Setari Cookie-uri

Lara Antalya - hotel Royal Wings

in scurt timp vom pleca in vacanta in turcia, antalya, hotel royal wings. totul este frumos in prezentari, dar in realitate imi spuneti cum este (cine a fost cazat acolo)?
gabita
Postat pe 5 Mai 2009 07:57
eu cred ca ai facut una dintre cele mai bune alegeri,personalul foarte amabil ,minibarul in camera e completat zilnic,piscine cu hidromasaj ,mancarea excelenta ,O VACANTA DE VIS !;
bw52110
Postat pe 12 Mai 2009 05:53
Antalya prin definitie e o statiune foarte selecta .
Serviciile sunt dintre cele mai bune, Royal Wings este cotat foarte bine aici. Nu am fost cazata acolo ci la Miracle - in apropiere de Royal Wings - unde am stat 3 ani la rand - piscina e bestiala-.
Ai facut o alegere excelenta, nu vei regreta!

concediu placut!
ina_stoian
Postat pe 12 Mai 2009 08:19
Anul trecut am auzit ca refuzau sa primeasca turisti din Romania spre sfarsitul sezonului. Biletele erau dublate si turistii se plangeau ca au fost cazati in niste camere care nu erau pe masura asteptarilor.
Sper sa nu fie asa, CONCEDIU PLACUT
alcar
Postat pe 12 Mai 2009 08:51
nu sunt de aceeasi parere cu tine, sincer
pretul pt 7 nopti, camera dubla, UAL 1700 eur cu toate taxele
gabita
Postat pe 12 Mai 2009 11:30
multumesc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gabita
Postat pe 12 Mai 2009 11:30
Teoretic la UAİ nu e nevoie sa mai iesi din hotel deoarece ai tot ce iti trebuie, dar se organizeaza excursii in oras. İti recomand delfinariul care e super frumos, de vizitat centrul Antalyei unde este un spectacol minunat seara cu fantana arteziana care este luminata si este si o proiectie pe o panza de apa..... este super.

nu cumpara excursia de la tour operatorii care sunt in hotel, in apropierea hotelului e un centru comercial, incearca intai sa negociezi acolo pretul.....

Bafta!

ina_stoian
Postat pe 12 Mai 2009 12:11
multumim bw52110 pt foto atasate astfel m-ai lamurit cat de cat cum e pe la Royal Wings...... si eu mi-am luat bilet anul acesta aici ...sper sa fie totul OK
claudia_hit
Postat pe 12 Mai 2009 13:16
De la: ina_stoian, la data 2009-05-12 08:19:29Antalya prin definitie e o statiune foarte selecta .
Serviciile sunt dintre cele mai bune, Royal Wings este cotat foarte bine aici. Nu am fost cazata acolo ci la Miracle - in apropiere de Royal Wings - unde am stat 3 ani la rand - piscina e bestiala-.
Ai facut o alegere excelenta, nu vei regreta!

concediu placut!



Salut ! In Turcia tot ce e de 5 stele cu UAI este fantastic. Anul trecut am fost si eu in Antalya, am stat la Miracle si am numai cuvinte de lauda pt ei...stiu sa se vanda foarte bine, sunt de o amabilitate iesita din comun ( nu sunt falsi ), nu exista copil pe care sa nu-l dragaleasca si nu era nici unul care sa nu-ti zambeasca.

Anul acesta voi merge tot la Miracle ( au o piscina fantastica+ cea pt copii ) din fata hotelului poti lua un taxi (negociat) pt 20 euro ( noi am fost 4adulti+2 copii mici si a stat soferul vreo 5-6 ore dupa noi pana ne-am facut cumparaturile )In Antalya doar cand ploua iti vine sa pleci la cumparaturi ca altfel nu te induri

Concediu placut ! si nu-ti face griji va fi fantastic acolo o sa te intorci cu siguranta
miminu
Postat pe 12 Mai 2009 15:51
iti multumesc pt sfaturi, esti o draguta. am notat ce mi-ai zis si nu voi ezita sa fac.
gabita
Postat pe 12 Mai 2009 16:42
de unde ti-ai luat biletul si cat ai platit? :))
gabita
Postat pe 12 Mai 2009 16:43
Buna
eu am facut o rezervare cu J'info tours ( au sediul in Piata Romana) si au preturi foarte bune. am optat tot pentru Royal wings dar la 1585 euro camera dubla pentru 7 nopti.
Hotelul, am inteles ca e minunat.

Sper sa ne distram si noi si voi.
pa

Postat pe 12 Mai 2009 17:23
scuze daca a-ti crezut ca fotografiile sunt de la ROYAL WINGS!? SUNT DIN ANTALYA-ALANYA hotel Long Beach Resort,a fost o vacanta de vis ,cu toate ca am avut AI nu ne-a lipsit nimic,mancare diversificata ,curatenie exemplara ,etc
bw52110
Postat pe 13 Mai 2009 02:00
Poate sunt eu carcotasa...
Ar trebui sa fie totul OK dar, ...vezi tu uneori nu este chiar asa. Hotelul este bunicel dar nu bun!

Am fost anul trecut si n-am mai fost asa multumita ca in anii precedenti.

Vezi de cazare, uneori nu primesti camera care ai solicitat-o. Primesti ceva pe margine, fara vederea la mare pe care ai platit-o, langa un motor de aer conditionat si tot asa... Fara jena te duci inapoi la front desk si ceri ceea ce ai tu si ceea ce-ti place si te multumeste. Inainte de a fi multumita de camera verifica: frigiderul, TV, telecomanda de aer conditionat si ... mai ales dusul din baie. Bafta!

Mancarea nu este buna. Toate chestiile sunt uleioase, portiile sunt mici, doar carne de vita si curcan. Pestele are oase, mancarurile sunt tot acceleasi, prajiturile nu se schimba, fructele le gasesti doar la mesele principale. Inghetata o gasesti doar intre anumite ore. Bucatar arab sau ceva pe acolo, se simpe cum gateste.
Ai dreptul sa meri la restaurante "a la cart", nu-s toate super. Mie personal mi-a placut doar cel de peste.Nu uita programeaza-te inainte si respecta ora de programare, sa nu ai surprize.
Du-te si la restaurantele care sunt deschise noaptea, poate iti place.

Barurile nu sunt OK, pe plaja e chiar slabut. Pizza de afara e buna . Fructele, mancarea turceasca si terasa nu mai sunt ce au fost. Inghetata seara nu mai servesc. Totul este putin si nu stiu cum dar parca de anul trecut se simtea la ei criza . Anul acesta cum o fi?

Multi rusi si ... restu' romani(99%). Grosolani, obraznici si impertinenti, ce mai asa cum suntem noi. Spre sfarsitul perioadei cat am stat acolo au venit nemti si olandezi... parca eram in alt hotel. Da, erau si gay! Asta e.

Se crede a fi un hotel pentru familisti, nu e! Mancare pentru copi nu prea gasesti. Un iaurt mai ca lumea nu, o budinca nu, un lapte mai cald nu, un corn nu; te multumesti cu ce este si zici ca-i criza. Doar pretul nu este in criza!

Sper sa-ti placa, caci hotelul e frumos. Are o piscina superba... mare, zona cu "bule", apa curata; totul OK din punctul acesta de vedere. Du-te si la aqua parculetul din fata hotelului. Vacanta Placuta!

Sa speram ca totul s-a schimbat din septembrie 2008 si acum e mult mai bine.
luminitaticolea
Postat pe 13 Mai 2009 11:48
este vorba despre royal wings in descrierile tale?
gabita
Postat pe 13 Mai 2009 21:11
Pt gabriela han :

Eu merg doar cu cei de la Perfect Tour, iar anul acesta pt 4 adulti + 1 copil+ 1 infant ( in septembrie ) am platit 2700 euro, pt 2 persoane costa in jur de 1200-1300 euro Este vb de Miracle Resort, ok?

Mancare foarte buna si din belsug, multa varietate si pt copii.

Mesele sunt cam asa : -
-dimineata 15 feluri de paine, croissante etc, etc
-la pranz multa multa mancare si pe alese+dulciuri si fructe f bune
-seara tot ce vrei, iar dupa ce vi de la spectacolul de seara normal ca-ti este foame si gasesi deschis si....multa mancare

Prosoapele se schimb in fiecare zi, si cele de plaja si cele din camera, sampon, gel de dus, balsam de par....

Noua ne-a placut mult si de aia mergem si a doua oara tot aici
miminu
Postat pe 17 Mai 2009 18:31
dupa mine ,zic foarte buna alegere.Piscina e fantastica mai ales pentru familii cu copii care efectiv nu-i simt lipsa,au pana si jocuri trenulete.Anul trecut de la 11 incepea sa se serveasca placinta si un fel de lahmaciun cu ayran rece,e bestial.Pe plaja evident ca nu este decat un bar la inceputul plajei,pentru ca aproape nimeni nu sta pe plaja,incepand cu 9-9,30 maxim,nu mai poti calca pe nisip.Nu trebuie sa ratati sala de relaxare care este pe linga piscina acoperita.Atentie mare,eu am luat 5 kile in 7 nopti!Puteti sa mergeti in oras,exista microbuz de la hotel care va lasa in orasul vechi,treceti prin bazar si ajungeti in port unde puteti face croaziera,merita,nu este foarte scump totul e negociabil turcii sunt flexibili la copii si la grupuri.Singura problema va fi caldura.Zbor placut!
romulus_lazy
Postat pe 23 Iunie 2009 21:03
am adaugat poze de la royal wings pt cine vrea sa vada
romulus_lazy
Postat pe 23 Iunie 2009 21:23
Oferta!!!
12.08.2009 – 8 nopti - ISRAEL PELERIN IN TARA SFANTA
ADORMIREA MAICII DOMNULUI + SCHIMBAREA MANTUITORULUI LA FATA PE MUNTELE TABOR
895 euro/persoana/pachet - program
SERVICII INCLUSE:
- Bilet de avion Bucureºti – Tel Aviv – Bucureºti
- Taxele de aeroport
- Cazare 8 nopti in hoteluri de minim 3* in camera dubla
- Demipensiune in conformitate cu programul
- Transport cu autocar modern cu aer conditionat categorie 3*
- Taxe de intrare la obiectivele trecute in program
- Asigurare medicalã
- Ghid însoþitor de limba românã si asistenta religioasa
- Bacsisul pentru soferul si ghidul israelian
123girl
Postat pe 13 Iulie 2009 15:45
a fost cineva la royal wings anul acesta sa-mi spuna si mie cum a fost ??
Eu plec pe 24 iulie si as vrea sa stiu ultimele impresii de la acest hotel
Multumesc
deda
Postat pe 18 Iulie 2009 21:42
Cum a fost la RW ? Eu Plec pe 4 sep.si as vrea sa stiu cum este (tb o atentie la recptie......)
Multumesc.
lazy001054
Postat pe 20 August 2009 07:50
incercati papilion ayscha belek 1600e pentru 10 nopti prin giulia tour
simona_gabriela_lazy
Postat pe 24 Septembrie 2009 22:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Echipa Lazy iti ureaza Paste fericit! 8 De la: miana_alma 23 Decembrie 2009 16:26
sugestie!!!:)) 2 De la: adventurecampstabere 6 Ianuarie 2010 15:19
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:41
Organizatorii o fac 'mare' pe edellida! 1 De la: mutzi_mic 21 Aprilie 2008 14:53
PARCURI DE DISTRACTIE 14 De la: crysis 26 Septembrie 2010 08:45