Setari Cookie-uri

Hotel Club Ephesus Princess Kusadasi

Buna! Poate cineva sa-mi dea cateva detalii despre Hotel Club Ephesus Princess? Nu stiu daca am facut o alegere buna. Rezervarea este pentru casute UAI. Multumesc.
lazy000568
Postat pe 15 Iunie 2009 17:45
Am fost anul trecut la Ephessus Princess si a fost grozav. Noi am stat la hotel, unde sunt toate utilitatile :piscina, restaurant, sauna si sala de fitness. Casutele sunt imprastiate pe langa hotel, la distanta rezonabila. Daca nu te deranjeaza miscarea zilnica o sa-ti placa. Accesul la plaja e ceva mai dificil, se coboara vreo 100 trepte destul de abrupte, dar jos la mare este si un snack bar. Una peste alta, mie mi s-a parut o locatie frumoasa, cu tot ce-ti trebuie sa te simti bine 1 saptamana, fara sa iesi de acolo. Sa nu ratezi Casa vinului, care e undeva sus, deasupra casutelor. Si gradina este o frumusete. Concediu placut
opreamihaela_lazy
Postat pe 20 Iunie 2009 08:43
BUNA ZIUA SI EU TI AM DAT RASPUNS CU EPHESUS PRINCES DAR INSIST SA CRED CA ESTE UN RESORT DE VIRF PE ZONA KUSADASI,NU MI SA PARUT CA AR FI MAI BUNA ALTA LOCATIE ACOLO.INCHIPUIETI UN TERITORIU DESTUL DE MARE CU VREO 20 DE CASUTE PE UN DEAL SI HOTELUL ESTE PUS IN PANTA UNUI DEAL ADICA ATUNCI CIND INTRI IN HOTEL INTRI LA ETAJUL 8 SI COBORI CA SA AJUNGI LA PARTER.LA PARTER GASESTI PISCINELE SI GRADINI UN TEATRU SI DACA MAI COBORI PANTA JOS DE TOT ESTE UN PONTON PT PLAJA SI O PLAJA DESTUL DE MICA CU NISIP.CE MIA PLACUT A FOST CA NU AM CHELTUIT NIMIC IN AFARA DE BILET ACOLO NU TI SINT DE FOLOS BANII TOTUL DAR ABSOLUT TOTUL ESTE INCLUS.POTI SA MI SPUI CIT TEA COSTAT BILETUL SI CITE ZILE?EU AM DAT ANUL TRECUT IN AUGUST 529EURO/ 7 NOPTI
oanacios
Postat pe 22 Iunie 2009 10:48
Ai facut o alegere buna! Si eu am fost anul trecut la acest hotel, si pot sa confirm ceea ce s-a scris anterior; eu am stat in hotel, dar e mai bine ca ai ales la casute....este mult mai liniste; la hotel este mai multa harmalaie, nu neplacuta.....dar cand a fost sa ne plimbam, si am vazut cat de liniste era la casute, aproape ca am regretat sa nu am luat acolo; uita-te la pozele mele si o sa vezi ce frumos este; daca mai vrei sa vezi si alte poze, da-mi de veste si postez.
kmi_22
Postat pe 22 Iunie 2009 11:33
In primul rand multumesc pentru info, biletul a costat 800EUR 7nopti pentru familie adica eu sotis si fetita noastra.
lazy000568
Postat pe 24 Iunie 2009 13:27
Ti_as fi recunoscator daca ai posta si alte poze. Este pentru prima oara cand merg in Turcia si sunt un pic incurcat de parerile pro si contra cu privire la vacantele petrecute acolo.
lazy000568
Postat pe 24 Iunie 2009 13:32
In primul rand multumesc pentru info, biletul a costat 800EUR 7nopti pentru familie adica eu sotis si fetita noastra.
lazy000568
Postat pe 24 Iunie 2009 13:32
In primul rand multumesc pentru info, biletul a costat 800EUR 7nopti pentru familie adica eu sotis si fetita noastra.
lazy000568
Postat pe 24 Iunie 2009 13:33
ok, o sa postez diseara sau maine; am pozele acasa pe cd
kmi_22
Postat pe 24 Iunie 2009 16:27
Buna!

De la ce agentie ai cumparat sejurul? Multumesc!
Amelly_lazy
Postat pe 26 Iunie 2009 17:29
noi am luat de la Jeka; este o agentie serioasa, care nu numai iti vinde biletul, dar te si ajuta sa alegi un hotel bun; noi plecam anul asta, a 3 oara cu ei
am uitat sa postez alte poze; le am in calculatorul de acasa si uit pana ajung seara
va dau linkul catre albumul online si le puteti vedea acolo
http://picasaweb.google.com/catana.camelia/Turcia2008#
kmi_22
Postat pe 29 Iunie 2009 17:27
si eu tocmai m-am intors din kusdasi si am stat la hotel ephesus princes.
Este un loc de vis, ai tot ce iti doresti acolo, si nu te plictisesti.
Hotelul este suuuuper, mancarea f,f buna, turcii te trateaza ca la carte, intr-un cuvant merita.
lazy000827
Postat pe 9 Iulie 2009 15:10
De o sapt. m-am intors de la acest hotel. Personal nu m-a incantat; cine a fost in Bodrum sau Antalya poate face comparatie ce inseamna cu adevarat hotel de 5* UAI.
Desi dupa calasificatia turcilor este 5* eu as spune mai degraba un 3*+ maxim 4*.
La piscina locurile erau deja ocupate de la 6 dimineata, aglomeratie si inghesuiala foarte mare; pana la mare trebuia sa cobori 180 de trepte; era ponton nu puteai intra direct in mare; mancare bunicica dar se putea si mai bine; fetele de masa de la terase erau antice si de demult, trebuia sa stai la coada pentru un pahar de bere sau un suc. Nu face banii!!!!!!!!!
miki111_lazy
Postat pe 16 August 2009 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
agentie de turism din Cluj serioasa care organizeaza excursii in Insula Corsica 5 De la: lazy002525 20 Iulie 2010 10:03
Hotel Club Ephesus Princess Kusadasi 13 De la: miki111 16 August 2009 20:55
agentia vilextur 8 De la: kudika_972485 19 August 2014 14:26
TOP 10 MUST SEE EUROPE 32 De la: lazy001039 12 Octombrie 2009 04:06
Rhodos -Grecia - o mare tzeapa! 56 De la: ovidiuc70 10 Mai 2014 10:01