Setari Cookie-uri

avionul

avionul este cel mai sigurm cel mai rapid si confortabil mijloc de transport> ador sa calatoresc cu avionul .
kudika059263
Postat pe 3 Septembrie 2008 13:38
nu am zburat niciodata cu avionul..as vrea sa fca acest lucru..dar totusi..chiar nu ti-e frica??s-au intamplat destule accidente aeriene...mai bine mergi cu vaporul..e mai sigur :P dar nu la fel de rapid..
cocoevident11
Postat pe 6 Septembrie 2008 15:23
Cam greu sa mergi Bucuresti - Viena cu vaporul...:) Desi, Tulcea - Viena cred ca nu e imposibil, daca o iei in sus pe Dunare:)
Si mi-e mi-e frica (mi-era mai bine zis) de avion, si evident o asociezi cu frica de moarte....Dar cind fata mea a crescut mare (21 de ani) am zis: gata, pot sa mor linistita:) Asa ca am inceput intilnirea cu propria-mi fobie:) Intii, am rugat o prietena (care sta la viena si vine sa isi vada parintii) sa imi ia bilet catre Viena si sa plecam din Bucuresti impreuna:) Apoi, am ascultat insistent cintecul asta, http://www.youtube.com/watch?v=43zQ7A13DGQ care pare sa fie o oda bucuriei de a zbura....Si nu in ultimul rand, mi-am tot reamintit "confesiunile " Annei Lesko, preluata de circotasi dintr-o emisiune oarecare, ne spunea ce orgasmatic este zborul. Si gata, sus in avion...Zborul a fost lin si dulce..iar la intoarcere, am fost singura...si chiar am facut poze....e minunat:) E adevarat, la National Geografic vezi tot felul de minuni, dar cu mult mai ingrijoratoare sunt statisticile si carnagiile de pe sosele...Si alea le vezi zilnic la stiri...asa ca....Curaj, riscul e mai mic de a disparea, decit de a petrece o minunata vacanta si experienta la inaltime:)
o sa pun la poze cele pe care le-am luat din avion:)
gia382000_lazy
Postat pe 7 Septembrie 2008 08:53
am calatorit o singura data cu avionul dar nu mi-a fost frica deloc :D ..merg pe principiul k nu mori pana nu iti vine ceasul.toate au vremea lor..daca iti vine ceasul, te poti afla in cel mai sigur loc, k tot nu scapi :p
catty_lazy
Postat pe 8 Septembrie 2008 12:26
la inceput a fost fun dar dupa multi ani de zile a devenit chore...in special cand zborurile sunt lungi si dese.
benny06
Postat pe 17 Decembrie 2008 00:38
De la: gia382000, la data 2008-09-07 08:53:00Cam greu sa mergi Bucuresti - Viena cu vaporul...:) Desi, Tulcea - Viena cred ca nu e imposibil, daca o iei in sus pe Dunare:)
Si mi-e mi-e frica (mi-era mai bine zis) de avion, si evident o asociezi cu frica de moarte....Dar cind fata mea a crescut mare (21 de ani) am zis: gata, pot sa mor linistita:) Asa ca am inceput intilnirea cu propria-mi fobie:) Intii, am rugat o prietena (care sta la viena si vine sa isi vada parintii) sa imi ia bilet catre Viena si sa plecam din Bucuresti impreuna:) Apoi, am ascultat insistent cintecul asta, http://www.youtube.com/watch?v=43zQ7A13DGQ care pare sa fie o oda bucuriei de a zbura....Si nu in ultimul rand, mi-am tot reamintit "confesiunile " Annei Lesko, preluata de circotasi dintr-o emisiune oarecare, ne spunea ce orgasmatic este zborul. Si gata, sus in avion...Zborul a fost lin si dulce..iar la intoarcere, am fost singura...si chiar am facut poze....e minunat:) E adevarat, la National Geografic vezi tot felul de minuni, dar cu mult mai ingrijoratoare sunt statisticile si carnagiile de pe sosele...Si alea le vezi zilnic la stiri...asa ca....Curaj, riscul e mai mic de a disparea, decit de a petrece o minunata vacanta si experienta la inaltime:)
o sa pun la poze cele pe care le-am luat din avion:)


gia asculta melodia asta: http://www.youtube.com/watch?v=EHNpJ2f0n4c&feature=related
benny06
Postat pe 13 Februarie 2009 06:28
Prima data am zburat acum doi ani si am descoperit ca-mi place la nebunie. Pana acum am zburat de 14 ori,dar daca as fi fost mai tinerica ma orientam spre o scoala de insotitori de zbor. Si intr-adevar, statisticile arata ca sunt mult mai multe victime ale accidentelor de masini decat de avion.
hairpin
Postat pe 13 Februarie 2009 09:46
o ora de mers cu avionul,inseamna in medie o zi de mers cu masina,acum depinde de fiecare ce doreste.poti ajunge lejer cu avionul la o destinatie si inchiriezi o masina pt 30-50euro/zi,sau sa pleci cu masina si dupa o zi de condus,iti mai trebuie inca o jumate de zi sa-ti revii!
romulus_lazy
Postat pe 20 Iunie 2009 16:32
Oferta!!!
12.08.2009 – 8 nopti
ISRAEL
PELERIN IN TARA SFANTA
ADORMIREA MAICII DOMNULUI + SCHIMBAREA MANTUITORULUI LA FATA PE MUNTELE TABOR
895 euro/persoana/pachet - program
SERVICII INCLUSE:

- Bilet de avion Bucureºti – Tel Aviv – Bucureºti
- Taxele de aeroport
- Cazare 8 nopti in hoteluri de minim 3* in camera dubla
- Demipensiune in conformitate cu programul
- Transport cu autocar modern cu aer conditionat categorie 3*
- Taxe de intrare la obiectivele trecute in program
- Asigurare medicalã
- Ghid însoþitor de limba românã si asistenta religioasa
- Bacsisul pentru soferul si ghidul israelian
Ce parere aveti?
123girl
Postat pe 13 Iulie 2009 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hoteluri in bulgaria- nisipurile de aur unde poti veni cu cainele 7 De la: omnismares 31 Ianuarie 2010 02:19
Cluj/Timisoara caut magazine.. 2 De la: rockk 20 Februarie 2011 08:24
Bagajul de mana 36 De la: MayanMistica 14 Noiembrie 2011 01:13
transfer de la/la aeroport 1 De la: albinoiu 6 Mai 2010 12:30
Transport de mobila / bagaje prompt si ieftin 1 De la: adimeda 16 Septembrie 2010 21:09