Setari Cookie-uri

invitatie in bucovina

un tinut de vis...bucovina, peisajul natural, de o inedita si neasemuita frumusete, va ofera posibilitatea de a viziona cel mai grandios complex vulcanic din carpatii romanesti, muntii calimani, masivele giumalau si rarau, cu uriasele dantelari de calcar ale pietrelor doamnei, valea pitoreasca a bistritei aurii, cu defileul de la toance si cheile zugrenilor, codrul secular de la slatioara, precum si frumoasele lacuri alpine iezer, dragomirna, nada florilor. jud.suceava detine si un exceptional tezaur de creatie si spiritualitate romaneasca, materializat, in primul rand, prin manastirile voronet, humor, moldovita si sucevita, adevarate capodopere ela artei universale. alaturi de acestea, impresioneaza si ctitoriile marilor nostri voievozi - putna, dragomirna, cetatea de scaun a sucevei. drumetiile montane, pescuitul in ape de munte, vanatoarea de cerbi lopatari, capriori, mistreti, vanat mic si de balta, agrementul de la herghelia lucina, cu cai hutuli de munte si ponei, sunt tot atatea posibilitati de petrecere a vacantelor sua week-ednurilor.
munteanu_mihaela85
Postat pe 8 Septembrie 2008 12:59
Spre rusinea mea nu am ajuns inca pe acolo
dar sper ca la anu sa=-mi fac vacanta acolo!
Bun subiect .. poate aflam si de conditii de cazare chestii de vizitat.
whitewizzard
Postat pe 10 Septembrie 2008 10:05
Am fost in Bucovina in urma cu multi ani.Cu rucsacul in spate,sarind cind in tren, caruta, masina de ocazie.Am batut zona cu piciorul si nu mi-a parut rau.
Merita sa mergi!
Lizy_lazy
Postat pe 20 Noiembrie 2008 11:37
este superba aceea parte,drumuri bune,oameni sint ok
peisaje superbe.Avem si noi o tara minunata,pacat ca nu stim sa o exploatam
cocos_23
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:22
http://www.iuresh.ro/profil.php?profil=carmen_manu
nemrac_lazy
Postat pe 16 Februarie 2009 14:49
Care ar fi 10 must-see-uri in Bucovina?
KristianG
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:35
Eu am stat in Sucevita la pensiunea Poiana de vis. Gazdele sunt niste oamenii minunati, care fac o mancare .... imi ploua in gura cand ma gandesc.
Am vizitat manastirile Sucevita, Moldovita, Arbore, Dragomirna, Humor, Voronet, Putna. Langa putna este si chilia lui Daniil Sihastrul.
eligagiu
Postat pe 17 Iunie 2009 10:56
pentru cei care iubesc muntele exista ceahlau, superb si prima oara, si a zecea oara.. pentru cei care iubesc muntele DAR nu prea vor sa isi dea duhul urcand exista Rarau, cu Pietrele Doamnei, unde se poate urca cu masina si se poate face ci o plimbare pe stanci pentru o priveliste frumoasa . cazare in zona e din plin : http://www.protravel.ro/viewUnitDetails.action?id=9 , mai ales in gura humorului.
roxanana
Postat pe 9 Februarie 2010 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
One Day Trip ! 16 De la: cristian_h 22 August 2009 16:32
Vizitati Balvanyos 3 De la: ela52 3 Februarie 2010 13:24
bube 1 De la: lazy000979 3 August 2009 16:35
cand o sa se faca curat in parcurile de joaca ale copiilor din bucuresti? 6 De la: lazy000167 9 Mai 2009 07:16
Destinatie de o zi cu plecare din Bucuresti 3 De la: ferrari_enzo 13 Ianuarie 2010 11:11