Setari Cookie-uri

japonia

buna ziua,

daca poate sa-mi spuna si mie o agentie care ofera excursii in japonia; m-ar interesa transport, cazare. cam cat costa o masina de inchiriat.

daca a fost cineva in japonia si poate sa-mi dea detalii, informatii ii raman recunoscatoare.

multumesc mult
oana_iftemi
Postat pe 21 August 2009 18:17
pot sa iti recomand variante pe cont propriu: bilet de avion cu turkish airlines te costa dus-intors incepand de la 532 Euro cu toate taxele incluse; hotel gasesti pe booking.com
sddinu
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:29
Doresc din tot sufletul sa vad Japonia,ar fii si pima tara pe care asi vizita-o in viata mea.Nu am iesit inca din frumoasa si fascinanta ROMANIE . imi doesc calatoria si-mi doresc bafta
lazy000653
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:27
bafta
lazy000653
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:29
Incearca Fortuna business... office@fortunabusiness.ro
Nu vei regreta aceasta vizita. Mie mi s-a parut ca am patruns intr-o alta lume. In luna martie-aprilie poti fi martor la sarbatoarea ciresilor infloriti... o feerie, la fel cum este sarbatoarea frunzelor rosii in toamna (noiembrie-decembrie): ne se poate descrie in cuvinte. Nu rata Kyoto cu toate templele lui superbe. Hakone.. si vei avea o multitudine de lucruri de vazut. Dar fii atent in special la oameni! Pe mine m-a impresionat in mod deosebit corectitudinea lor, disciplina, atentia, bunavointa si solicitudinea cu care te inconjoara in restaurante, magazine etc. Nu pierde ocazia de a merge acolo! Eu am fost o data in martie, apoi in noiembrie si acum ma pregatesc sa plec de sarbatorile de iarna. Succes si drum bun
cionteavalentina
Postat pe 12 Septembrie 2009 20:26
asta este ce am gasit, cam toate circuitele se invart in jur la 2500-3000 euro:http://www.galaxseatravel.ro/japonia-2008-p-687.html
lauion
Postat pe 15 Septembrie 2009 09:10
Cred ca voi reusi sa vad Japonia prima tara ....nu am vazut nici una dar, ce multmita asi fii s-o vad pe aceasta .Cand voi reusi voi scrie ceea ce am vazutacolo.Doriti-mi noroc ...
lazy000653
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:17
multumesc frumos pt informatii.
oana_iftemi
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:06
de ce nu te duci pe cont propriu?te-ar ajunge mult mai ieftin,mai ales ca din septembrie e ok sa mergi ca turist acolo(inainte se putea doar cu viza obtinuta in prealabil de la ambasada japoniei)..iar pe net nu duci lipsa de oferte ale hotelurilor de acolo..doar sa vrei sa cauti un pic..si in plus,nu te duce singura,iti dau un sfat cat se poate de prietenesc,pt ca ceea ce o sa vezi acolo o sa te lase un pic fara cuvinte la inceput,dar dupa ce o sa-ti rrevii o sa vrei sa vb continuu cu cineva,sa te minunezi impreuna cu cineva drag...singura nu are farmec.eu am fost si crede-ma ca m-as mai duce de 1000 de ori,sau mai bine,as locui acolo..nu am cuvinte sa iti spun ce o sa poti vedea acolo,pt ca nu am termen de comparatie ca sa iti poti da seama despre ce vorbesc..oricum,tot ceea ce vei vedea acolo e total diferit de aici,e o tara minunata,fascinanta...ce mai,o sa fie ca un vis din care nu vei vrea sa te mai trezesti.merita toti banii
leuvivienne_23
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:00
daca vrei si alte informatii,cu cea mai mare placere..
leuvivienne_23
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:02
JAAPOONIIAAA asta da locatzie ,
As vrea sa o vad dar nu stiu cand si cum am timp .
Drum bun celor care au ocazia ! !
australianul78
Postat pe 23 Noiembrie 2009 02:40
Hello!

Ne-ar interesa experienta voastra in Japonia;
in septembrie vrem sa mergem(suntem 2) si ne gandeam sa vedem Tokyo si Kyoto, muntele Fuji, daca ne puteti sugera si alte obiective ar fi binevenite orice sugestii;
in mod special ne intereseaza costul , rezervari la hotel, noi am facut pe booking la oak hotel despre care nu stim decit ce am citit la comentarii clienti daca stiti un alt hotel bun si ieftin;
biletele de avion cele mai ieftine cred ca st cu turkish din cite ne-am dat seama;
daca ne puteti spune in raport de alte orase, de ex NY, Tokio e mai scump?kiar nu avem nici o reprezentare;
se pot folosi cardurile?accepta alta moneda?
obiective obligatoriu de vazut;
orice altceva care ne poate ajuta, nu am fost in aceasta parte si nu avem un termen de comparatie in nici o privinta
Va multumim
maria_lazy
Postat pe 21 Februarie 2010 09:35
in 2007 am stat 2 saptamani in japonia (tokyo, yokohama, kyoto). spre deosebire de voi, pe mine nu m-a entuziasmat, in primul rand pt ca am lucrat mult cu japonezii si i-am cunoscut altfel, nu ca turist. si deosebirile sunt mari.
deci: tokyo nu era atat de ingrozitor de scump pe cat se spune. comparatie: o inghetata in tokyo tower era la fel de scumpa ca in bucuresti la o cofetarie de centru. in tokyo nu veti gasi mai nimic vechi, au avut grija americanii in razboi sa rezolve treaba asta. dc sunteti adeptii star trek atunci da, tokyo e locul ideal.de mancat nu va recomand sa va cumparati din supermarket, pt ca nu prea stiti ce cumparati.si toate mancarurile pe care vi le dau ei ca fiind occidentale au un pronuntat gust japonez (asa ca renuntati la ideea de mc donald's). mai bine cumparati direct mancare japoneza, e mai cinstit (asta dc va rezista stomacul. eu dupa 2 saptamani de mancare japoneza eram aproape de limita, mai mult nu cred ca sa fi rezistat). se poate manca bine la restaurantele lor, au milioane, cu preturi de tot felul, cam ca in occident. atentie ca se descurca greu in engleza, sunt cam talambi cu limbile straine. dar dc te vad in dificultate te ajuta, chiar dc abia leaga 2 vorbe in engleza. transportul in comun e scump, dar f bine pus la punct, mai ales metroul si trenurile aeriene- de altfel, nici nu merita sa mergi cu autobuze, trenurile lor ajung oriunde. in metrou si trenuri anunta in 2 limbi, japoneza si engleza. in centru in tokyo scrie si cu litere latine, la periferie pot aparea surprize. surpriza am avut in kyoto, la ryoanji, unde pliantele erau doar in japoneza...
trenul de mare viteza shinkansen dintre tokyo si kyoto costa aprox. 150 euro dus-intors, deci scump, dar ce mai conteaza cand din tren vezi muntele fuji...
obligatoriu de vazut ar fi kyoto, vechea capitala imperiala, acolo gasiti vechea japonie. de asemenea, hakone, cu statuile sale - dar asta zic din auzite, nu am avut timp sa ajung acolo. in tokyo nu stiu ce ar fi must see...poate muzeul de arta occidentala, proiectat de le corbusier:) oricum, sunt bantuiti de civilizatia occidentala, fac totul ca sa o imite, asa ca o sa gasiti o copie dupa turnul eiffel, o copie dupa big ben, o copie dupa disneyland...
cu valuta: atentie ca nu au case de schimb, la ei se schimba numai la banci si nu la toate, iar unde se schimba e cam complicat, faci o cerere si trebuie sa astepti 30 min sau chiar mai mult. la city bank schimba dolari in yeni, in 2007 acolo nu schimbau euro. si in general e mai bine sa aveti dolari. dc plecati din romania cumparati yeni de la bcr, faceti comanda cu cateva zile inainte si va aduc yeni. carduri...nu-mi aduc aminte prea bine, dar parca au restrictii la unele, parca la american express, nu stiu exact, mai cautati.
ce sa spun, toamna e nebunesc de frumoasa in japonia, uitati-va si pe pozele mele ca sa va convingeti. restul descoperiti si singuri.
Shoarezu
Postat pe 16 Martie 2010 21:19
multumim Shoarezu!
informatiile tale mi se par f utile, intuiam Kyoto ca fiind mult mai de vayut dekit Tokyo,am mai auzit si chestia cu japonezii care, intre ei, nu st deloc asa cum ne par noua, din exterior, ai redat foarte exact ce ma intreresa, daca mai am intrebari te abordez, esti un bun observator si transmiti de asemenea foarte exact informatia
Multumesc!
maria_lazy
Postat pe 17 Martie 2010 09:12
Buna tuturor!
Sunt Gabriela si locuiesc de 16 ani in Japonia. Mi-a atras atentia acest subiect pentru ca multe pareri de`` turist`` sunt gresite ,iar altele corecte.
Pentru cei care viziteaza prima data aceasta tara e important sa afle informatii corecte .
Astept intrebari si va raspund cu placere in limita timpului.
bibibo28
Postat pe 21 Iulie 2010 19:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Roma - ce trebuie neaparat sa vezi? 20 De la: gabriel481 5 Octombrie 2009 14:36
Unde ne cazam in Croatia? Rezervari online, pensiuni, apartamente, case de vacanta – pareri, comentarii 7 De la: kudika118217 4 Noiembrie 2013 16:22
Nisipurile de Aur Bulgaria 6 De la: dorimircea 5 Februarie 2010 14:51
Europa Park, Rust, Deutschland...sfaturi 5 De la: dariana21 21 Septembrie 2009 04:46
HTS Travel Agency 1 De la: iridody 4 Mai 2010 09:00