Setari Cookie-uri

Transfagarasan

Salutut tuturor,
Zilele astea am plecat spre vidraru desi nu prea aveam tragere de inima tinand cont de vreme.Dar...bine am facut.Am facut transfagarasanul pt prima data.Am ramas muta de ce privelisti am vazut.Drumul liber,foarte rar trecea cate o masina.De la capra pana la balea cascada,soseaua e f buna.Pana la capra plina de gropite dar se merge.Nu a fost zapada desi oficial e inchis pana la 1 iulie.Zapada vezi doar ici colea pe creste.Am nimerit o zi cu soare desi ploua cam peste tot in tara.
Am urcat la cetatea poenari(1480de trepte).Am ramas cu febra musculara dar merita.La vidraru am mers cu barca cu motor(40 de lei cursa).Am fost mai multe persoane asa ca am dat 5lei pt o jum de ora.
Am stat la pensiunea dracula in satul capatineni.Pretul 60 de lei pe noapte camera(fara televizor si baie)la casuta.Ziua f cald si noapte destul de frig.
Sper sa mai revin dar pt trasee de data asta.
Va recomand pt 2-3 zile sa va odihniti aici.Mai ales la sf lui iunie tinand cont ca e f pustiu fara manele si alte zgomote.Si in special pt cine vrea sa invete sa sofeze pe transfagarasan
mihahao
Postat pe 26 Iunie 2009 20:00
buna,si eu am facut transfagarasanul week acesta...sincer ceva ce merita vazut...superrr superrr superrr,aveam impresia k nici nu este la noi in tara...oameni buni avem ce vedea in tara asta!
DeeAmY2010
Postat pe 6 Iulie 2009 11:24
multumesc pt. toate detaliile...oricum concediul de anul asta o sa-l facem la bicaz...dar la anul musai vom merge pe acolo...bine ca e fara televizor si manele...la fel gasesti la vulcanii noroiosie interzis cu muzica....si foarte binnnnnnnne!!!!
tury65
Postat pe 6 Iulie 2009 14:16
Nu te supara la pensiunea la care ai dormit ai spus ca pretul era de 60 de lei pe noapte/camera.La pretul acesta pot sa doarmA 2 persoane in camera? Intreb pt ca si noi vrem sa mergem si am dori sa stim mai multe detalii, Multumesc
carmen_diana_rodina
Postat pe 6 Iulie 2009 16:44
Am avut un pat de 2 persoane dar fara tv si baie.Baia este separata in alta cladire dar nu a fost o prb.Este curat.Iti dau nr de tel0248/730.133 sau 0745.473.381.Si intra pe www.pensiuneadracula.ro.Eu am vrut ceva simplu pentru ca am fost mai mult plecata.Si singura.Dar exista si confort.Pensiunea este la iesirea din Capataneni.Este ultimul sat dupa care incep muntii.
mihahao
Postat pe 6 Iulie 2009 20:06
Anul asta imi propusesem sa merg in nordul tarii dar...asta e.Sper pt la anul.Si barajul si durau....superb.Am vazut pe net.Incerc sa merg pe valea cernei in august.Depinde de bani evident.
mihahao
Postat pe 6 Iulie 2009 20:10
mai multe pensiuni aici:

www.exposhop.ro
lazy000475
Postat pe 7 Iulie 2009 17:26
Este magnific! De fapt toate locurile protejate din Romania sunt frumoase. Eu am fost anul acesta in prima zi in care s-a deschis. Nu ne-am oprit. Nu exista cuvinte prin care poti descrie asemenea frumuseti, dar nu recomand celor care invata sa sofeze!
luminitaticolea
Postat pe 8 Iulie 2009 21:15
Am fost pe valea Oltului am ajuns la Vidraru am urcat serpentina,am travrsat versantul. Prin acel tunel care e plin de apa care se scurge de pe munte si peretii sunt imbuibati cu acee apa,trbui sa traverszi la o anumita ora.....Cad ai iesit din tunel zici ca iesti in alta lume o senzatie ciudata dar fascinanta, duceti-va si acolo si in afara tarii. de stiut ca, tarisara asta are niste frumuseti...... putini banuti si multa sanatate trebie atat..
lazy000653
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vacanta in Spania - Lloret del mar 12 De la: andra1188 27 Iunie 2011 11:24
Vara...arida , Vacanta sub o stinca-calatorii cu cortul in RO: 1 De la: 4 Aprilie 2011 18:59
Ski sau snowboard? 6 De la: RoxyRoxx 3 Iunie 2013 22:57
Ultimele locuri in Tabara de schi si snowboard!!! 1 De la: adventurecamps 19 Ianuarie 2011 10:55
Scufundari - someone? 32 De la: octopussub 1 Iunie 2010 00:36