Setari Cookie-uri

ce restaurante ar trebui sa evitam pentru nunta?

din experienta voastra, mergand pe la alte nunti, tare as vrea sa stiu ce restaurante trebuie sa evitam, care sunt tepe, care zic una si fac alta... etc
elissa_grace
Postat pe 7 Iulie 2008 15:08
niciodata sa nu mergi la el bacha. never ever.






torasexy_grace
Postat pe 7 Iulie 2008 19:58
fara sa va fac in ciuda...eu am inchiriat pentru nunta mea un restaurant cu o gradina de vara superba....fiecare masa are un acoperisk din lemn sculptat inconjurat de ghivece cu flori...un ring de dans superb acoperit la fel ca mesele cu lemn si flori....si pe jos e gazon...avand alei mici care duc la fiecare masa si spre ring(aleile au din metru in metru cateun lampadar micutz pentru a o lumina....e de vis....si pentru orice eventualitate pot folosi restaurantul care e superb ....s incapator si .....e de vis...eu va sfatuiesc....sa cautati daca se poate macar un restaurant cu terasa...unde sa poaTA iesi invitatii(mai ales pentru miresicile care vor sa faca nunta in toiul verii ca mine..un poopic

Postat pe 7 Iulie 2008 22:23
De la: kentutza, la data 2008-07-07 22:23:25fara sa va fac in ciuda...eu am inchiriat pentru nunta mea un restaurant cu o gradina de vara superba....fiecare masa are un acoperisk din lemn sculptat inconjurat de ghivece cu flori...un ring de dans superb acoperit la fel ca mesele cu lemn si flori....si pe jos e gazon...avand alei mici care duc la fiecare masa si spre ring(aleile au din metru in metru cateun lampadar micutz pentru a o lumina....e de vis....si pentru orice eventualitate pot folosi restaurantul care e superb ....s incapator si .....e de vis...eu va sfatuiesc....sa cautati daca se poate macar un restaurant cu terasa...unde sa poaTA iesi invitatii(mai ales pentru miresicile care vor sa faca nunta in toiul verii ca mine..un poopic
iulia_violeta_serban
Postat pe 8 Iulie 2008 12:55
tazi vazut mesajul de mai sus cu restaurantul...l-am pierdut ...din cauza ca toata lumea a zis ca ma grabesc cu nunta...ca este timp...etc....si sunt f dezamagita...imi vine sa dau totu draq...va sfatuiesc...sa va cautztzi restaurant din timp...si daca viitorul sotz va spune ca e devreme si este timp...aruncatzii cu o oala in cap...ca adevarul e ca sunt nu doar reci...ci si nepasatori(cel putzin asta dau de inteles)

Postat pe 17 Iulie 2008 21:25
am revenit...gata am gasit alt restaurant ...e un hotel de 3 stele...e f frumos...si imi face reducere(acolo lucreaza mama:))))) sunt f fericita...huuhhh ieri eram chiar speriata

Postat pe 18 Iulie 2008 21:28
nu va recomand casa alba baneasa. a trebuit sa ma tin prea mult de capul lor ca sa iasa totul bine.in principui la vb si discutat au zis da la tot si pana la urma tot eu trebuia sa ma tin de capul lor.si la urma mi-au zis sa le dau spaga 20%:))))...eu platisem deja restaurantul in saptamana nuntii..bineinteles ca nu le-am lasat nimic:)))
caurea_grace
Postat pe 21 Iulie 2008 12:51
E greu sa alegi un restaurant. Eu am nunta in 20 sept si am inceput sa le vizualizez de anul trecut de prin octombrie. A fost greu... gaseam unul cochet si ok ca pret, nu incapeau 100-120 de persoane, altul era rezervat 3 ani la rand, la altul meniul depasea 500 ron. Am strans de la fiecare oferte (peste 20), am dezbatut si imediat dupa Revelion am facut rezervare la Cerbul Carpatin din Brasov, P-ta Sfatului.
fantome
Postat pe 5 August 2008 15:45
De la: iulia_violeta_serban, la data 2008-07-08 12:55:09
De la: kentutza, la data 2008-07-07 22:23:25fara sa va fac in ciuda...eu am inchiriat pentru nunta mea un restaurant cu o gradina de vara superba....fiecare masa are un acoperisk din lemn sculptat inconjurat de ghivece cu flori...un ring de dans superb acoperit la fel ca mesele cu lemn si flori....si pe jos e gazon...avand alei mici care duc la fiecare masa si spre ring(aleile au din metru in metru cateun lampadar micutz pentru a o lumina....e de vis....si pentru orice eventualitate pot folosi restaurantul care e superb ....s incapator si .....e de vis...eu va sfatuiesc....sa cautati daca se poate macar un restaurant cu terasa...unde sa poaTA iesi invitatii(mai ales pentru miresicile care vor sa faca nunta in toiul verii ca mine..un poopic


Poate ne zici si cum se numeste restaurantul, daca tot ni l-ai descris atat de frumos, cu toate ca nu cred ca mai au liber pentru la anul.
fifilina
Postat pe 6 August 2008 11:53
din pacate e ocupat in viitorii 2...insa e vba de restaurantul arcadia(cerbul de aur)din barlad e o minunatzie..da na fost sa fie...nu-mai pare rau am gasit cva super frumos dupa aceea...hotel moldova(3 stele)mi-au facut o superreducere(lucreaza mama acolo )e la 3 minute de biserica...si la 5 de un parc f frumos...si este situat exact in centrul oreshului...a...e vba de orashul barlad(jud. vaslui)

Postat pe 6 August 2008 22:36
E bine ca ne putem exprima incantarea sau dejamagirea in ceea ce priveste restaurantele pe acest site. Cele care vad, pentru viitor, se vor feri de cele cu reputatie urata si vor sti la care sa apeleze cu incredere.
Aviz tuturor mireselor, impartasi impresiile voastre cu noi.
fantome
Postat pe 11 August 2008 16:46
Evitati sala mica a restaurantului Vienna din Brasov.
fantome
Postat pe 19 August 2008 13:40
Dragi prietene,

Referitor la mesajul doamnei Miruna Radu despre Infoturism Conference Center, dorim sa raspundem punctual la afirmatiile sale:
-Pana la aceasta data nu am cunoscut-o pe doamna Miruna Radu si nu i-am organizat nunta la centrul nostru. Nu stim de ce a ales sa posteze un mesaj defaimator la adresa noastra si a personalului firmei noastre. Rugam pe aceasta cale conducerea Forumului sa gestioneze in mod responsabil si cu discernamant capacitatea sa de canal de informare.
-Persoana abilitata sa negocieze cu clientii oferta noastra de servicii este directorul economic, Florentina Juhasz. Cu fiecare client in parte se incheie un contract, care prevede toate conditiile discutate, inclusiv pretul.
-Bucataria centrului este utilata corespunzator, cu echipamente profesioniste de ultima ora (inclusiv frigidere si lazi frigorifice) pentru a deservi evenimente de pana la 200 de persoane. Meniurile alese impreuna cu dumneavoastra sunt pregatite de o echipa de bucatari dedicati excelentei in arta culinara.
-Parcarea companiei noastre este pusa in intregime la dispozitia invitatilor;
-Personalul din conducerea Centrului nu participa la evenimente; in timpul desfasurarii nuntii dvs veti intalni doar personalul nostru profesionist pentru servire.

Suntem deschisi la sugestiile voastre pentru ca ne dorim sa fim mereu mai buni. Din acest an va asteptam intr-un nou decor interior, pe langa gradina noastra de vara.
Ramanem la dispozitia voastra pentru orice informatii si lamuriri. Va asteptam oricand sa va convingeti personal referitor la atmosfera primitoare, locatia unica si la serviciile profesioniste puse la dispozitie de Infoturism Conference Center.


Florentina Juhasz
Director Economic,
Infoturism Conference Center
Telefon 0788.481.195
http://www.infoturism-sa.ro/

Postat pe 4 Septembrie 2008 16:32
Miruna, ca sa nu mai existe dubii, scaneaza te rog contractul si pune-l spre vizionare pe profilul tau. Asa demonstrezi ca te cunosc si ca ai avut nunta acolo.
fantome
Postat pe 5 Septembrie 2008 08:30
De la: fantome, la data 2008-09-05 08:30:47Miruna, ca sa nu mai existe dubii, scaneaza te rog contractul si pune-l spre vizionare pe profilul tau. Asa demonstrezi ca te cunosc si ca ai avut nunta acolo.


exact....asa scapam de dubii...cat despre subiect eu personal rog totala sinceritatea..pentru ca altfel s-ar putea sa ruinam afacerea cuiva printr-un asemenea comantariu...nu spun ca ai mintit sau ceva..insa eu cred ca ar trebui acum sa ne convingi de patzania ta...chiar vrem sa revii cu argumente..

Postat pe 6 Septembrie 2008 21:46
se pare ca mirunaradu a renuntat sa mai fie alaturi de noi p site asta sa ne duca cu gandu oare ca ce a spus ea nu e chiar asa real???
oricum daca cineva vrea sa incerce si localul acela sa caste bine ochii
sweetyeye
Postat pe 11 Septembrie 2008 07:52
Buna,

eu voi avea nunta anul viitor la infoturism, la recomandarea viitoarei mele cumnate, care a nasit acolo. mi-a spus ca totul a iesit superb. de altfel, am vazut si poze. cand am citit ce a scris miruna radu mi-am pus cateva semne de intrebare, deoarece noi am stabilit toate detaliile cu doamna Juhasz, nicidecum cu un domn, asa cum a spus miruna. chiar i-am trimis si un mesaj privat mirunei, dar nu am primit nici un raspuns.
in concluzie, eu sunt convinsa ca totul va iesi superb, pentru ca locatia e intr-adevar foarte frumoasa! daca veti sta de vorba cu doamna Juhasz va veti da seama ca este o femeie de incredere,eu cel putin stau linistita din punctul asta de vedere!

spor la pregatiri si sa aveti o nunta minunata!!
niko_din
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:13
Niko, si mie mi-a placut mult locatia ta...dar m-ar interesa si niste chestii financiare...cam cat e menu, cu cat timp ai rezervat si cat ai platit in avans?

Astept raspuns cu nerabdare!
Mersi!
cookie-tatata
Postat pe 17 Septembrie 2008 09:59
Dragele mele, e prima data cand scriu pe acest forum.
Mi se pare geniala ideea de a avertiza viitoarele mirese in legatura cu locatiile in care n-am petrecut asa zise seri de neuitat, asa cum ne-am fi asteptat o data cu primirea unei invitatii la nunta.
Pe data de 30 august am fost la o nunta ce a avut loc intr-un restaurant situat in zona pietei Salajan, se numeste "Samara". Am fost extrem de dezamagita.In cateva cuvinte o sa incerc sa va descriu atmosfera: mancarea a fost dezastruoasa, servirea execrabila, mai rau de atat n-am pomenit. A fost o nunta "alergata", mancarea se servea la foc rapid, mai putin de o ora si jumatate pauza inte felurile de mancare, sticlele de vin, suc, apa erau luate de pe masa din fata invitatului in conditiile in care mai aveau mai mult de un sfert din continut. nici nu vreau sa ma gandesc cat i-au incarcat la nota de plata de dimineata pe bietii miri.Pe la ora 12 deja am observat ca dj era din ce in ce mai agitat, pana la un moment dat cand acesta a inceput sa se certe de mama focului cu toti angajatii restaurantului deoarece il presau sa dea muzica f incet in toiul nuntii. Pana la urma, voalul miresei, jarteaua, taierea tortului si toate obiceiurile pastrate pt sfarsitul petrecerii au fost facute in surdina, pana la ora 2 cand mai erau maxim 10 invitati in tot restaurantul. Majoritatea au plecat pt ca au fost tratati ingrozitor pe tot parcursul noptii.
Concluziile le puteti trage singure. Sfatul meu sincer este sa evitati acest local!!!!!!!!!!
Probabil ca va intrebati de ce mirii n-au luat atitudine. Raspunsul este simplu: "de frica!" Au aflat in ziua respectiva ca in spatele afacerii se afla clanul Cuza. Nu auzisem de el pt ca nu ma fascineaza subiectul.Membrii clanului sunt tare agresivi, ceea ce putea sa duca la un deznodamant mult mai urat.
Cam asa se intampla cand vrei sa faci o nunta ceva mai modesta, in loc sa te carpesti, mai rau te rupi...vorba proverbului.
raly_uca
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:11
De la: cookie, la data 2008-09-17 09:59:45Niko, si mie mi-a placut mult locatia ta...dar m-ar interesa si niste chestii financiare...cam cat e menu, cu cat timp ai rezervat si cat ai platit in avans?

Astept raspuns cu nerabdare!
Mersi!


Buna Cookie!
exista 3 sau 4 tipuri de meniu, 60 -75 Eur. Noi am rezervat restaurantul pe la sfarsitul lui iunie, pentru iulie anul viitor. trebuie sa suni sa stabilesti o intalnire cu doamna Juhasz, si iti prezinta si toate tipurile de meniu. avans am platit 500 euro,pentru rezervarea datei dorite.
Daca mai vrei sa afli ceva, poti sa ma intrebi!
niko_din
Postat pe 17 Septembrie 2008 15:53
Pt cele din Brasov, Cerbul Carpatin si tot Complexul Aro-Palace isi merita banii. Nu sunt mai scumpi decat altii si calitatea serviciilor se vede si se simte. Mergeti si cereti oferte. La Cerbul Carpatin Si la Cetate exista o taxa de monument istoric de 150 de euro (cu chitanta, absolut totul), la Capitol, la Aro Palace nu se percepe. Totul e negru pe alb, spaga ospatarilor clara, fara discutii.
fantome
Postat pe 13 Octombrie 2008 13:33
Buna fetelor. Chiar m-ati pus pe ganduri.Eu la anul in Iulie voi avea nunta la Complex Herastrau.Daca este cuineva care cunoaste as dori si eu cateva detalii.Sincer am o frica teribila ca nu cumva sa am o nunta ratata.Credeti ca va fi OK?
SWEET2KYS_S
Postat pe 20 Octombrie 2008 21:11
Lasa Angi (sweet2kys_s) ca nu are importanta ca la nunta la Mihai a iesit urat, tu poti sa le impui celor de la Restaurantul Herastrau sa serveasca cum vrei tu, iar daca alegi muzica buna o sa fie bine.Abia astept sa dansez la tine la nunta
nec_simi
Postat pe 22 Octombrie 2008 14:54
multumesc.da pana la nunta inca imi fac multe griji.sper sa fie totul OK. multumesc de incurajari.
SWEET2KYS_S
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:53
hello :)

se poate sa imi spui unde este restaurantul acesta care suna atat de frumos si cum se numeste? ....din comentariul tau suna extrem de asemanator cu ceea ce ma intereseaza si pe mine... :)
te rog, ceva info suplimentare cu referire la el ?

multumesc frumos :)

Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:02
eu initial am vrut sa fac la Casa Latina Insa am avut niste neplaceri cu managera.restaurantul e frumos si nou(e in bucuresti PAnduri 71) dar am renuntat la ideea de a face acolo si pt ca e mic deocamdata. Am gasit AL turabo Grand BAllroom si cnd am spus prietenilor toti au zis ca e super marfa din toate punctele de vedere.sper sa aiba dreptate.ca locatie e super am fost acolo cu mama cnd am dat avansul si pot sa spun ca e minunat.tacamul ajunge(cu bautura nelimitat si aranjarea salii de ei)la 86 euro dar mi s-a garantat ca merita din plin
sweetyeye
Postat pe 24 Noiembrie 2008 07:43
Buna!
Eu am nunta anul acesta in luna iulie si va avea loc la sala Balada de la Hotel Intercontinental. Pot sa va spun ca am cautat destul pana am ajuns la Inter, e adevarat ca m-am apucat de cautat si f tarziu, adica in noiembrie anul trecut, dar pana acum sunt multumita. Domnisoara de la hotel cu care am semnat contractul e f draguta si dispusa sa ajute cu tot ce poate. Inainte de Inter am fost si la Hilton si la Hotel Novotel si la Howard Jhonson. De la fiecare in parte am plecat destul de dezamagita. Hilton este un hotel mare dar doar cu numele. Au pretentii mari si cand am cerut justificari ni s-a raspuns : "doar vreti sa faceti nunta la Hilton, nu?" In plus sala nu arata cine stie ce, nu are nici un fel de geam si pe langa faptul ca ei spun ca are capacitatea de 150 persoane, acestea stau f inghesuite iar loc pt un ring de dans nu prea mai exista. La Novotel sala e draguta dar pretul meniului mi s-a parut un pic cam mare. La Howard Jhonson, lasand la o parte faptul ca iti baga pe gat anumite lucruri pe care trebuie sa le platesti, iti pun si conditia sa alegi meniul in asa fel incat sa depaseasca o anumita suma.

Sper ca v-am fost de ajutor. Daca aveti intrebari, va raspund cu drag.
denissa_kenzo
Postat pe 16 Ianuarie 2009 09:04
am fost la o nunta asta vara la Salonul Albastru(Calipso) din Bucuresti.
desi este o sala f mare, nunta la care am fost a avut 400 de oameni, servirea lasa mult de dorit
adik mancare a venit aproape rece iar margini usor ingalbenita, se vedea ca mezelurile erau taiate de mult, poate si ptr faptul ca erau f multi oameni
iar chelnerii de o puturosenie grava!!!!

nu veneau sa te serveasca, nici nu te bagau in seama, nu mai zic sa le cceri sa iti aduca ceva
scrumierele erau debarasate atunci cand mai aveau putin si dadeau pe dinafara, mai-mai sa cada pe masa.
toate erau ingramadite, bolurile cu gheata ti le puneam in farfuria in care mancai
oricum si pe acestea le aduceau f greu
ptr noi...ptr doamne nici nu mai zic..nu ne intreba nimic
acum nu stiu ce sa zic, nu vreau sa defaimez pe nimeni dar exact asa a fost
nu stiu cum ar fi in cazul in care ar fi mai putine persoane

2 restaurante excelente pe care vi le recomand in special ptr MENIU sunt Calisse si Restaurant Vulturul
cel din urma arata f bine k si sala
iar mancarea este delicioasa aici
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:38
Buna. In functie de cati invitati ai , este bine sa masurati voi restaurantul sau sa numarati mesele pentru ca puteti avea surpriza ca atunci cand e deja prea tarziu sa realizati ca de fapt nu mai ramane loc de dans la cum se pot aranja mesele lor. Ei pot spune ca va fac mese rotunde dar de fapt sa nu fie loc decat de cateva mese rotunde si mai multe lungi ca la tara. Apoi, fiti siguri ca au frigidere,si nu va treziti cu bauturile calde sau ca nu au loc sa va tina tortul la rece.Aveti grija cum stabiliti orele cand sa se aduca felurile de mancare , unii pot grabi f mult totul ca sa scape de voi pe la 3 noaptea.Aveti grija, daca localul este mai ascuns si nu prea stie lumea de el , sa puneti directionale sa se poata ghida invitatii.Aveti grija sa nu fie localul intr-un hotel unde sa va treziti ca vine patronul sa va zica sa dati muzica mai incet ca are reclamatii de la cei cazati in camere ca nu pot dormi de zgomot. Da, da , nu e o aberatie, se intampla pe bune. Cred ca mirii, daca ar stii cat e de greu sa organizezi o nunta, n-ar mai face-o. Este bine ca localul sa fie special pentru nunti sa aiba si ei o fata de masa ceva, sa nu mai dati banii pe unele obiecte de decorat pentru ca sunt foarte scumpe. Aigurati-va ca si formatia are loc in peisajul acela.masurati cu grija ca va puteti pomeni ca nu are loc lumea sa danseze. Distractie placuta si casa de piatra!!!
Arlene
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:41
Buna miresici!
Eu am nunta in iulie la Pescarus in Herastrau, pe terasa restaurantului. Am fost acolo la 2 nunti anii trecuti, ambele f f reusite.
Daca ati fost la vreo nunta la Pescarus spuneti-mi si mie cum a fost sau ce ar trebui imbunatatit!


florance83
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce vreti sa fiti mirese? 120 De la: petramakeup 14 Iulie 2010 11:52
Relatie dubla ! E de iertat? 34 De la: kudika516452 14 Aprilie 2012 14:02
Ce parere aveti de nunta la cort? 8 De la: Lilly_s 23 Octombrie 2009 11:48
Aranjamente de flori naturale sau de flori artificiale la nunta? 19 De la: ffcorina 12 Februarie 2010 11:41
restauranr NO NAME str Mariuca. 1 De la: bebelusha 24 Noiembrie 2009 20:10