Setari Cookie-uri

Profesionisti...pro si contra

Buna, dragilor!
Intrebare pentru viitorii miri si mirese? Cand nu faci din nunta o afacere, cand nunta vrei sa fie ziua de basm la care ai visat toata viata, ziua in care prietenii si familia sa se bucure alaturi de voi...este oportun sa investiti in profesionisti? Dar intr-un fotograf profesionist? Care va garanteaza ca toate momentele minunate nu se vor pierde si ca vor fi imortalizate?Cat de important este momentul, magia pe care o traiesti la nunta si cat vrei sa pastrezi dupa?
rox_ana_grace
Postat pe 21 Iunie 2008 15:18
Buna, eu sunt casatorita si vreau sa iti spun ca este foarte important ca cel/cea care iti face poze in ziua nuntii sa fie profesionist/a.Nu cred ca ti-ai dori sa iti strice cel mai frumos moment din viata.
In urmatorii anii singurele care iti vor aduce aminte de clipa minunata vor fi pozele, iar acele poze trebuiesc facute de profesionisti.
Eu zic sa investesti in profesionisti ca n-o sa-ti para rau mai tarziu.
myss_morenna
Postat pe 23 Iunie 2008 22:19
eu cred ca sunt mai multe lucruri importante: localul, sa ai grija sa se distreze invitatii (te va face sa te simti tare bine cand ii vezi multumiti si fericiti, decat sa isidea coate si sa barfeasca cine stie ce), fotograful, cameramanul si tipul invitatilor... cei care fac o pasiune pentru alcool ar trebui sa ramana acasa. am fost eu la o nunta in care s-au imbatat mai multi, si doi dintre "glumeti" sa-u luat la bataie cu unul din invitati, un om cu mult bun simt... a foat de toata jena. amintirile de la nunta aia va dati seama care au fost...
elly_grace
Postat pe 25 Iunie 2008 17:04
Indiferent de cat de bine se pricep prietenii sa faca fotografii, eu va recoman profesionistii. In primul rand, cand mergeti sa vorbiti cu ei verificati cu ce aparate va fac poze. Daca seamana cu ce avoti voi acasa, renuntati. Trebuie sa fie echipati cu aparate profesionale ca niste paparazzi. Intrebatii despre umbre si lumini ca sa va convingeti ca au habar sa sa faca fotografii in care sa iasa in relief ceea ce e mai frumos. Multa bafta!!
fantome
Postat pe 21 Iulie 2008 10:51
ganditziva...ca e de ajuns saiti strice 1 poza...2...si gata...sa ne gandim la poza in care semnezi certificatul de casatorie...sau cand iti dai sarutul mult asteptat de la starea civila...e...groaznic........de asta eu o sa angajez profesionisti...si fotograf si cameraman..ca tocmai am vb cu nesii mei de unu care cik face poze cu deapta si cu stanga filmeaza..nici n-am vrut sa aflu......nooooo.....nu ma zgarcesc la subiectul asta

Postat pe 25 Iulie 2008 21:35
PRO!!
fantome
Postat pe 19 August 2008 14:11
pro profesionisti! din pacate se trece cam greu de la ideea ca merg si pozele facute de prieteni la nunta, la sa luam un fotograf care asta face (dar nu face neaparat bine), la sa luam pe cineva cu adevarat profesionist, care sa nu aiba doar aparatura (nu e cea mai importanta, nu are voie sa fotografieze cu un aparat cum avem noi dar nici doar aparatura nu spune totul despre el). profesionisti am vazut ca sunt numiti cei care au un aparat negru si mare :) si care iau bani pe poze. am avut ceva experienta cu fotografii si pot sa spun ca nu asta inseamna profesionist. un profesionist e cel care iti face poze BUNE, unghiuri diferite, poze speciale, incadrari indraznete, instantanee, sedinta foto in care sa nu iti aseze fiecare particica a corpului. profesionistul stie ca tu trebuie sa te gandesti numai la tine si la sotul tau in ziua nuntii, nu sa te gandesti cum sa tii mana sa dea bine in poze. eu am avut un fotograf special in ziua nuntii mele si ma felicit pt alegere. vazand atatea poze de la nunti am putut sa compar. toata lumea mi-a admirat pozele, toti au spus ca sunt cele mai frumoase poze de nunta pe care le-au vazut. deci sunt pro profesionisti, dar profesionistii adevarati, pe care ii intereseaza si arta si calitatea muncii lor nu cei care umbla numai dupa bani :)

Postat pe 18 Noiembrie 2008 01:39
profesionisti ar trebui sa fie toti cei care se ocupa de toate detaliile..de la foto la muzica,de exemplu...si daca tot am ajuns la subiectul MUZICA,ce parere aveti despre participarea unui CVARTET DE MUZICA CLASICA SI DE AMBIENT in cadrul petrecerii DVS.?Eu sunt unul dintre cei care se ocupa cu asa ceva...si va spun fara sa exagerez ca prezenta unui CVARTET face ca petrecerea sa fie de neuitat ptr. multi dintre invitati..!daca doriti amanunte,va stau la dispozitie..sau mai aveti o varianta: www.cvartetulfiore.ro...si veti gasi toate informatiile...

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:13
De la: rox_ana, la data 2008-06-21 15:18:57Buna, dragilor!
Intrebare pentru viitorii miri si mirese? Cand nu faci din nunta o afacere, cand nunta vrei sa fie ziua de basm la care ai visat toata viata, ziua in care prietenii si familia sa se bucure alaturi de voi...este oportun sa investiti in profesionisti? Dar intr-un fotograf profesionist? Care va garanteaza ca toate momentele minunate nu se vor pierde si ca vor fi imortalizate?Cat de important este momentul, magia pe care o traiesti la nunta si cat vrei sa pastrezi dupa?

Oricat de frumoasa ar fi ziua respectiva ea va trece foarte repede si din cauza emotiilor si a agitatiei vor fi elemente pe care nici nu le vei observa. De aceea este foarte bine sa ai cameraman si fotograf profesionist pt k astfel, atunci cand te vei uita la poze si dvd-uri vei putea savura toate momentele si toate amanuntele pe care atunci nici nu ai avut timp sa le observi. Crede-ma isi merita banii !
bastiuta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:10
fetelor ati fost la targul de nunti de la Rin Grand Hotel?

Ia uitati ce am gasit!!!!

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Tendinte_pentru_mirese_la_Wedding_and_Fashion_Show.html
iulik_flore
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:08
Buna fetelor! Please, helllpppp!!! Caut si eu un fotograf, mai ieftin de 300 eur, pentru a poza intreaga ceremonie: cununie civila, biserica, restaurant. Toti cu care am vorbit vor 300 de eur si nici macar nu scot ceva poze, doar imi dau dvd cu ele.
Va rog ajutati-ma ca deja am intrat in crize, ca nu am fotograf. Bine, nunta e pe 25 iulie, dar imi trebuie programare din timp.
A...pt Bucuresti.
loredana_annemarie
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:08
De la: loredana_annemarie, la data 2009-01-29 15:08:15Buna fetelor! Please, helllpppp!!! Caut si eu un fotograf, mai ieftin de 300 eur, pentru a poza intreaga ceremonie: cununie civila, biserica, restaurant. Toti cu care am vorbit vor 300 de eur si nici macar nu scot ceva poze, doar imi dau dvd cu ele.
Va rog ajutati-ma ca deja am intrat in crize, ca nu am fotograf. Bine, nunta e pe 25 iulie, dar imi trebuie programare din timp.
A...pt Bucuresti.



Nu stiu dak mai exista pers care sa iti ia mai putin de 300 euro, eu chiar nu am auzit, ba chiar nici 300 nu am auzit. Singurul p care il stiu este un tip care face asta din placere si face o tb extraordinara. acum... nu stiu exact cat mai ia. l-am recomandat unei prietene f bune si i-a luat 300 euro filmat+foto. el a fost cameraman si a filmat fiecare minutel si un prieten a facut foto si la fel, a pozat orice. si crede-ma, a facut o prezentare super. le-a dat 6 dvd+1 album cu 30-40 poze. a fost ceva inedit in prezentarea lui. dak vrei ma pot interesa cat mai ia si dak el e de acord iti dau nr lui sa vezi ce si cum.
j_acinthe
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:17
Daca inca nu ai gasit fotograf contacteaza-ma. Eu tocmai am incheiat contractul cu o firma profesionista care se ocupa de organizari nunti, iar serviciile foto sunt foarte ok (am ramas impresionata de prezentarea lor- nunti anterioare). Tarifele sunt diferentiale de la 950 ron la 2.000 ron, depinde de ceea ce vrei!
Noi am ales pachetul gold de 1.300 ron care cuprinde fotografierea integrala a nuntii (primarie, biserica, parc, restaurant), efectuarea a peste 700 fotografii prelucrate livrate pe cd si dvd personalizat, 100 foto format 13*18, un album foto de nunta cu alte 100 fotografii si 3 colaje care vor fi scoase in format A4.
Eu zic ca e super !
florance83
Postat pe 31 Ianuarie 2009 21:56
Buna, Florance! m-ar interesa pe mine! imi poti lasa numele firmei sau nr de tel al cameramanului? Sper ca este din Bucuresti!
cookie-tatata
Postat pe 3 Februarie 2009 12:35
da rox ana, e cel mai important sa investesti la o nunta in cameraman si fotograf, dar atentie, profesionisti, de la care sa ai o filmare si fotografii pe care sa le poti arata oricui. eu una iti recomand www.imagineanuntiitale.ro, sunt cu adevarat profesionisti si merita orice leu. sunt creativi in ceea ce fac si f buni1
pufuletz_6
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:21
De la: loredana_annemarie, la data 2009-01-29 15:08:15Buna fetelor! Please, helllpppp!!! Caut si eu un fotograf, mai ieftin de 300 eur, pentru a poza intreaga ceremonie: cununie civila, biserica, restaurant. Toti cu care am vorbit vor 300 de eur si nici macar nu scot ceva poze, doar imi dau dvd cu ele.
Va rog ajutati-ma ca deja am intrat in crize, ca nu am fotograf. Bine, nunta e pe 25 iulie, dar imi trebuie programare din timp.
A...pt Bucuresti.



intra pe www.imagineanuntiitale.ro si vezi acolo cum lucreaza aceasta echipa. apoi suna-i, sunt sigura ca va veti intelege!
pufuletz_6
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:24
De la: cookie, la data 2009-02-03 12:35:39Buna, Florance! m-ar interesa pe mine! imi poti lasa numele firmei sau nr de tel al cameramanului? Sper ca este din Bucuresti!



iti pot recomanda si eu o echipa din bucuresti f buni si pe buna dreptate- www.imagineanuntiitale.ro- intra pe site si vezi cum lucreaza
pufuletz_6
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:26
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:46
Momentul mult asteptat se apropie! De mic copil, printre multele vise despre "ce ai vrea sa te faci cand vei fi mare?" cu siguranta si-au facut loc si vise, ganduri si sperante despre cum ti-ar placea sa se desfasoare si aceast eveniment, cel mai mare si mai important DA din viata ta . Rochita/costumul, buchetul, restaurantul, verighrtele. "caleasca sau limuzina?!" "papion sau cravata?!" "alb sau crem?!" sunt doar cateva din gandurile si intrebarile ce nu te lasa sa dormi de o vreme.Vrei din tot sufletul sa fie ceva special si de neuitat pentru ca esti constient/a ca e cea mai importanta zi. UNICA in din viata ta!!!
Aici intervenim noi, echipa KYSART! Doi tineri plini de viata care cu experienta de 7 ani in domeniul foto-video pentru orice fel de evenimente, vom avea grija ca prin munca noastra sa retraiesti acele momente de neuitat, emotiile voastre(ale mirilor), lacrimile de fericire ale parintilor, bucuria prietenilor de a va fi alaturi in aceasta zi importanta.
Prin experienta noastra in domeniu foto-video va oferim AMINTIREA UNEI ZILE SPECIALE PENTRU O VIATA!
Stiu ca sunteti foarte ocupati cu pregatirile, asa ca va cer o ora din pretiosul vostru timp pentru a va prezenta cateva materiale si pentru a construi o oarecare punte de comunicare, astfel incat noi eschipa KYSART sa aflam exact ceea ce va doriti fara a deveni stresanti in timpul marelui eveniment.


o mica parte din materialele noastre le puteti gasi pe
www.kysart.ro
http://picasaweb.google.com/razalx
http://vimeo.com/videos/search:kys@rt%20hd


telefoane de contact : 0726 22 66 55 / 0723 403 679

Va asteptam cu drag Alexandra si Dumitru (echipa KYSART)


BABY_INIMIOARA83
Postat pe 17 Iulie 2009 16:55
: grand opening La Coquette Beauty Salon by Angelo Data: 25 Sep 2009, 09:10 http://www.lacoquette.ro/ numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre. de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia. nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:)) http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682 mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.htm
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:48
Noi filmam, fotografiile vi le oferim gratis


Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contactati-ne la adresa de e-mail fotografie_dragosp@yahoo.com si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Ne adresam oricui si de ori unde, caci Olt sau Dolj, Mehedinti ori Teleorman, Gorj sau Giurgiu, Valcea ori Bucuresti, Arges, Brasov si Ploiesti, ne sunt la fel de aproape, la fel de accesibile si va oferim serviciile noastre foto in mod gratuit, urmand ca d-tra sa le platiti doar pe cele video.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu, Bucuresti, sect. 6
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera DSLR5000
eunescu09_condo
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:26
Mda, e si asta un mod de a face reclama, insa totusi, cei care isi apreciaza munca si pun suflet.........stiu cat valoreaza.

www.binecuvantare.ro
binecuvantare_ro
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:26
ITI POT RECOMANDA PE CINEVA CARE CRED CA ESTE CEL MAI BUN DIN ROMANIA, SI ESTE DESTUL DE BUN LA PRET, VA SPUN , DACA VRETI POT SA DAU SI POZE DE LA NUNTA SOREI MELE DE ACUM 2 SAPTAMANI, CE ALBUME, CE DVD-URI, CU MOMENTE SI GANDURI FRUMOASE , IN PRIMA FAZA LE-A LUAT CU O SAPTAMANA INAINTE DE NUNTA SI UN INTERVIU, IN CARE SPUNEAU CUM S -AU CUNOSCUT. TIPUL ESTE BESTIAL, IL CHEAMA OVIDIU SI ESTE DIN VALCEA. SI SA NU MAI ZIC, LA NUNTA ITI SPUNE CE SA FACI, CUM SA TE MISTI, CUM SA TE POZEZI, E TARE .O SA-I MULTUMESC MEREU PENTRU CE A FACUT.
Dorys_healthy
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:26
ESTE FOARTE IMPORTANT . EU LA NUNTA MEA NU AM AVUT PROFESIONIST, DAR ACUM POT SPUNE CA NIMIC NU IESE MAI BINE DECAT DACA AI PE CINEVA SUPER BUN. SORA MEA A VAVUT NUNTA ACUM 2 SAPTAMANI, SI ACUM AM PLANS CAND AM VAZUT POZELE, SI DVD-URILE CU INREGISTRAREA. nU ESTE O FILAMRE DOAR ASA, SA VEZI OAMENII CA JOACA, PUR SI SIMPLU A ADAUGAT ELEGANTA, DE GENUL GANDURI FRUMOASE DE LA CELE MAI IMPORTANTE PERSOANE, INTERVIU INAINTE DE NUNTA CU EI DOI SI NU-TI MAI SPUN
ESTE TARE TIPUL SI NU I FAC RECLAMA DOAR CA MERITA. SI TU MERITI IN ZIUA NUNTII TOT CE E MAI FRUMOS
DACA VREI POT SA-TI DAU CONTACTUL LUI
Dorys_healthy
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:30
"LA NUNTA ITI SPUNE CE SA FACI, CUM SA TE MISTI, CUM SA TE POZEZI, E TARE .O SA-I MULTUMESC MEREU PENTRU CE A FACUT.|
Oare daca iti spune fotograful cum sa te misti, cum sa razi, cum sa stai, nu o sa iasa totul cam...fals, teatral? Intreb...pt ca in unele locuri si noua ne spunea cum sa stam, la pozele de album, dar de multe ori ne lasa sa fim naturali si el prindea momentul cel mai bun pentru poza:) Bravo lui, suntemfoarte multumiti de rezultat
angi_bz
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:49

Im pare ráu, ce sa intimplat, dar má bucuri cá gindesti asfel, in legátura cu foto-video.

Un nou film, fácut de mine.

http://www.youtube.com/watch?v=dZH0_ifhipk

info0
Postat pe 29 Septembrie 2009 11:31
in principiu nu poti sa fi contra profesionistilor daca vrei calitate.

www.binecuvantare.ro
binecuvantare_ro
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:22


Din fericire acum exista si in Romania un blog unde sunt listati cei mai buni fotografi de nunti din tara www.fotografinuntipro.wordpress.com.Aici puteti vedea fotografii cei mai buni, specializati pe fotografia de nunta, din toata tara si aici puteti vedea exact care stil de fotografie va place sau vi se potriveste cel mai bine.Fotografia in ziua nunti este foarte importanta!
grace004481
Postat pe 29 Noiembrie 2009 12:00
De fapt aparatura este unul dintre factorii decisivi in stabilirea unui standard calitativ insa nu cel mai important factor. Cel mai important este fotograful si experienta acestuia.
Va invit sa-mi vizitati site-ul la adresa : http://www.fotografnunta.ro
Eventuale comentarii pot fi binevenite daca sunt obiective si constructive.

De la: fantome, la data 2008-07-21 10:51:01Indiferent de cat de bine se pricep prietenii sa faca fotografii, eu va recoman profesionistii. In primul rand, cand mergeti sa vorbiti cu ei verificati cu ce aparate va fac poze. Daca seamana cu ce avoti voi acasa, renuntati. Trebuie sa fie echipati cu aparate profesionale ca niste paparazzi. Intrebatii despre umbre si lumini ca sa va convingeti ca au habar sa sa faca fotografii in care sa iasa in relief ceea ce e mai frumos. Multa bafta!!
rodan
Postat pe 28 Decembrie 2009 11:28
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dj nunta pt jud Alba 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:02
Marimea restaurantului 19 De la: felicia 27 Octombrie 2009 10:57
sa furi mirele 23 De la: chetegalina 14 Iulie 2010 18:30
voi ce parere aveti? 9 De la: myssnatacha 30 Iunie 2009 09:34
DJ NUNTA GALATI SONORIZARE NUNTA BOTEZ GALATI 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:03