Setari Cookie-uri

spre Halkidiki


buna, merge cineva spre halkidiki cu masina pe 11.07.
noi suntem o masina deocamdata si am vrea sa mai calatorim cu cineva(macar o masina)la tranzitul prin Bulgaria.
conella76
Postat pe 20 Iunie 2009 19:54
In afara de faptul ca nu au indicatoare la intersectii si mergi la nimereala,nu e nici o problema prin Bulgaria,noi am fost in fiecarea an cu masina si nu am avut absolut nici o problema cu nimeni.
babalica
Postat pe 15 Iulie 2009 08:54
te rog cand te intorci sa-mi povestesti si mie cum a fost,la anu vrem si noi sa mergem in Grecia.
babalica
Postat pe 15 Iulie 2009 09:00
Este super in halkidiki...am fost anul trecut...nu o sa va para rau!! ...fotografiile mele sunt de acolo..
lfelicia
Postat pe 15 Iulie 2009 09:18
Buna tuturor,
Halkidiki e superb, merita sa mergeti! Si, daca sunteti din sud-vestul tarii, pentru a ajunge in Grecia e cu mult mai usor si mai sigur sa mergeti pe la sarbi, sa treceti pe la Drobeta Turnu Severin. Acum doi ani am trecut pe la bulgari, nu am avut incidente "majore", excepatand faptul ca pe prietenul nostru "l-au usurat" politistii bulgari "doar" cu 150 Euro :), pentru ceva aproape inventat de ei.Pe tot traseul bulgaresc erau politisti care opreau numai masini romanesti. Anul trecut am mers pe la Severin. Pe la Severin a fost foarte bine si usor, pe langa faptul ca am ajuns cu mult mai repede si nici nu am platit atata, taxele de autostrazi sunt mici si adunate nu au facut cat taxa la bac si altele, si drumurile sunt foarte bune, se circula in majoritatea drumului pe autostrazi.Insa, aveti grija pe aici ca va trebuie o asigurare la masina, interesati-va inainte de a pleca. Concediul placut tuturor!!!!
sagradam
Postat pe 16 Iulie 2009 07:51
150 euro? enorm !!. Ori prietenul tau s-a certat cu politistii, ori n-a incercat sa le dea "traditia". Cu 10-20 euro rezolvi orice politist bulgar. Daca incerci sa respecti limita de viteza, (mai ales restrictiile de viteza dinafara localitatilor) si linia continua, sunt sanse sa nu te opreasca.
plimbaretz
Postat pe 16 Iulie 2009 08:45
Noi plecam pe 25 iulie spre Halkidiki pe la Bechet. Daca mai este cineva cu aceeasi data pe ruta asta sa-mi dea un semn. Vacanta placuta tuturor indiferent unde se duc.
teoana
Postat pe 16 Iulie 2009 23:53
Buna tuturor,
Da 150 Euro!!!!!Nu s/a certat cu nimeni, dar asta a fost. Ghinionul lui, de fapt si al nostru, pentru ca a fost asa de dezgustat si de bulversat incat apoi de abia a mai mers, am ajuns in Tesaloniki seara pe la ora 23 si cauta hotel sa te cazezi. Daca faceti popas in Tesaloniki vedeti ca am descoperit niste hoteluri ieftine, 40-50 Euro noaptea, foarte curate. Daca va intereseaza sa/mi spuneti. Noi plecam pe 9 august, daca cineva vrea sa mergem impreuna este foarte bine. Inca o data concediul placut tuturor.
sagradam
Postat pe 17 Iulie 2009 20:04
Si eu pot sa confirm ca pe la bulgari e cam nasol, eu am fost de 3 ori in Grecia pe la ei si de fiecarea data m/au oprit si la dus si la intors si degeaba, am dat o singura dagta 20 de euro ca sa nu/mi mai ridice masina lasata aiurea in cautare de bancomat, ca nu aveam leva.
sIn Bulgaria se circula total aiurea pe sosele, hartile indica autostrazi dar ele sunt doar pe jumatate gata iar politia e pusa pe jecmaneala
la greci e cu totul altceva, am intalnit, am fost depasit sau dirijat de politisti si nu mi/a zis niciunul niciodata nimic, ba undeva intr/un orasel m/a oprit unul si mi/a spus ca merg pe contrasens,i/am multumit si am intors masinal
altul a venit sa/mi arate ca am oprit in loc intezis, am plecat si mi;a urat vacanta placuta. dar eu am fost corect si nu am gresit decat din neatentie sau oboseala.#
referitor la turism merita sa vedeti Thesslonikul, dar nu sa dormit acolo, ca e scump, gasesti cazare la jumatate de pret in apropiere, la Serres sau la Sidirokastro, care sunt in drum spre Sallonic. Si mancatul e mai scump in oras decat in statiuni, la taverne. dar merita vezut, cu tot efortul, succes si drum bun.
calator
Postat pe 2 August 2009 17:05
Salut ,prieteni!
As vrea sa ma deplasez ptr cateva zile in Halkidiki,cu masina personala ptr o vacanta de 7 zile.
A fost cineva in aceasta locatie in prima decada din noiembrie?Cum este vremea ,mai sunt hoteluri deschise ,taverne ,cum sint preturile?
Orice informatie este bine venita ,chiar si ce drum este mai bun tinand cont ca sunt din Constanta .
Va multumesc!
lazy001211
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:36
A fost cineva in Halkidiki Kasandra statiunea Fourka hotel Julia?Au niste preturi prea mici ca sa fie OK.
sorintat
Postat pe 26 Ianuarie 2010 09:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Partenerul plecat "in excursie de afaceri"? 1 De la: kudika417588 8 August 2011 19:08
REVELION BULGARIA 8 De la: lazyEdi 23 Octombrie 2009 18:42
hoteluri in bulgaria- nisipurile de aur unde poti veni cu cainele 7 De la: omnismares 31 Ianuarie 2010 02:19
Vand Carucior bebe/copil 15 De la: geo_resuscitat 6 Decembrie 2010 18:37
SANTORINI 13 De la: roxanana 28 Februarie 2010 11:34