Setari Cookie-uri

Aventura Parc-Brasov sau Bucuresti

A fost cineva in astfelde parcuri, cum e , chiar e adrenalina

Postat pe 28 August 2008 22:59
Eu am fost in BV si e super! merita sa incerci! numai ca in weekend e cam plin!
adi1981_bv
Postat pe 7 Septembrie 2008 12:35
Chiar e ceva inedit la aventura , merita sa incerci....
mihamarieta
Postat pe 7 Septembrie 2008 12:58
niste poze aveti ?
whitewizzard
Postat pe 10 Martie 2009 08:57
uite poze aici www.parc-aventura.ro

Postat pe 23 Iunie 2009 18:04
12 septembrie 2009 o zi minunata de toamna. Imi iau familia, cativa prieteni, inima in dinti si ne aventuram sa traversam Bucurestiul pentru a ajunge la Parcul Aventura din localitatea Butimanu. Dupa o calatorie de circa o ora ajngem la indicatorul "galben" care ne spunea sa facem la dreapta (atentie maxima la intrarea pe drumul de pamant pentru detinatorii de autotusime cu garda ma joasa). La intrare ne intampina 2 angajati pe care ii rugam sa ne dea mai multe detalii despre trasee. Acestia raspund tafnosi si spun o sa vedeti dupa ce ne platiti cei 40 de RON de persoana. Ii mai intrebam daca traseele seamana cu cele din Brasov, iar ei ne raspund pe acelasi ton "sunt diferite si daca vreti sa faceti comparatie intai platiti biletul de intrare". Mai facem o incercare si spunem "domne` putem si noi sa vedem traseele si pe urma sa platim biletul de intrare ca poate nu sunt pe gustul nostru  si sa nu va incurcam pe aici degeaba. Raspunsul a fost sec "Domne' nu intelegeti intai platiti 4o de RON pentru fiecare adult 25 de Ron pentru copil si pe urma abia aveti acces sa vedeti traseele". Dupa aceste cuvinte de bine ati venit de ce nu plecati mai repede imi trec prin minte mii de ganduri. Bai nene nici macar ca la damele de companie nu e aici. Intradevar platesti inainte dar macar poti sa alegi dupa pofta inimii. Nu domne' la noi intai platesti si pe urma iti dam noi .... ce vrem. Intre timp fiica mea de 6 ani imi spune tati daca erau trasee frumoase cu siguranta ne lasau sa intram sa vizitam pentru ca ar fi avut cu ce sa se mandreasca. Totusi nu-mi venea sa cred ca in Romania zilelor noastre se mai poate intampla asa ceva. Zic hai sa mai fac o incercare cand vad ca se indrepta catre noi o doamna nedumerita probabil de faptul ca ce le ia atata timp angajatilor sa taie 7 bilete. Ne dumirim repede despre cine era vorba, DOAMNA DIRECTOARE. O rog pe dinsa macar sa ma lase doar pe mine insotit de unul din angajati sa intru in parc si sa vad traseele. NICI VORBA raspunse doamna directoare, nu aveti voie sa intrati in parc decat dupa ce achitati “TAXA DE INTRARE, ASTA ESTE POLITICA FIRMEI”. Intorcandu-ne spatele spune, “cand o sa va faceti voi propriul parc de distractii puteti sa aplicati ce reguli vreti” E, cu replica asta chiar nea dat gata ne-am urcat repede in masini si am plecat urgent de pe PROPRIETATEA PRIVATA a doamnei directoare pentru ca lucrurile incepeau sa miroasa urat de tot. Am uitat si gandul de a plati doar un bilet si de a vedea ce e cu acest parc de distractii. In drum spre Bucuresti imi reveneau in minte cuvintele fiicei mele si avea mare dreptate DACA AVEAU CU CE SA SE LAUDE O FACEAU.
lazy001220
Postat pe 12 Septembrie 2009 17:26
Doamne! Nu imi vine sa cred k asa ceva e posibil! Si eu care tocmai ii laudam pe intreprinzatorii privati din turismul romanesc k s-au mai cizelat, k sunt amabili si au invatat sa-si faca reclama! Fiica ta, cred k avea dreptate: asa-zisul parc nu e decat o pacaleala.
Despre cel de la Brasov, in schimb, numai cuvinte de lauda. Desi locuim in orasul de la poalele Tampei, pana mai acu' vreo doua saptamani nu ne indurasem sa platim "exagerata" suma de 35 Ron ca sa ne cataram in niste copaci. Ei bine, dupa ce mergi acolo vezi ce inseamna adrenalina, iti testezi puterea de concentare, vointa si... forta. In cele trei ore alocate nu ai timp sa te plictisesti, insa ai timp sa parcurgi toate traseele - daca te tin muschii.
Va sfatuiesc sa nu ratati o plimbare macar in Aventura Parc (pentru ca este deschis oricui) si daca nu suferiti de rau de inaltime indrazniti chiar si o catarare! MERITA!
a_linutza_4you
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Transfagarasan 9 De la: lazy000653 21 Septembrie 2009 21:02
Craciun 2009 4 De la: lazyEdi 25 Octombrie 2009 23:42
Tabara de vara pentru adolescenti - Escapade Adventure Park - Early Booking valabil pana la 31 Martie 1 De la: EscapadeAdventurePark 9 Martie 2016 11:24
SOS Herculane 15 De la: eyeinthesky 22 Septembrie 2010 00:51
Schi si bai termale 8 De la: carmenr73 14 Decembrie 2009 22:40