Setari Cookie-uri

decoratiunile nonflorale

ce parere aveti de decoratiunile nonflorale? cele cu lumanari, pene, decoratiunile plutitoare etc? nu sunt cumva si mai ieftine? si le mai putem folosi si la vreo petrecere...
ully1986
Postat pe 15 Iulie 2008 12:26
e super idee...eu ma gandeam la niste pietricele colorate...intr-un bol sau imprastiate pe masa...ce ziceti?

Postat pe 17 Iulie 2008 07:07
super idee...eu o sa aleg decor marin chiar daca nufac nunta pe plaja insa florile costa enorm de mult...si ca sa pun pe fiecare masa cate un cuchet sau un aranjament....hooh...prefer sa fac altceva cu banii aia...sa nu mai spun ca nu ne alegem cu nimic dupa aceea
eu o sa pun tot felul de boluri cu scoici melci...si petale de trandafir bleu abia astept..o sa ramana super..

Postat pe 22 Iulie 2008 23:09
Cel mai bine e sa imbini floralul cu nonfloralul, astfel incat sa iasa bine si estetic dar si ca pret. Eu am ales pentru mese niste boluri cu gherbera pentru ca sunr mari, mai iefrine si vor inveseli sala. O sa avem si multe lumanarele, 2 lumanari mari pe lant la intrare si ceva organza. Sala este rustica si nu vreau sa o incarc. Margelutele pot si amestecate cu boabe de cafea, cu bete de scortisoara si flori uscate, cu bobboane colorate... nu va fie frica sa experimentati. Lasati-va imaginatia sa zburde. Mult succes.
fantome
Postat pe 23 Iulie 2008 09:21
asa e..insa pune multe ferigi...pt ca gerbera nu are frunze... ..si asa e ...insa pun scoicutze,melci...si pe ici colo cate o crizantema albastra...nu vreau sa cheltui prea mult cu aranjamentele..ca doar nu le mananc

Postat pe 23 Iulie 2008 21:28
Eu ma gandisem se imprastii prin toata sala stele de mare, uscate bineinteles, dar cei de la agentie m-au avertizat ca sala se va umple de un miros de peste. Bleahhhh. Arata minunat dar a trebuit sa renunt la idee.
fantome
Postat pe 6 August 2008 13:40
cumpara stele de mare...parfumate...gasesti in coshuletze sau pungutze..alea miros f frumos..si gasesti si parfumate..`poopi...super idee

Postat pe 7 August 2008 22:24
Gasesti in comert si pungute cu nipis care are ceva in el, luceste. De curand am vazut si pungute cu scoici de diferite forme si marimi si erau ieftine.
fantome
Postat pe 22 August 2008 13:46
Pont pentru lumanari, vase cu flori, fructiere: ca efectul sa fie mai mare le puteti aseza pe oglinzi pe care puteti presara pe alocuri flori, petale, margelute, scoici, cristale etc in functie de tema pe care v-ati aleso.
fantome
Postat pe 22 August 2008 13:48
acum sunt foarte la moda decorurile nonflorale am fost la cateva nunti si au avut aranjamente cu lumanari puse pe oglinzi patrate sau rotunde dau super bine
sweetyeye
Postat pe 27 August 2008 21:05
o idee super buna este sa vb cu agentia care va decoreaza sa foloseasca florile de la cununie. trimiteti pe cineva cu florile la ei exact dupa cununie si ele au nevoie de maxim 2 ore sa formeze aranjamente din ele. e pacat sa le aruncam si nici nu ne putem bucura de ele ca plecam in luna de miere ca sa nu mai zic ca sunt multe mirese care le uita pe unde apuca. eu zic ca e o idee buna si mai economica nu se poate.
caurea_grace
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:11
Buna idee, Caurea. Chiar daca sunt flori diferite ar putea gasi un numitor comun...
fantome
Postat pe 3 Septembrie 2008 08:09
super idee!!

la cat morman de flori se aduna atunci.... e cea mai buna idee!!!

NIGHTWISH_grace
Postat pe 4 Septembrie 2008 22:57
eu o sa folosesc florile primite la cununia civila...ca oricum n-am ce face cu ele...lumanarile nu le desfac atunci...

Postat pe 6 Septembrie 2008 22:10
daca am folosi o singura floare intr-o vaza cu picior inalt...si inconjurata de ferigi? Eu imi imaginez o cala intr-o vaza mare si vreo 5 frunze de feriga in jur...
ce ziceti?
machiajoradea
Postat pe 25 Noiembrie 2008 10:42
decoratiune nonflorale sunt super
insa eu raman la ideea mea cu florile
mi se pare mult mai rafinat
cel putin ptr cum imi imaginez eu nunta mea
iulik_flore
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:16
buna fetele sunt noua pe forum am nunta la 25iulie anu asta shi ma gandeam ca sa economisesc niste banuti sa pun pe masa boluri de apa cu lumanari si multe peitricele colorate shi cate un trandafir in mijlocul bolului e buna ideea ????!!!!!!!!!!!!
sweety_albynutza19
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:43
da, e f dragutz
mai ales dc ai masuta mica
dc mesele sunt mari, din alea stil vagon ar da bine un aranjament mai inalt
sau eventual mai multe boluri sau mai mari
iulik_flore
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:04
Da, sweety_albinutza19, mi se pare o idee buna. Si poti folosi orice floare mare sau floricele mai mici sau chiar petale.
Multa bafta.
fantome
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:22
Hello, mie mi se pare ca si decoratiunile non florale sunt dragute si pot fi foarte rafinate si cu stil, doar ca depinde foarte mult ce alegi si cu il faci sa se combine cu ambientul. Sora mea la nunta a ales o combinatie foarte interesanta de floral si non floral: boluri de sticla simple cu buchete de trandafiri adevarati si trandafirii din pene, avand in vedere ca decoratiunile de pe tavan/pereti era cu globuri si aripioare mici de ingeras din pene. Sunt facute si foarte bine decoratiunile din pene.... trandafirii pareau foarte foarte reali... mai putin cei albastrii Le-a comandat la un magazin din Bucuresti, Dragonz Design...
Eu la nunta mea tot o combinatie de floral cu non floral vreau si tot caut idei sclipitoare
lexutza_grace
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:32
se pot face si aranjamente dragute in boluri ....pietricele colorate si o lumanare draguta,iar in jurul bolului,afara,facuta o coronita de flori,nu este obligatoriu sa ai flori naturale.
cata27
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:08
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Mituri_si_realitati_despre_rochia_de_mireasa.html

ROCHITZEEE SUPERBEEEE FETELORRRRR!!!!
iulik_flore
Postat pe 13 Martie 2009 17:46
E. o idee super....la fel voi proceda si eu...am ales...lumanari....boluri cu gelatina si nuferi....cateva aranjamente cu flori artificiale din spuma...cateva pietricele*cristale) colorate....sunt o risipa de bani categoric....aranjamentele din flori naturale....asa ca ....incercam sa fim economi si inventivi...mai ales pe timpurile astea de criza...
Amyamica
Postat pe 15 Martie 2009 13:19
De la: sweety_albynutza19, la data 2009-01-05 20:43:42buna fetele sunt noua pe forum am nunta la 25iulie anu asta shi ma gandeam ca sa economisesc niste banuti sa pun pe masa boluri de apa cu lumanari si multe peitricele colorate shi cate un trandafir in mijlocul bolului e buna ideea ????!!!!!!!!!!!!


Casa de piatra.
Ce coincidenta, si nunta mea e tot pe 25 iulie 2009, abia astept.
kudika008787
Postat pe 16 Martie 2009 11:11
Eu am folosit florile de la cununia civila, pentru sala. Cei care au ornat le-au folosit pe acelea si a iesit super. Am primit foarte multe flori, ca nici nu mai aveau unde sa le puna. Au facut aranjamente in boluri cu burete imbibat in apa si tin foarte mult. Si la plecare am oferit in dar doamnelor si domnisoarelor cate un aranjament, pentru acasa. Au fost super incantate. Mi-au ramas si mie doua, cu trandafiri si au tinut foarte mult(cam 3 sapt). Petalele parfumate si colorate in ton cu sala le alesesem ca alternativa, in caz ca nu as fi primit destule flori.(se realizau niste ornamente cu petalele si cu pietricele in bolurile cu apa). Insa nu a mai fost nevoie. A iesit totul super! SUCCES!!!
vero4new
Postat pe 16 Martie 2009 13:25
SALUUT :D eu am trecut pe la cateva firme care se ocupa de decor dar m`am gandit sa ma uit si eu prin magazine cat m`ar osta sa cumpar tot ce am nevoie si sincer.... ieseam mai ieftin daca imi cumparam sfesnicele si faceam eu aranjamentele cu flori decat sa fac prin firma....si bolurile acelea cu lumanari plutitoare si pietricele erau mai ieftine de cumparat decat imi ofereau la firma sa le inchiriez :D pana la urma o prietena e pe cale sa isi deschida o firma de acest gen si voi primi sfesnicele de la ea (sunt superbe) iar pentru flori am vorbit cu o cunostintza si le primesc la pretz de producator ;) succes
v3rdeatza
Postat pe 18 Martie 2009 20:41
ce parere aveti de aranjamentele cu pene?
cata27
Postat pe 19 Martie 2009 15:08
De la: cata27, la data 2009-03-19 15:08:32ce parere aveti de aranjamentele cu pene?


f frumoase, superbe, deosebite

dar trebuie sa te si asortezi cu restul


http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Funda_accesoriu_chic_pentru_rochia_de_mireasa.html

iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:16
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Abiti da sposa, per abiti da sposa, sposo e cerimonia 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:21
Trash the dress - Poezia de asezat in rama 1 De la: eunescu09 29 Octombrie 2009 10:49
NUNTA LA PARIS?????? 29 De la: grace000286 11 Noiembrie 2014 21:46
ofer colectie de reviste Mireasa 1 De la: happycorazon 1 August 2009 10:54
lap dance 9 De la: ilinca_gloria 7 Septembrie 2012 20:40