Setari Cookie-uri

se imbogatesc ei?voi credeti in castigurile de noroc?

buna,
vad foarte multa lume cum se inghesuie sa bage la loto,sau se inscriu in diverse concursuri de bani ,fiecare dintre ei spera sa castige ,dar...nu se intampla mai deloc si totusi spera....oare atat da disperati suntem noi oamenii dupa castiguri sau e doar ideea de a castiga fara prea mult efort,ma intriga acest lucru...
voi ce credeti?
putini sunt cei ambitiosi care vb de idei de afaceri sau alte modalitati din care ies bani muncind,si totusi sunt multeeeeeeee firme?
nu-i asa ?
ce parere aveti?
astept raspunsuri
angel333
Postat pe 2 Septembrie 2008 14:16
cred ca asta este de la nivelul de cultura al fiecaruia
Gabriel54
Postat pe 1 Iulie 2009 09:25
Foarte multi , cam 85%, vor sa cistige bani fara sa munceasca. De asta se inghesuie la loto. Restul sunt oameni care au un servici si care vor sa-si imbunatateasca traiul de zi cu zi.
Sunt multe firme? Nu prea cred. Majoritatea sunt AF, PFA, etc care isi cistiga existenta si platesc amenzile celor de la primarie, garda financiara, dir sanitar-veterinara, s.a.
Nu prea poti sa te gindesti la o afacere deoarece iti trebuie citeva mii de lei ca sa-ti faci firma si apoi sa treci la treaba. Si sunt putini care risca.
Apoi, daca te duci cu o idee pe undeva, se afla si imediat unul cu bani ti-o fura.
Nu mai vorbesc daca mai traiesti si intr-o zona saraca din toate punctele dee vedere, gen MOLDOVA.
stejarel
Postat pe 1 Iulie 2009 16:00
LOOTOO parerea mea e o forma de a castiga statul de pe urma cetatzenilor .

Iar cei care joaca la LOOOOTTOOOOO viseaza sa castige suma cea mare si sa traiasca fara sa mi munceasca , poate o casa cu piscina o masina tare si fara sa se gandeasca ca acestea trebuiesc intretzinute

Sau poate cine stie o casa in insulele CARIBE

Dca nu pleci de jos sa muncesti pentru ban atunci nu ai experientza suficienta pentru a gestiona o suma atat de mare de baani

Nu stiu exact dar am impresia ca s-a facut un studiu aproximativ 80% din castigatorii marelui premiu au terminat cu datorii si muritori de foame .

Idei de afaceri sunt si vor fi cat e lumea ambitzie ai nevoie si viclenie ca un ''sarpe'' (pt oameni care vor sa fie putrezi de bani )

In viatza nu e banul toul cum te potzi descurca cu multzi bani pe luna tot asa te potzi descurca si cu putzini baani .

Ce rost au banii daca nu ai langa tine cine sa te iubeasca si te doreste doar pentru baani???????

Cand ai bani totzi te doresc dar e faals nu pe tine te doresc ci doar baanii tai .


Cu cat ai mai multzi bani ai mai multe probleme


Traiesc printre oameni care nu stiu ca vor manca in ziua cand se trezesc sau ce le vor da copiilor de mancare

dar ei sunt tot timpul fericitzi zambesc si danseaza .


Sa castigi la LOOTOOO este k si cum te-ai afla intr-o furtuna si de-odata te loveste un traznat .

Eu nu imi doresc pentru aia nici nu joc .

Dar pentru cei care au inventat acest joc sau care fac jocurile de noroc este o afacere din care se imbogatzesc peste noapte apoi trebuie sa umple si ceva conturi la cine le-a dat aprobarile .

australianul78
Postat pe 1 Decembrie 2009 03:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:40
cazare oriunde in lume ! 1 De la: homereg 5 Decembrie 2009 14:44
Insula Corsica 3 De la: horatiu_tra 31 Martie 2010 21:49
BODRUM hotel ART Bodrum 9 De la: valentina_v 18 August 2010 12:48
h 3 De la: ivc67 22 Iulie 2009 17:49