Setari Cookie-uri

o mica intrebare pls

buna,intentionez sa ma vopsesc si stiu din auzite si din incercate cum ca in vopseaua de par sa adaugi si un galbenus de ou ca cica e bun...in fine am auzit dar nu sunt singura daca sa e sau cum se procedeaza...dar se pune si ulei de masline in vopsea?si daca da,cat si cum?
multumesc
viviana23
Postat pe 24 Iulie 2010 13:57
buna, nu cred ca ajuta la ceva galbenusul de ou in vopsea pt ca, oricum toate vopselurile, chiar si cele fara amoniac, contin foarte multe chimicale...deci un galbenus...nu ar schimba prea multe cred. dar daca vrei sa incerci, ai putea sa-ti faci o masca de par dupa vopsire cu ulei de masline si galbenus de ou...asta ar ajuta...la mine a functionat
ady_ynna
Postat pe 24 Iulie 2010 14:21
Varianta cu galbenus de ou e masca de par pentru regenerare,se mai pune ulei de ricin si vitamina A.Eu din cate stiu nu se pune nimic in vopseaua de par.
Barbie30
Postat pe 24 Iulie 2010 14:41
De la: viviana23, la data 2010-07-24 13:57:54buna,intentionez sa ma vopsesc si stiu din auzite si din incercate cum ca in vopseaua de par sa adaugi si un galbenus de ou ca cica e bun...in fine am auzit dar nu sunt singura daca sa e sau cum se procedeaza...dar se pune si ulei de masline in vopsea?si daca da,cat si cum?
multumesc

buna. mai pe asta cu galbenul si cu uleiul de masline prin vopsea le-am auzit si eu. am incercat-o pe cea cu uleiul de masline desi aveam oarecum indoieli :)... si s-a dovedit o idee nu prea buna ca am simtit ca mi s-a incins parul mai mult decat in mod normal, eu vopsindu-ma blond deschis. si.. concluzia este sa lasam vopseaua asa cum este pentru ca nu stim cum interactioneaza compozitia cu adaugarea unui nou ingredient.. si mai bine sa nu aflam :). putem face o mie de masti dupa vopsire cu ce naiba ne trece prin cap. e mai sanatos asa.
alinapitaru
Postat pe 26 Iulie 2010 21:05
Buna fetelor!
NU NU NU ... in vopsea nu se adauga nici un produs alimentar!

Daca vreti sa va protejati putin parul atunci puteti un pik de balsam, dar nu exagerati, in rest lasati vopseaua asa cum e cu compzitie cu tot, mai ales la cele blonde!

Pentru a avea un efect dorit nu tineti mai mult de 35-40 min si aplicati o vopsea profesionala cu un oxidant de 6% nu unul de 12%- care arde parul!!!!!

Aveti grija de parul vostru, succes
Cristina_Cerga
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:10
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu imi creste parul de ceva ani 24 De la: balrog 14 Martie 2011 14:07
nuantator...avantaje si dezavantaje .:) 20 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 11:10
un fel de coarja pe pielea capului 13 De la: me_diana 16 Martie 2009 16:36
Extensii de par clip on 2 De la: extensii4u 6 August 2011 13:43
Garnier Color Sensation... 2 De la: kudika_10630 29 Iunie 2012 13:31