Setari Cookie-uri

Craciun 2009

Poate sa ne recomande cineva unde sa ne petrecem Craciunul eventual Revelionul?
Slaurentiu
Postat pe 23 August 2009 08:28
Targul de Craciun din Sibiu 2009 este un eveniment un puteti sa petreceti momente deosebite, alaturi de nenumaratele concerte de sarbatori, dar si facand o plimbare printre cele peste 70 de standuri ocupate de comercianti din toate colturile tarii. Targul de Craciun din Sibiu 2009 incepe pe 28 noiembrie si se termina pe 3 ianuarie 2010. Mai multe informatii gasiti la www.targuldecraciun.ro
targuldecraciunsibiu
Postat pe 4 Septembrie 2009 15:21
eu imi doresc sa merg la mare de Craciun sau Revelion, oricat de ciudat ar suna! am gasit niste super oferte la un hotel din Costinesti si ai totul pregatit: mancare de 3 ori/zi, masa festiva/ muzica/ vine si Mosul pentru copil (am un copil de4 ani) si nici nu trebuie sa ma dau peste cap de 50 de ori sa fac toata mancarea si in seara de rev sa adorm la 23.:D
Si preturile sunt mai mult decat acceptabile!
vreau_vacanta
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:49
Buna ! Cat costa si unde ai gasit oferta la mare? Multumesc frumos.
vladgg_19
Postat pe 11 Septembrie 2009 14:31
Merg cu un grup de prieteni care au fost in vara asta la hotelul asta si acum au primit pe mail de la personalul hotelului oferte pentru revelion si craciun. Hotelul e in Costinesti; se numeste Costinesti Royal si un sejur de 4 zile cu toate mesele incluse (mic dejun, pranz, cina in fiecrea zi) si masa festiva de craciun (sau revelion) + petrecerea si cadouri si Mos Craciun 699 ron/persoana. Mie mi s-a parut mai mult decat rezonabil mai ales ca din cate mi-au spus prietenii mei conditiile la ei sunt foarte ok iar maasa festiva e mai mult decat bogata.
daca te intereseaza pot sa le cer prietenilor mei oferta si sa ti-o trimit pe o adresa de mail.
vreau_vacanta
Postat pe 11 Septembrie 2009 23:10
Mergeti in Austria!. Noi am fost acum doi ani intr-o localitate langa Innsbruck chiar de Craciun... A fost ca in povesti... Bine, acum depinde de standardele fiecaruia si de cum va doriti sa petreceti Craciunul. Noi am schiat (nu prea mult, pentru ca nu suntem un cuplu ahtiat dupa sport, din pacate, dar cat sa ne facem pofta, mai ales ca aveam o partie chiar in spatele casei in care am locuit), ne-am plimbat prin zapada noaptea, in Ajun am participat la festivitatea din centrul localitatii. Desi nu cunosteam pe nimeni, a fost foarte frumos. Acolo am intalnit o atmosfera minunata de Craciun, colinde cantate in biserica, castane coapte si vin fiert, copii costumati in ingerasi, trasura cu cai, Printesa Zapezii etc....
De la Innsbruck se ajunge usor in Germania si Italia, astfel ca ne-am si plimbat.
A fost o vacanta superba, am locuit intr-o casa foarte frumoasa si nici macar nu a fost scump...
Dianne_t8
Postat pe 22 Septembrie 2009 11:49
Suna foarte frumos "dianne"! Dar da si tu mai multe amnunte: ce localitate era aceea, cum ai facut rezervarile, ce mijloc de transport ai avut, cat a costat, care a fost regimul de masa....
mytiana30_lazy
Postat pe 25 Septembrie 2009 14:51
Pai, da, da-ne mai multe amanunte. Mijloc de transport, destinatie, tip de cazare, costuri, etc....asteptam raspuns, eventual poze???/ daca nu te superi, daca da, zi-ne doar amanunte, OK ?
120856
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:25
Apropo de Craciun : eu va recomand VIENA ! Incercati la Agentia TAROM, au oferte f. bune ( avion+hotel ).
Mai mult, in aceasta iarna TAROM introduce un zbor la SALZBURG, este un oras superb, iar zona este plina de statiuni montane de vis !!!
120856
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:36
Nu ma supar deloc, chiar imi face placere... In Austria am plecat cu masina, am dormit o noapte la Szeged, apoi ne-am continuat drumul pana la Innsbruck. Pentru cazare, va recomand sa intrati pe www.innsbruck.info, veti gasi pensiuni la diferite preturi, cu informatii si fotografii. Sunt camere si la 40 euro/noapte si la 70 euro/noapte, dupa preferinta... Ca sa vedeti localizarea, traseul etc, cel mai util este Google Earth.
Noi, de exemplu, am locuit in Gries im Sellrain la pensiunea Landhaus Notburga, o casa foarte frumoasa, cu gazde primitoare. Ne-a costat o camera 66 euro/noapte cu mic dejun inclus, dar a meritat! Dovada ca anul acesta vom merge tot acolo, deja am facut rezervarile.
Este o zona frumoasa, unde puteti schia, va puteti plimba.
Noi am vizitat: targul de Craciun din Innsbruck,cu o atmosfera foarte pitoreasca, Italia (Bolzano), Germania (Olympia Skistadion din Garmisch-Partenkirchen cu trambulinele de sarituri pe schiuri). Se poate ajunge si la Munchen, este la 250 km.
Ca sa fiu foarte sincera, noi ne-am luat o gramada de mancare de acasa, ca sa facem economie si pentru ca eu nu am vrut Craciun fara sarmale!!! De..romanul, tot roman...
Oricum, ca niste oameni civilizati ce suntem, am avut grija sa nu lasam "urme" in camera, asa ca toata lumea a fost multumita..
La intoarcere am vizitat si Salzburg, cateva ore.
Petru noi a fos o vacanta foarte reusita, pe care suntem nerabdatori sa o "reeditam" anul acesta!
Daca mai doriti amanunte, va stau la dispozitie. Poze, din pacate, nu am acum, dar sper sa reusesc sa postez cat de curand!
Dianne_t8
Postat pe 9 Octombrie 2009 16:39
Multumesc Dianne ! din pacate anul asta voi sta acasa de Sarbatori, nu am reusit sa "smulg" cateva zile de CO. deh, "criza" cere sacrificii zice sefa mea ! Dar mi-am notat ce ai scris si voi incerca in ianuarie. Pana atunci, astept sa ne povestesti cum a fost, de fapt, cand te vei intoarce!
120856
Postat pe 23 Octombrie 2009 00:59
DAAA cat mai repede ...mai este timp ????????? pentru REVELION
ritar
Postat pe 30 Octombrie 2009 20:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ascensiune Mt. Ararat-5165m, Turcia 1 De la: gabi19319 2 Iulie 2011 14:01
Ghidul Corina Stancu 1 De la: kudika_1038584 12 Septembrie 2019 20:15
VACANTA IN PLATAMONAS - GRECIA 5 De la: lazy001086 21 August 2009 04:10
Date contact Hotel Smolikas Platamonas 3 De la: fiorelo 6 Iulie 2010 21:43
Castelul Huniazilor din Hunedoara 25 De la: catyborut 25 Martie 2010 15:43