Setari Cookie-uri

Vacanta

Pt un concediu de o sapt va recomand Valea Oltului.E superb.
Am fost pe defileu.Fara cuvinte.Dar atentie e glomerat.Multe tiruri si pietre cazute.
Dupa ce treceti de defileu mergeti la manastirea Turnu Rosu in comuna Boita.
La intoarcere...Voineasa.E un drum linistit, fara masini.Se manaca bine aici.Dar mai frumos e sa urcati spre Vidra.
Calimanesti cu manastirea Cozia.Pt iubitorii de drumetii...manastirea Stanisoara.2 ore de mers.E drum forestier prin padure.Dar la final...muntele cozia
Govora,manastirea Polovraci, pestera Polovraci si pestera muierilor.Atentie!Se intra din ora in ora.
La intoarcere manastirile Bistrita si Arnota.Atentie!Drumul spre Arnota are cam 4 km, e drum forestier,si urcus putin cam dificil cu masinaSe afla la vreo 900m altitudine
mihahao
Postat pe 7 Septembrie 2008 13:27

Hei! Daca tot vorbim despre vacanta, am o veste: Vacanta incepe la 1 Mai!!! Adica, vacanta mare, pentru ca o mica vacanta a fost si la sarbatorile pascale.
Multi dintre voi v-ati spus parerea cu o zi in urma despre petrecerea unui sejur in Vama Veche. Sunt un pic in urma cu acest mesaj dar topicul "vacanta" poate cuprinde ziua precedenta.
Eu am fost la Vama si m-am simtit super bine. Nu cred ca mergem undeva "pentru a lua pulsul" statiunii, cuplurilor, indivizilor certati cu civilizatia; mergem sa ne simtim noi bine - desigur, nu rupti de mediul inconjurator - dar nici cu precadere a vedea ce fac ceilalti. Pentru ca si ceilalti gandesc la fel: au venit pentru ei, nu pentru tine!
Si, daca tot veti fi unii dintre voi in Vama Veche de 1 Mai, vizitati
http://www.imagehost.ro/pict/2320594349f0ac8fe8896.jpg! Veti gasi Clubul Goblin, cu servicii foarte bune, ospitalitate si distractie!
Tuturor, vacanta placuta si ne vom intalni dupa evenimentele lui 1 Mai muncitoresc, tot pe aceasta pagina.
elenaserbanescu1
Postat pe 27 Aprilie 2009 14:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un sejur de 7 zile la Nisipurile de Aur 1 De la: eley 18 Iulie 2011 16:03
-----FLORIILE--ROMANIEI 1 De la: kudika374727 17 Aprilie 2011 16:04
ati fost la pesterea scarisoara? 16 De la: CATALIN 16 Iunie 2009 14:00
Palma de Mallorca 6 De la: luchianramona 8 Martie 2011 13:21
masaj relaxare din pasiune! 8 De la: sorin_1973 28 Februarie 2015 15:48