratiuni deosebite 1 De la: lazy2009 1 Aprilie 2009 16:42
bichon de vanzare 1 De la: oana_20 2 Martie 2011 21:17
Nimeni Altu’ va concerta in El Grande Comandante 1 De la: andreeac85 15 Octombrie 2009 13:32
buna! 24 De la: DarkMAGIC 16 August 2011 16:10