Setari Cookie-uri

NUNTA LA PARIS??????

Buna ziua, Sunt noua pe acest site, si doresc sa stiu daca a auzit cineva de o agentie care organizeaza nunti romantice la Paris,??? as dori sa fac o surpriza sotului meu si sa mergem in formula redusa acolo, stiam numele unei agentii care organizeaza tot felul de nunti, aniversari , botezuri dar nu mai stiu unde sa o gasesc, se cheama semosa, sau ceva de genul acesta!!! e in plus o agentie condusa de o romanca, care face preturi foarte bune, ieftie si se ocupa de tot, HELP, ma casatoresc in octombrie, dar se pare ca au formule de nunta rapid:)
grace000286
Postat pe 15 Martie 2009 09:33
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:39
salut
nunta la Paris? da! mi se pare cel mai romantic lucru
cred ca fiecare fata viseaza sa-si faca nunta acolo sau in alt loc romantic
eu....da,as alege Parisul.
grace000979
Postat pe 2 Mai 2009 15:27
hmmmm...cam greut...este frumos...dar nu prea sunt pentru e cam aiurea ptr k trebuie sa asiguri toul
iulik_flore
Postat pe 2 Mai 2009 17:10
normal ar trebui sa tineti cont ca francezii nu au traditiile ca ale noastre si nu e vb numai de traditii sa muti o tara intreaga este cam greu si poate chiar nerealizabil. ESte frumos sa ai logodna acolo sau luna de miere.e vb de doar doua cel mult 4 persoane .sper sa nu te superi asta este doar parerea mea
mihaelaonu
Postat pe 2 Mai 2009 21:14
e greu cu nuntile/petrecerile prin alte tari pt ca vorba cuiva de mai sus, ei au alte obiceiuri. Nu in multe locuri se obisnuieste sa se petreaca pana dimineata, ca la noi, nici macar de revelion.De exemplu in malta pt ca hotelul era plin de romani, au facut o exceptie sa tina cheful pana la 2,in mod normal dupa gongul de ora 12 ei inchid.
happycorazon
Postat pe 2 Mai 2009 21:27
ai putea sa faci nunta aici... si luna de miere in paris...si ar fi mult mai ok si poate la fel de romantic... si fara batai de cap.. si stat dupa toti... e greu ..zic eu... oricum tu alegi...
pantera_roz_grace
Postat pe 3 Mai 2009 11:31
Buna ziua,am citit anuntul si as dori mai multe inf. dak se poate un nr de tel sau o carte de vizita,eu am nunta pe 18 iulie a.n. si nu am vb cu nimeni aspectul acesta astept un raspun din partea dmv.
O zi frumoasa!!!
mirela7688
Postat pe 4 Mai 2009 12:30
mie mi se pare foarte tare sa vrei sa faci nunta acolo. cu traditiile cat de complicat sa fie sa le amesteci prin restul nuntii...nu e..biserici ortodoxe gasesti acolo si retaurant..iar de organizat..daca stai bine cu franceza cauta pe google.fr o firma care organizeaza nunti acolo. bafta si have fun!
ioa6
Postat pe 27 Mai 2009 08:02
Draga mea,

Anul trecut, pe 20 septembrie, eu m-am casatorit in Grecia, pe insula Aegina. Am planificat si aranjat totul in 2 saptamani, fara sa apelez la nicio agentie. Si am carat dupa mine 50 de persoane din Romania. Toate rezervarile le-am facut online, iar proprietara hotelului la care am stat a vorbit cu preotul pentru cununia religioasa. Tin sa spun ca suntem amandoi romani si nu avem nicio alta legatura cu Grecia decat faptul ca ne-a placut enorm locul acela. Cat despre obiceiuri, le-am combinat si a iesit super. Distractia a fost pe cinste. Ai mare grija ca trebuie sa faci multe acte, care trebuie traduse si legalizate si care costa destul de mult. In rest, totul e ok. Asculta-ti inima si fugi in orice colt al lumii iti doresti ca sa te casatoresti, pentru ca se poate si nu e deloc complicat.
SadEdelweiss
Postat pe 27 Mai 2009 10:10
Buna,
In sfarsit am gasit acea persoana care a facut nunta la Paris, prin doamna SERBAN, si se pare ca totul a fost ok, au fost pe o penisa, pe sena, dar ei au ales sa faca o nunta restransa de 20 de persoana, in plus stiu ca nu a costat foartev mult si ca oferta de meniu a penisei a corespuns ce au cerut ei, adica sarmalute, in plus le au fost prezentate si mancaruri frantuzesti.
Nunta a fost celebrata la Biserica ortodoxa de acolo, se pae ca tot acea doamna a rezolvat totul.
Mi a mai spus si ca acum isi face situl internet si are ceva clienti.
Nr ei este 0033 6 98 70 60 61, dar nu stiu exact daca este cel bun, cel mai bine iti dau adresa ei mail anca.serban@semosa.eu.
Mi a mai spus si sa ma uit pe evenimentul zilei edeitia de net, unde gasesti un articol despre dansa, se pare ca face o gramada de lucruri pt romanii din franta si din romania.
Daca o sa mai aflu ceva va spun, o sa caut si eu, pt surpriza care i o pregatesc sotului.
o seara buna
grace000286
Postat pe 27 Mai 2009 22:18
Cred ca cel mai frumos ar fi sa faci nunta aici asa incat sa va poata fi alaturi toti cei care isi doresc si toti cei la care tineti voi si abia apoi sa mergeti la Paris in luna de miere. In felul acesta veti avea mult mai mult timp sa va bucurati in liniste si intimitate de superbul si romanticul oras.
bastiuta
Postat pe 28 Mai 2009 00:54
Buna, dragi mirese si viitoare mirese, am aratat acest mesaj despre d na serban sotului meu si mi a promis ca o suna azi, o cunoaste cineva, credeti ca e abordabila? am cautat pe evenimentul zilei si am vazut un articol cu dansa , cam prin 26 martie, e tanara! sper sa se convinga si sotul meu si sa fie de acord sa ne casatorim acolo! va spun daca am vorbit cu ea! Rude nu prea avem, si prieteni cam vreo 4 cupluri, si nasii, poate este fezabil, ce spuneti, nunta este anul viitor, si daca luam biletele de acum nu vor fi nici scumpe, si vom vorbi cu dansa sa ne organizeze un sejour dupa de vreo 3-4 zile numai noi,"en amoureux"
va pup

Postat pe 28 Mai 2009 16:43
Salut.

Te inteleg perfect. Eu si sotul meu ne-am facut nunta in Paris anul trecut (si locuim in Brasov). 12 persoane, biserica ortodoxa, poze prin oras, restaurant cu vedere spre Turnul Eiffel. A iesit perfect si de anul acesta incep sa organizez astfel de nunti si pentru alti doritori.

Scrie-mi: barbu.ruxandra@gmail.com

Ruxandra_B
Postat pe 30 Mai 2009 11:54
buna , ma bucur ca am gasit pe cineva care a facut deja acolo, e un vis, si nu te mariti in fiecare zi, sa stii ca am contacta t o pe d na serban e foarte draguta si acum trebuie sa ii facem o lista cu ceea ce ne dorim pt noi si pt invitatii nostri, si ea ne va face un proeict de nunta! sunt foarte fericita, si sa fiu sincera cred ca cu un nr limitat de invitati voi iesi si mai ieftin, in plus ea imi va da proiectul nuntii si noi vom lua biletele, deci nu vor fi foarte scumpe! sunt foarte bucuroasa!!!


grace000286
Postat pe 30 Mai 2009 21:34
Este un vis, intr-adevar. Dar realizabil :)
La ce v-ati gandit? faceti cununia civila si religioasa sau numai una dintre ele? Luati masa undeva dupa aceea? doriti si un fotograf?

Ruxandra
barbu.ruxandra@gmail.com
Ruxandra_B
Postat pe 31 Mai 2009 21:21
buna ziua
eu am fost deja la o nunta la paris organizata doamna serban si echipa dansei, a fost o reusita, mi-a placut foarte mult! te sfatuiesc sa o contactezi pentru ca ei se ocupa de tot, inclusiv de fotograf, te sfatuiesc sa o contactezi imediat, nu vei regreta!

Postat pe 1 Iunie 2009 11:01
De la: mamovra, la data 2009-06-01 11:01:29buna ziua
eu am fost deja la o nunta la paris organizata doamna serban si echipa dansei, a fost o reusita, mi-a placut foarte mult! te sfatuiesc sa o contactezi pentru ca ei se ocupa de tot, inclusiv de fotograf, te sfatuiesc sa o contactezi imediat, nu vei regreta!



RECLAMA MASCATA....
Cypcip
Postat pe 1 Iunie 2009 11:05
Buna, sa stiti ca sotul meu a contactat o pe aceasta doamna si i se parea foarte bizar ca numarul ei sa il avem de pe un forum romanesc!
O fi reclama mascata, dar nunta pe care o pregatesc pt anul viitor cu ea va merita sa ii fac reclama.
Fiecare cauta sa aiba o nunta originala, si in romania sunt o gramda de agentii de nunti, dar nu propun si un pachet de nunta in strainatate, si nu cred ca ar putea avdn in vedere ca ei sunt in ROMANIA, si nu in Franta sau in Italia!
Asa ca eu si sotul meu ne am hotariT sa facem nunta la Paris, si sper sa iasa totul bine!
multi isi fac reclame si nu fac nimic, dar mie mi a placut ce am discutat cu acea doamna si ne oferaexact ce ne dorim pt nunta!

va voi trimite si poze anul viitor!
grace000286
Postat pe 3 Iunie 2009 15:42
Nu inteleg de ce "RECLAMA MASCATA" ?! Este reclama directa si nu mascata!!! Am fost asa de placut surprinsa de felul in care s-a desfasurat totul,la aceasta nunta, incat as recomand-o pe Doamna Serban la toata lumea. In definitiv nu oblig pe nimeni la nimic..., dar cine are urechi de auzit sa auda!


Postat pe 3 Iunie 2009 21:16
De la: grace000286, la data 2009-03-15 09:33:29Buna ziua, Sunt noua pe acest site, si doresc sa stiu daca a auzit cineva de o agentie care organizeaza nunti romantice la Paris,??? as dori sa fac o surpriza sotului meu si sa mergem in formula redusa acolo, stiam numele unei agentii care organizeaza tot felul de nunti, aniversari , botezuri dar nu mai stiu unde sa o gasesc, se cheama semosa, sau ceva de genul acesta!!! e in plus o agentie condusa de o romanca, care face preturi foarte bune, ieftie si se ocupa de tot, HELP, ma casatoresc in octombrie, dar se pare ca au formule de nunta rapid:)


Intreab-o pe maria marinescu...
luminutza
Postat pe 9 Iunie 2009 07:43
Salut.

Eu te pot ajuta. nu ca agentie, ci ca organizator de nunti.
Nunta mea a avut loc la Paris anul trecut in octombrie (vezi poze pe profilul meu).

Daca esti interesata scrie-mi (barbu.ruxandra@gmail.com) si discutam.

Ruxandra
Ruxandra_B
Postat pe 9 Iunie 2009 22:58
Buna,
Nu te supara dar noi am decis sa o contactam pe acea doamna, nu de alta dar ea e acolo,vede altfel situatia, in plus ne poate propune si luna de miere si un circuit asa prin Franta, nu neg ca pozele tale sunt foarte frumoasa, si e de vis ce vad, dar ea sigur are deja intr un fel sau altul contactele necesare, si sotul meu a decis sa o contacteze.
Dar te voi tine la curent, si la anul voi posta si eu poze!
merci
grace000286
Postat pe 10 Iunie 2009 21:35
Nu ma supar :)
Sunt foarte interesata in tot ceea ce inseamna nunti ale romanilor la Paris si m-as bucura sa aud cum merge organizarea nuntii tale, deci multumesc pentru intentia de a ma tine la curent.
Iti doresc sa te bucuri de perioada asta si sa ai o nunta frumoasa, cu parfum frantuzesc :)
Ruxandra_B
Postat pe 14 Iunie 2009 22:38
Salut!
Sper ca toate sunt bune pe taramul viitoarelor mirese la Paris :)
Cum merg pregatirile de nunta?

Ruxandra
Ruxandra_B
Postat pe 4 August 2009 11:35
tarot_healthy
Postat pe 12 Octombrie 2009 06:09
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 9 Iunie 2010 10:44
Buna Grace,
Am curiozitatea daca ati reusit pana la urma sa faceti nunta la Paris.
kudika410570
Postat pe 29 Iunie 2011 14:42
Buna imi poti da te rog numarul doamnei Serban.
Maya_Any
Postat pe 11 Noiembrie 2014 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
depozit de flori 14 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:01
martori la cununia civila 2 De la: grace003710 3 Decembrie 2009 15:07
Metrpolitan Cosmetics 1 De la: Jesika 12 Iulie 2010 12:26
Ajutor in dragoste! 4 De la: kudika_14556 21 August 2012 08:23
Am nevoie de raspuns!! 4 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:44