Setari Cookie-uri

cornelia diamond - belek

sal all
in luna august merg impreuna cu sotia si fetita mea in Belek la Cornelia Diamond(dupa ce anul trecut am fost tot in belek la Susesi de Lux Resort&Spa).as dori ceva pareri , eventuale foto, tipsuri...

multam'
catalin_2704
Postat pe 10 Iulie 2009 08:42

Salut,

Cornelia Diamond e un hotel nou asa ca nu am fost acolo, insa am fost la Cornelia DeLuxe. Din pacate a fost o alegere foarte proasta. Intr-adevar hotelul e superb la exterior, camerele nu sunt rele dar nici nu te dau pe spate, insa serviciile sunt sub orice critica.
Mi-au facut tot felul de mizerii ca sa le dau bacsisuri - mi-au blocat de doua ori seiful din camera ca sa ii chem sa il deblocheze, au venit la un moment dat sa-mi zica sa parasesc camera pentru ca expirase rezervarea pe care mi-a facut-o agentia, desi mai aveam de stat inca 5-6 zile, etc.
Nu stiu daca problemele astea sunt doar la Cornelia DeLuxe sau la toate hotelurile din lant, dar sfatul meu este sa fii atent la ce se intampla in jur si sa ai la tine copie dupa rezervare, factura, etc. ca sa nu ai probleme.

Sper insa ca totul sa fie ok si sa ai un concediu placut!

Eu o sa merg si anul acesta in Belek dar la un alt hotel, tot de 5* high-class dar cu mai putine fite decat Cornelia. Am mai fost acolo si au servicii cu mult peste Cornelia desi sunt un pic mai ieftini.
octavian_m
Postat pe 23 Iulie 2009 10:01
METODA CEA MAI SIMPLA DE A FACE BANi !!!! nu fi indiferent!!!!INCEARCA SI TU SI o sa ma cauti sa-mi multumesti!!!! NU te costa nimic nu iti ia foarte mult timp. Oricum stai toata ziua pe net...., nu strica sa incerci sa si primesti ceva pentru asta. Te-ai gandit cum ai putea sa faci rost de bani fara sa investesti nici un leu ? REPET...nici un LEU.....Solutia e foarte simpla. Din publicitate. Sunt multe site-uri care platesc sa primeasca vizitatori si acum e timpul sa primesti si tu o parte din banii astia. Urmeaza pasii de mai jos si o sa ai niste venituri consistente: (NU AM CREZUT NICIODATA ATUNCI CAND VEDEAM RECLAME LA ASA CEVA-ZICEAM CA-S PROSTII-DAR UITE CA NU E ASA-AM INCERCAT SI EU SA VAD CARE E TREABA-SE PARE CA AVEAU DREPTATE)1. Mai intai copiaza acest link:http://B-U-X.net/?r=monalissa24. 2.Urmatorul pas e sa te inscrii (la register, dreapta sus ), completand toate casutele care apar acolo.La REFFERER scrii"monalissa24"--. 3. Apesi pe Surf *** si dai click pe link-urile care iti apar acolo. Pe fiecare site pe care intri trebuie sa astepti 30 de secunde ( secunde pe care ti le arata scurganduse in stanga sus de tot )...dupa aceste 30 de secunde scurse , chiar langa ele o sa iti indice imediat un cod ( ca ex. apare asa :"click qv")..in centrul paginii sus de tot se afla 4 sau 5 coduri... tu trebuie sa dai click pe codul care ti-a fost indicat . Pentru fiecare site pe care intri vei primi 0.01$ ....nu e mult...dar gandeste-te ca daca faci asta in fiecare zi e ceva..... De asemenea pe link-urile care ti le da acolo poti ( trebuie ) sa intri doar odata pe zi.. ( Retine !!! trebuie sa intri doar o singura data pe zi si sa dai click pe linkurile respective , in caz contrar , ti se va lua din castig cate $0,01 la fiecare link accesat din nou in aceeasi zi . Foarte important !!! ca venitul tau sa creasca considerabil trebuie sa gasesti cat mai multi oameni care sa se inscrie prin intermediul tau si sa acceseze si ei la randul lor aceste linkuri....la fiecare link accesat de ei primesti cate $0,01 » .Cu cat reusesti sa aduci mai multi oameni, cu atat iti cresc veniturile!!! 4. exemplu: » Tu dai click 10 *** /zi = $0.10 » 100 referrals (cei care se inscriu prin intermediul tau) dau click 10 ***/zi = $10.00 » Cistigul tau pe zi = $10.00 » Cistigul tau pe saptamina = $100.00 etc (e simplu) » 5.Asta e pasul cel mai important si anume luarea banilor. In momentul in care ai ajuns la 10$ poti sa scoti banii. Tot ce trebuie sa faci e sa apesi pe 'Payments'sau "cashout" si alegi suma care vrei sa o scoti. Banii ii vei primi in 30 de zile lucratoare fie pe card Visa fie prin depozit bancar, in functie de cum vrei tu. Daca nu ai incredere ca o sa primesti banii la timp poti sa intri pe forumul site-ului si sa vezi ca acolo toti zic ca nu e nici o problema cu retragerea banilor.6.Important este sa fi constant,sa intri in fiecare zi pe site si sa deschizi site-urile din 'surf ***'.... Cam astia ar fi pasii. Daca ii respecti poti sa ai un venit destul de frumusel din asta. Site-urile pe care o sa intri platesc bani foarte multi ca sa primeasca vizitatori si merita sa profiti de asta.Eu sunt membru pe site-ul asta si pana acum fac 400 dolari pe luna. E drept, nu e mult, dar avand in vedere ca tot ce fac e sa intru pe link-urile date de ei timp de 30 de secunde eu zic ca merita,e un venit frumusel si constant ... nu ezitatzi e pe bune !!! O sa-ti mai indice sa iti faci un cont pe alert pay pt luarea banilor,atunci cand te inregistrezi dar este simplu de facut. SUCCES!!! SI NU UITATI SA INTRATI IN FIECARE ZI SA DATI CLIK PE LINK-URI PENTRU A NU PIERDE NISTE BANI. SPOR LA BANI..


monicutzz22
Postat pe 23 Iulie 2009 14:59
Mi se pare cam putin 0,01$per click. Eu cunosc site-uri care platesc 1$ per click. Oricum, succes!
dsavus
Postat pe 23 Iulie 2009 20:55
buna,

abia am venit dintr-un concediu de la cornelia diamond. pot sa spun ca per total am fost multumita. Mancare buna, multa:)), bautura oky(doar jake daniels, red bull se platesc 6 euro buc) camerele sunt mari, spatioase. Locul este ideal pentru cei cu copii. au disco pt ei, si multe animatii. ceea ce nu mi-a placut a fost faptul k este departe de centru comercial(in cazul in care vrei sa ajungi). costa 6 euro taxi-ul pana acolo, doar dus. mai poti astepta un trenulet pe care il iei din fata de la susesi. de fapt daca ai mai fost, stii care-i treaba. in rest, la hotel totul este oky. foarte linistit in schimb...
madutzu
Postat pe 24 Iulie 2009 09:15
multam' de raspunsuri! daca mai aveti si alte "povestioare" despre cornelia diamond.... sint bine venite. am gasit bilet garden view.sper sa fie ok...
anul trecut am fost la SUSESI DELUX RESORT&SPA..ceva de vis!
sper sa gasesc si aici macar ceva care sa se apropie...
catalin_2704
Postat pe 27 Iulie 2009 12:03
sal!
chiar nu sa mai intors nimeni de la cornelia diamond!?
catalin_2704
Postat pe 3 August 2009 10:00
salve

m-am reintors (cam tirziu scriu,..) de la cornelia diamond ( din pacate). spun din pacate pt ca intradevar a fost excptional.daca la inceput aveam ceva indoieli cu privire la locatie acum pot sa spun ca a fost per ansamblu mai bine decit la Susesi de lux resort&spa.
plusul ar consta in animatie..(ceea ce pentru fetita mea a fost ceva extraordinar).minusul ar fi "pre multa galagie" in timpul zilei ( la boxele de linga piscina principala se cam "urla " in timpul aqua gimm-ului). cu urlata sa zicem ca facem abstractie...dar se cam urla in RUSA!!!. din fericire am gast un loc mai retras unde harmalaia nu era chiar asa de deranjanta .
in rest..oameni draguti..mincare multa si buna..bautura la fel...numai chef de distractie sa aveti!
bafta si astept pareri de la cei care au mai fost!
catalin_2704
Postat pe 16 Septembrie 2009 13:24
De la: catalin_2704, la data 2009-09-16 13:24:37salve

m-am reintors (cam tirziu scriu,..) de la cornelia diamond ( din pacate). spun din pacate pt ca intradevar a fost excptional.daca la inceput aveam ceva indoieli cu privire la locatie acum pot sa spun ca a fost per ansamblu mai bine decit la Susesi de lux resort&spa.
plusul ar consta in animatie..(ceea ce pentru fetita mea a fost ceva extraordinar).minusul ar fi "pre multa galagie" in timpul zilei ( la boxele de linga piscina principala se cam "urla " in timpul aqua gimm-ului). cu urlata sa zicem ca facem abstractie...dar se cam urla in RUSA!!!. din fericire am gast un loc mai retras unde harmalaia nu era chiar asa de deranjanta .
in rest..oameni draguti..mincare multa si buna..bautura la fel...numai chef de distractie sa aveti!
bafta si astept pareri de la cei care au mai fost!


Buna,
Anul acesta voi merge si eu la Cornelia Diamond. As dori sa aflu cateva informatii: intrucat voi merge si cu fetita mea de 1.5 ani ma intereseaza daca am de unde sa cumpar produse de bebelusi: pampers si diverse mancaruri; care este distanta de la hotel si plaja; toate camerele au terasa? Mersi
elenap_lazy
Postat pe 8 Martie 2010 21:28
buna,
in ceea ce priveste diversele borcanele cu mancaruri pt copii , nu iti pot sune multe lucruri deoarece nu m-a interesat subiectul si nu am fost atent daca au sau nu in interiorul resortului asa ceva. cu siguranta am vz Pampers....dar SUPER SCUMP.( cel mai bine ia de acasa). Distanta de la resort la plajapractic nu exista....deoarece resortul are plaja privata, daca te intereseaza efectiv distanta de la hotel la plaja....cca 300 M..Da , toate camerele au terasa ..unele garden view , altele land view. Noi am ales anul acesta garden view si iti pot spune ca a fost o alegere EXTRAORDINARA.
distractie placuta!
catalin_2704
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:27
sorry..era vb de garden view si sea view...
catalin_2704
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:42
Multumesc pentru raspuns. Vom pleca pe 1Iunie si am rezervat o camera sea view. Vom vedea ce putem ingramadi in bagaj...intrucat vom avea f multe de luat pentru copil...daca nu reusim sa luam tot, ne asumam "riscul" sa mai cumparam si de acolo.
Numai bine.
elenap_lazy
Postat pe 15 Aprilie 2010 13:46
asteptam cu interes impresii dar si poze.
Sa aveti parte de o vacanta exceptionala!
catalin_2704
Postat pe 2 Mai 2010 10:12
Buna,

Chiar a fost o vacanta exceptionala. Hotelul a fost exact cum ne-am asteptat si serviciile la fel. Sa incep cu ceea ce m-a interesat pe mine: Pampers se gasea intr-un magazin din hotel, nu erau foarte scumpi, la fel si borcanase de mancare si fructe de la hipp si tot ceea ce trebuie pentru igiena (noi am preferat sa nu incarcam bagajul cu produse care le gaseam si acolo). Pentru copii mici fructe si legume fierte se gaseau la restaurantul pricipal, unde, in zona de copii se aflau si cuptor cu microunde, robot de bucatarie. Mai exista si un kids club unde gaseai pe langa robot, blender vertical, cuptor si incalzitor de biberoane. In hotel totul este la superlativ...camerele spatioase cu mobilier modern, impecabil de curate, staful prietenos si serviabil, iar in cazul in care ceva nu functioneaza in camera se intervine imediat. Hotelul era plin de turisti rusi dar...surpriza...si de romani. Referitor la comentariul postat de octavian_m, daca esti carcotas si vrei sa iti strici vacanta gasesti o gramada de motive la orice hotel. As vrea sa adaug si cateva poze insa nu stiu de unde se face acest lucru.
elenap_lazy
Postat pe 13 Iunie 2010 22:54
ma bucur ca "micile recomandari" v-au fost de folos...
si noi intentionam sa mergem din nou acolo anul acesta!
daca vrei sa adugi poze o poti face la sectiune "poze".
bafta!
catalin_2704
Postat pe 21 Iunie 2010 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vacanta Turcia, Alanya, hotel Kirman Sidera Club 4 De la: smaranda_25muresanca 5 Mai 2010 12:28
hotel kochili-paralia katerini 1 De la: ileana_bella 26 Iunie 2010 16:08
circuit sejur costa brava-maresme-malgret de mar 1 De la: tavio 26 Martie 2010 10:53
europa 10 De la: caiustimar 5 Mai 2010 19:13
cazare paris 14 De la: lazy000309 11 Mai 2010 20:09