Setari Cookie-uri

Revelion Bulgaria

Buna,

Ma gandeam sa aleg varianta Bulgaria pentru Revelionul de anul acesta si as dori sa stiu daca a fost cineva si daca imi puteti face niste recomandari.
Eventual niste informatii despre preturile la mancare, la ski pass sau la alte facilitati care sunt de interes.

Multumesc mult!
onilaiepurila
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:58
Buna,
Am facut un revelion acolo in Bansko la hotelul Guiness,am avut duplex de fapt cred ca toate sunt duplexuri,adica la parteer o chicineta si un living si la etaj,2 dormitoare.Am ales cu demipensiune,pentru ca nu te poti intoarce la masa in timp util si in afara de asta se mananca super bine la Mehana ,adica restaurante cu specific local.Ski-passul nu mai tin minte dar oricum este ieftin,te orientezi la fata locului.Hotelul este relativ aproape de telescaun si aveam si service pana la telescaun.Cel mai aproape daca te intereseaza este Kempinski.Daca vrei parerea mea,faci o buna alegere,calitate/pret iar cu masina o sa faci normal 5-6 ore,cat se face dealtfel din bucuresti pana in predeal Sa nu te temi ca nu gasesti zapada acolo,vf Todorka este la peste 2000 m.Succes!
romulus_lazy
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:12
In ce an ai fost ? si spune-ne amanunte: pret al hotel, la restaurant, etc....
120856
Postat pe 11 Octombrie 2009 00:19
si eu ma gandeam la fel ! am citit ce a scris cineva despre Bansko, dar si eu vroiam amanunte...am intrat pe bulgariaski si am gasit despre Borovets si Bansko-hoteluri si partii, dar sigur ca mai multe amanunte de la cineva care a fost nu strica. daca mai afli ceva, scrie pe forum, te rog ! Multumesc
120856
Postat pe 13 Octombrie 2009 23:41
nu mai are nimeni ceva de povestit despre iarna la bulgari?
Slaba miscarea....asta vara eram mai multi activi pe acest LAZY!!!
120856
Postat pe 16 Octombrie 2009 01:48
-eu am fost anul trecut la hotel Mountain Paradise in Bansko.
a fost minunat!!!!!
-am platit aproximativ 19 euro/noapte/persoana cu mic dejun inclus,acces la jaccuzi,sauna,baie aburi.
conditiile de cazare minunate!!!!
-am urcat cu telegondola pt care am platit 9 euro/pers,la ski....nebunie,partiile,conditiile.
-noi am facut cu masina 8 ore,dar merita......
-micul dejun....mult si bun
NU O SA REGRETATI....

Nico
nicoletacaval
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:19
Buna,

Ce aveti de comentat cu privire la drumul Bucuresti-Bansko?
Au fost probleme?

Ce traseu ati ales?

Multumesc,
Adina
arascanu
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:45
Drumul pana in Bansko este foarte bun;ma refer la sosea si daca respecti indicatoarele nu cred ca sunt probleme.
Fiind din Bucuresti,am iesit pe la Giurgiu si mai departe ne-am ghidat dupa o harta pe care am scos-o de pe internet.
Este adevarat ca la un momentdat nu am mai stiut pe unde sa o luam,dar am sunat la hotel in Bnasko si prin telefon(in engleza)ne-a indrumat pe unde sa o luam.

Nico
nicoletacaval
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:47
multumim pt sugestie !
dar in ce perioada ai fost anul trecut si cum ai facut rezervarea? de la noi de la o agentie sau direct la ei?
120856
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:56
nu prin agentie!
direct la ei ;cauta hoteluri in Bansko ,solicita o oferta pt perioada care o vrei ,nr.de persoane si daca sunteti mai multi nu uita de discount.
de 3 ani nu mai plec prin agentii nici in concedii.
pt concediu ma gandesc cu mult inainte unde as vrea sa merg,imi caut bilet de avion dupa care caut case ,vile (care sunt superbe si la niste preturi...)si imi fac rezervare.
aici vb de concedii in strainatate,dar si in tara procedez la fel,ma costa mult mai putin.
de exemplu anul acesta am sodt in barcelona,am luat bilet la tarom cu 143 euro si am inchiriat o vila cu 230 euro/pers/8 nopti.

Nico
nicoletacaval
Postat pe 11 Noiembrie 2009 16:54
am facut acolo revelion 2006-2007 si pastele in 2006,iar dupa aceea am mai trecut spre grecia,drumul spre bansko este usor-buc-giurgiu-bjala-dreapta spre pleven-sofija-iar in sofija sa nu alegeti varianta cu centura,luati-o prin centru si la un moment dat faceti stg si iesiti spre grecia,este drumul ,adica kulata,granita.Bansko e o minunatie,oras mic,plin de turisti iarna,majoritatea englezi,cazare buna si bine la pret fata de nesimtiti de pe valea prahovei,vf todorka este la 2900m,ei nu exista in romania asa ceva!
romulus_lazy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 21:51
Bansko e grozav pentru ski. Recomandarea mea e sa alegi o agentie. Acolo inchei contract si poti sa fi sigur ca primesti ceea ce ceri. In plus daca pui la socoteala taxele bancare de transmitere a banilor in Bulgaria iesi mai scump. Hotel recomandat - Ivan Rilsky 4*. E locatia ideala pentru confort maxim la preturi mici. Mai merita si alte hoteluri descrierea asta, dar el mi-a placut cel mai mult. Cat despre agentii nu iti recomand una anume, insa ai mare grija sa aiba experienta pe Bulgaria minim 4-5 ani. Nu sunt multe in Romania - asa ca o sa ii gasesti repede pe cei buni. Zapada si partii bune din plin, mancare buna in Banasko iar preturile cam ca si pe la noi. Vacanta placuta. A - si sa nu uit - in grupul de prieteni cu care am mers anul trecut am fost 5 familii. Din toti - una avea rezervare pe Bulgariaski.com - si tocmai ei s-au trezit ca nu au camera rezervata. Au stat 3 ore in receptie pana cand a fost rezolvata problema :)
andreeapresa
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:45
In ce au constat problemele celor care au avut rezervare pe bulgariaski.com?
Mi-am facut rezervare pentru revelion tot pe acest site.As vrea sa nu am si eu aceleasi probleme ca si prietenii dvs.

Multumesc,
Adina
arascanu
Postat pe 13 Noiembrie 2009 09:12
da, are dreptate Nico! si eu procedez la fel,imi pregatesc din vreme plecarile, fac rezervare direct unde vreau saplec, caut oferte la bilete la TAROM ( si au inceput sa aiba oferte bune), si mereu a fost OK! trebuie sa mai adaug ca tin cont si de sfaturile voastre, pt. care va multumesc mult!!!! si astept in fiecare zi comentariile voastre!!!!
120856
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:05
A, am uitat sa spun ca apreciez postarile luiIVC67!
Se pare ca este un calator experimentat! Sa ne mai scrii!
120856
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cardul European de Asigurari de Sanatate 2 De la: lazy002253 5 Iunie 2010 18:16
A fost cineva cu hostelsclub.ro? 1 De la: lazy000065 9 Martie 2009 23:18
cum sa faci bani usori 0 De la: 14 Februarie 2012 10:38
Abexine este bun 20 De la: AdrianaValentin 3 Iulie 2016 10:49
pachet atlassib 4 De la: rashela 9 Mai 2011 20:42