Setari Cookie-uri

barcelona - callela del mar

Buna!In 7 sept. anul asta vom merge la Calela del mar! Daca cineva a mai fost si poate sa-mi ofere orice informatii despre ...sunt nerabdatoare. cum ati ajuns sin aeroport in statiune, din statiune la barcelona, cum e statiunea, preturile...noi vom sta la hotel terramar....
multumesc mult
didiloo
Postat pe 7 August 2009 11:11
STATIUNEA E RELATIV OK. DIN AEROPORT AI TREN PANA IN STATIUNE ,DAR CU SCHIMBARE IN BARCELONA,FARA A IESI LA SUPRAFATA. TREN INSEMNAND UN METROU USOR CARE MERGE SI LA SUPRAFATA SI IN SUBTERAN. AVETI DESTULE STATII,FACETI APROAPE 1 ORA,DAR STATI LINISTITI,E SUPER O.K.,CONFORTABIL,AER CONDITIONET,CURAT....ETC. SI NU E SCUMP,MAXIM 3 E,FATA DE TAXI APROAPE 75E.SI INCA CEVA -DIN AEROPORT IEI ORICE TREN PANA IN BARCELONA SI DUPA AIA AVETI HARTI IN ORICE STATIE.TRASEUL DI BARCELONA E SUPER. SE MERGE DOAR PE MALUL MARII,TRNUL FIIND NUMIT SI TREN DE COASTA.ATENTIE LA CERSETORII ROMANI!!!!!!!
VIO_lazy
Postat pe 7 August 2009 21:51
Am fost in Calella in 2006 si am fost cazati la hotel Olimpic ,marea prostie pe care am facut-o si sper sa nu o faci si tu a fost ca din cele 6 zile de sejur 5 zile am stat la plaja si doar una in Barcelona si Montserrat.Viziteaza cat de mult poti Barcelona sunt foarte multe de vazut,plaja poti face si acasa in Romania si in plus de asta plaja nu este cine stie ce in Calella(apa destul de adanca).Ai tren foarte ieftin din Calella(3 euro)care te lasa chiar in centrul Barcelonei ,despre aeroport nu stiu nimic,noi am fost cu autocarul.Sejur placut!
mara197014
Postat pe 28 August 2009 15:19
AM FOST ACUM 3 ANI..STATIUNEA OK DAR PLICTI.
COLINDA MULT...PE UNDE POTI
gabriello_g
Postat pe 28 August 2009 19:45
Multumesc mult! noi vom fi cazati la hotel terramar. sper sa fie ok. mai avem putin si plecam. si noi ne-am gandit sa mergem cat mai mult sa vizitam barcelona.
didiloo
Postat pe 29 August 2009 12:42
Cateva precizari la mesajul lui Vio care te pot ajuta.Trenul de suprafata se numeste Renfe iar ca sa ajungi in Calella poti sa-l iei de la Aeroport si sa schimbi in Barcelona Sants unde gasesti harta cu orarul plecarilor si ruta. Noi am facut o zi plaja ,o zi vizita in Barcelona. Nu rata fantanile din Montjuic dar atentie la ultimul tren spre Calella (trenurile circula din jumatate in jumatate de ora din Piata Catalunya)
stancos00
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:58
De la: stancosoo, la data 2009-09-01 12:58:55Cateva precizari la mesajul lui Vio care te pot ajuta.Trenul de suprafata se numeste Renfe iar ca sa ajungi in Calella poti sa-l iei de la Aeroport si sa schimbi in Barcelona Sants unde gasesti harta cu orarul plecarilor si ruta. Noi am facut o zi plaja ,o zi vizita in Barcelona. Nu rata fantanile din Montjuic dar atentie la ultimul tren spre Calella (trenurile circula din jumatate in jumatate de ora din Piata Catalunya)
Statiunea este relativ mica dar foarte frumoasa.Plaja este foarte curata si aproape de hotel.Preturile sunt bune (un dejun te costa in jur de 8 euro iar langa statia de tren , pe prima straduta este un restaurant chinezesc unde poti manca cat vrei,si poti alege din toate felurile de mancare,la acest pret - asa a fost acum 1 an).Eu am stat la hotel Volga unde personalul hotelului a fost foarte amabil si oferea orice fel de informatii. Poti face o plimbare cu vaporul pana in Lioret del mar care costa 25 euro de persoana iar biletele se iau de la o agentie mica aflata pe plaja.
stancos00
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:17
Sa ai vreme frumoasa. Eu am fost in iulie anulacesta si a fost tare frumos.
Ia de la aeroport trenul pana la Piata Catalunya, si acolo schimba si ia trenul catre BLANES (asa scrie pe tren in fata).
Daca te mai pot ajuta cu ceva scrie-mi si iti spun tot ce stiu , inclusiv despre Barcelona.
Este un oras superb, dar tare tare tare scump !!!
Ma refer la biletele pentru intrarea la obiective si la busul turistic, care era 21 Euro.
ovidiuc70
Postat pe 1 Septembrie 2009 19:44
Sunt multe informatii utile dar as vrea sa stiu mai exact la ce ora se poate lua ultimul tren din Barcelona spre Calella ?
kudika504427
Postat pe 8 Februarie 2012 18:03
De la: kudika504427, la data 2012-02-08 18:03:13Sunt multe informatii utile dar as vrea sa stiu mai exact la ce ora se poate lua ultimul tren din Barcelona spre Calella ?



Topikul este deschis din sept 2009!!!Mai bine te duci sa intrebi la o Agentie
Titanika
Postat pe 8 Februarie 2012 23:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de mult iti plac vacantele la munte? 2 De la: kudika_972485 19 August 2014 14:28
europa 10 De la: caiustimar 5 Mai 2010 19:13
jjjjj 2 De la: radu_ionascu 25 Martie 2010 22:29
Destinatii pentru luna de miere 11 De la: smaranda_25muresanca 22 Februarie 2010 10:30
Agentii din Bucuresti 26 De la: vladgg_19 14 Iulie 2014 17:51