Setari Cookie-uri

urasc manichiura aia french modificata

adica cea in care albul este inlocuit cu rosu de exemplu, iar acea delimitare a culorii se face oblic... arata ca naiba o unghie din aia, ca de vrajitoare... ihhh
ully1986
Postat pe 15 Iulie 2008 12:40
da si eu optez pentru manichiura french clasica mi se pare foarte curata si potrivita absolut tuturor evenimentelor.este ideala pentru o mireasa.

Postat pe 15 Iulie 2008 14:42
Buna fetelor. Eu voi opta pentru o maniciura, simpla, curata. Nu-mi plac bling-bling-urile, nu-mi place genul french. Un lac simplu pe niste unghii ingrijite, din punctul meu de vedere, face mai mult decat orice infloritura sau desen.
fantome
Postat pe 18 Iulie 2008 08:47
agree
torasexy_grace
Postat pe 20 Iulie 2008 17:55
varianta asta cu manichiura french e foarte potrivita, din pct meu de vedere, mireselor care au rochia alba si mai ales pt un look delicat, simplutz
in cazul meu nu se potriveste deloc, eu mi-am luat o rochie aurie si per ansamblu optez pt un look mai sofisticat asa k imi vi face unghiile in nuanta rujului, pt k albul la mine nu se asorteaza cu nimic

Postat pe 22 Iulie 2008 10:27
cea mai frumoasa manechiura este cea french cu o floricica in coltul de jos al unghiei nu neaparat sa fie floricele pe toate unghiile de la deget,ci doar trei unghii la fiecare mina .Va garantez iese superb.
neki_fm
Postat pe 24 Iulie 2008 18:12
intradevar manichiura french e cea mai potrivita unei mirese...insa..si un lac merge(si unghii super ingrijite)..si daca ai rochitza un alb roziu potzi incerca un lac cu tonuri de roz..orice numa..sa nutzi faci unghii rosii cum am mai vazut negre...sau mai stiu eu ce idiotzenii..insa cel mai important e sa fie ingrijita..nu foarte lungi(mi se pare vulgar)si bine curatzate..

Postat pe 25 Iulie 2008 22:08
french clasic mi se pare cel mai potrivit pentru mirese dar nu este obligatoriu.conteaza sa te asortezi cu restul tinutei!
iulik_flore
Postat pe 30 Iulie 2008 10:38
Ieri mi-am facut programarea si la manichiura/ pedichiura. Manichiura mireasa cu gel este 120 de ron si pedichiura este 25 ron. Programarea mi-am facut-o vineri la ora 14.
Lucrurile incep sa se precipite...
fantome
Postat pe 20 August 2008 11:19
Nu prea am inteles eu ce sunt alea unghii cu gel, dar... aratau bine. Singura mea conditie a fost sa nu fie lungi ca cele din poze pentru ca eu am unghii scurte si patrate si alea mi se pareau prea lungi. M-au privit cam sceptic... dar atata timp cat eu platesc...
fantome
Postat pe 22 August 2008 16:10
Mdaa intr-adevar unghiile french mi se par si mie cele mai potrivite.Este fumos sa pui un singur cristal intr-un colt al unghiei.Eu am mai avut asa , le-am facut singura si sicer da o eleganta aparte.Este si simplu si frumos;)
Puffy_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:21
buna fetelor! eu ma ocup cu unghii false de 5 ani. Sunt super se mentin timp de 4 saptamini. Lucrez cu preparate profesionale din USA si GERMANIA . Asigur calitate inalta! pentru mai multe detalii contactatii la tel .0751926538 Oxana
Sunt din ploiesti! preturile sunt urmatoare :
Protectie a unghiilor naturale cu gel -40 ron (+10 la dorinta a manichirei franceze permanente sau un dizain sub gel)
Extensii a unghiilor pe tips -70 ron (+10 ....)
Constructie cu gel a unghiei -90ron (+10 ...)
Intetinere lunara -40ron (+10 ...)
Desian speciale pentru mirese
Flori in relief cu pietre swarovskii
oxana_c
Postat pe 3 Noiembrie 2008 18:23
eu o sa am unghile mele si poate cu manichiura french depinde de starea mea de spirit pt atunci.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 28 Mai 2009 08:12
si eu urasc varza modificata!ce topic cool
maria33
Postat pe 29 Iunie 2009 23:22
De la: Puffy, la data 2008-10-28 09:21:04Mdaa intr-adevar unghiile french mi se par si mie cele mai potrivite.Este fumos sa pui un singur cristal intr-un colt al unghiei.Eu am mai avut asa , le-am facut singura si sicer da o eleganta aparte.Este si simplu si frumos;)


Adica pe fiecare unghie cate un cristal? Acelea-s 10 cristale mama, nicidecum elegante! Ci vulgare! Eu in ruptul capului nu inteleg cum unele (nu neaparat autoarea citatului de mai sus) vor sa se impopotoneze pana la limita bunului gust, uneori trecand limita cu o viteza la care nici nu mai vad granita dintre "Asa da" si "Asa nu".

Crezi ca lady Diana a avut la nunta ei princiara asa ceva pe unghii? La noi totul se vulgarizeaza, totul e "Swarovski" din snobism draga, din incultura! Swarovski nici macar nu e cristal, ci sticla ordinara, taiata ca si cristalul. Daca nu ar beneficia de atentia mass-media si a pitipoancelor, ar fi un mare r*h*t. Deci fetitelor, cand va ornati tortuletele cu Swarowski si telefonasele si unghiutele, va puneti de fapt sticla si nimic mai mult.
Lexadee
Postat pe 30 Iunie 2009 11:50
DRAGUTA NU TE MAI ATACA ATAT CA TE AGITI DEGEABA!NICI MACAR NU A ZIS FATA CA VREA CRISTAL PE FIECARE UNGHIE SI NU SE REFEREA NEAPARAT LA ASA ZISA "STICLA" LA CARE TE REFERI TU...DEGEABA TE ENERVEZI, LASA-LE PE PITIPOANCE CA PANA LA URMA E VIATA LOR SI NOI AVEM VIATA NOASTRA SA NE-O TRAIM!
raluk4coco_grace
Postat pe 3 Iulie 2009 01:06
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:17
Coco Nails, Hair, Make-Up, Bar Constanta - o experienta unica - Va ofera servicii complete de manichiura si pedichiura, hair styling exceptional si machiaje ultramoderne - carti de vizita ale personalitatii si frumusetii dumneavoastra, stil si eleganta. Rasfatati-va cu o manichiura spa, o pedichiura de relaxare, un refreshing facial, sau un hair styling exceptional. Veti adora timpul relaxant petrecut in salonul nostru de manichiura si frumusete! Fotoliile si minibarul, manichiura si pedichiura luxoase, sunt doar cateva exemple din oferta noastra de servicii de lux cu stil. Tehnicieni nostri de unghii sunt profesionisti si experimentati, precum si echipamentul nostru este de cea mai buna calitate, astfel va veti bucura de ingrijirea decadenta a unghiilor si de relaxarea serviciilor spa, numai la Coco Nails Constanta


Bulevardul MAMAIA, nr.232, Constanta, judetul Constanta
0341/881831; 0724178995
www.coconails.ro
RxGB06
Postat pe 10 Martie 2010 23:38
Si mie mi se pare foarte urata si de prost gust toata si sa nu mai zic de ultmile tendinte in forma unghiei...
kudika_17683
Postat pe 19 August 2013 22:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UNGHII FALSE-GENE FALSE 1 De la: grace000251 1 Iunie 2010 12:07
nu cumparati extensii d p net 9 De la: olimpiagv 22 Februarie 2010 17:44
unghii false-gene false 1 De la: grace000251 9 Mai 2010 10:54
CREMA DECOLORANTA A PARULUI NEDORIT DE PE FATA SI CORP 1 De la: DR_TEMT 13 Ianuarie 2011 07:07
Invitatie la rasfat! 1 De la: grace008091 17 Martie 2010 09:36