Setari Cookie-uri

Se merita sa se studieze in Austria?

Ma gandesc sa ma bag la facultate in Austria dar nu stiu ce sa fac.care ma poate ajuta?
Sunt facultati bune? sau la fel ca in Romania?
Va multumesc
Simpatyka_lazy
Postat pe 24 Februarie 2009 09:46
Fica mea studiaza Dreptul in Austria la Linz...
rodica_sucleanta
Postat pe 28 Februarie 2009 16:07
Intrebarea coresta este> Merita sa studiezi in Austria?
fara sa se/urile alea.
Nu asta conteaza. FAcultatile romanesti de stat sunt in general la fel de bune, unele si mai bune, depinde de profil, ce sa studiezi.
Si apoi costa nu numai taxa de scolarizare, dar si caminul sau cazarea, mancarea e mai scumpa etc. Merita sa inveti bine in Romania si sa cauti o bursa in Austria. ASta iti reduce cheltuielile de studiu cel putin la jumatate.
Mai intreaba, uita/te pe net, vezi care e oferta educationala si pretul etc. succes.
calator
Postat pe 8 Martie 2009 13:54
merita sa studiezi in Austria sau oriunde in lume! merita sa inveti bine in romania si pana la varsta asta sa stii ca nu se spune: "se merita!"
cloppy
Postat pe 29 Martie 2009 16:06
Ma tu vrei sa te plimbi, dar oricum, ca sa poti urma o facultate in Austria sau in alta parte trebuie sa fi terminat liceul.
lazy000167
Postat pe 29 Martie 2009 18:13
NU, NU STUDIA IN AUSTRIA!! ACOLO NU O SA POTI DA SPAGA SA IEI EXAMENELE, IAR LA GRAMATICA PE CARE VAD CA O STII EU ZIC SA TE ORIENTEZI SPRE FERENTARI!!
ghicica
Postat pe 23 Mai 2009 08:52
Eu nu vreau sa fac o facultate de dragul de a o face si atat astfel incat sa dau spaga la examene sau sa ma duc cu sacosica pe la profi.Iar eu am pus o intrebare la care tu nu ai raspuns iar comentariile de genu sunt total inutile. Prin urmare daca eu am gresit, tu invata sa raspunzi la o intrebare;)
O zi buna in continuare
Simpatyka_lazy
Postat pe 2 Iunie 2009 10:40
Am zis sa studiez nu sa ma plimb.E o mare diferenta.
Simpatyka_lazy
Postat pe 2 Iunie 2009 10:42
Eu am trait in Wiena am si ff multzi prieteni acolo

In primul rand austriacul itzi pretinde sa vb germana cat potzi de perfect dac nu vb nimeni nu sta de vb cu tine doar daca nu s-au inventat facultatzi in romana


Daca invetzi germana te straduiesti sa ai rezultate bune apoi potzi sa ai norocul la un loc de munca bine platit in austria

Inca ceva, in austria ex; sa ajungi sa te prezintzi la un post de munca unde tu cu universitate si vb germana dar nu perfect pierzi 100% in fatza unui austriac care nu nu are nici liceul terminat ! ! !

Prietena mea a invatzat in 7 luni germana si vb fara accent ca nu o deosebeste lumea cand vb cu ea
-dar in timpul asta nu a vb romaneste doar germana si cursuri peste cursuri

-gramatica in germana se vb fff mult la priteriu

sper ca nu te-am dezamagit cu wienezi astia


numai bine by by
australianul78
Postat pe 16 Septembrie 2009 03:53
esti cam proasta, dupa modul in care te exprimi.
depinde ce vrei sa inveti, ca oricum tu ai nevoie de ffff, multa invatatura. nu stii bine nici macar limba romana si vrei sa te duci in Austria. ca parca nu ne-au facut destui conationali de ris, mai lipseai doar tu.
lazy002314
Postat pe 25 Mai 2010 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vacanta in kusadasi 34 De la: kudika226898 1 Mai 2011 17:06
Muzeul Aviatiei se desfinteaza si se face un Restaurant 1 De la: whitewizzard 26 Aprilie 2010 12:48
vacanta Santorini 3 De la: kudika226898 1 August 2010 08:38
Turul Ardealului si Maramures 10 De la: traian 27 Iulie 2009 22:35
masca argila roz clarins lichidare stoc 2 De la: candy12 30 Decembrie 2010 17:01