Setari Cookie-uri

Ce fel de rochie mi se potriveste?

De la: iulika_flore, la data 2009-01-30 11:51:15fetelor, in cazul in care nu stiati

rochitzele "princess" sunt cele mai indicate pentru miresele minione

la fel cum pentru cele scunde sunt recomandate rochiile 'princess', pentru cele inalte(eu) ,se spune ca sunt recomandate cele 'sirena'; imi place la nebunie ideea , dar mie mi-e teama sa nu 'ma faca' prea slaba...obsesia mea
angi_bz
Postat pe 28 Februarie 2009 02:47
draga angi, nu te stresa!!! si eu sunt inalta si slaba!!! si am probat o gramada de rochii gen princess; eram chiar hotarata sa-mi cumpar o rochita de acest gen ... dar surpriza! mi-am luat una tip sirena... cand am probat-o, n-am mai vrut s-o dau jos de pe mine... sfatul meu e banal: probeaza tot ce iti place si daca te "indragostesti" de imaginea pe care o vezi in oglinda, cum a fost in cazul meu, atunci ai gasit-o
bafta multa!!!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 28 Februarie 2009 08:59
Adevarul e ca ar cam fi cazul sa merg sa probez si eu niste rochii....timpul se scurge repede. Eu sirena as vrea, dar foarte multa lume ma descurajeaza spunadu-mi ca nu ma avantajeaza
angi_bz
Postat pe 28 Februarie 2009 13:41
spunandu-mi*
angi_bz
Postat pe 28 Februarie 2009 13:43
capu' sus! nu te lasa descurajata, ca daca apuci sa faci pe plac la toata lumea, ajungi sa nu-ti placa tie! rochia de mireasa nu trebuie sa fie un compromis!!! tu esti cea mai importanta, tu vei fi mireasa si toti ochii vor fi atintiti asupra ta... si daca nu te vei simti bine cu rochia pe care o porti, se va vedea!
spor la probat!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 28 Februarie 2009 15:45
ai mare dreptate mersi de sfaturi
angi_bz
Postat pe 28 Februarie 2009 21:50
cu multa placere!!! ca doar de-aia suntem aici, sa ne sustinem una pe cealalta!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 1 Martie 2009 09:54
nici eu nu`s adepta incaltamantei de club...
la inaltimea ta..un toculetz finutz sa stii k pika bine....
in leg cu rochia...important e sa`ti placa tie cum iti vine...nu conteaza inaltimea sa stii...
app...
casa de piatra!
si sa fiti ferikiti!!!
cr3azza
Postat pe 2 Martie 2009 22:09
De la: creaza, la data 2009-03-02 22:09:11nici eu nu`s adepta incaltamantei de club...
la inaltimea ta..un toculetz finutz sa stii k pika bine....
in leg cu rochia...important e sa`ti placa tie cum iti vine...nu conteaza inaltimea sa stii...
app...
casa de piatra!
si sa fiti ferikiti!!!


ehhee, spune-i tu unei fete de 1.82 ca nu conteaza inaltimea si eu caut acel 'toc finutz', sper sa il gasesc pana la urma.
multumim!
angi_bz
Postat pe 2 Martie 2009 22:29
cine ma sfatuieste si pe mine cu rochia de mireasa?nu stiu ce model mi se potriveste?

Postat pe 10 Martie 2009 16:32
CAM ASA CEVA....

FETELOR UITATI0VA AICI. SUNT CHIAR CELE MAI FRUMOASA ROCHII

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Mituri_si_realitati_despre_rochia_de_mireasa.html

CU CE TE POT AJUTA GRACE? ITI DAU EU NISTE SFATURI DC VREI
iulik_flore
Postat pe 11 Martie 2009 11:05
vai fata mea sa nu te incalti cu asa ceva.never
iti trebuie un pantof finut si f comod
;)
alina24_grace
Postat pe 12 Martie 2009 16:20
Teoretic, daca e sa ne luam dupa stilisti, ar trebui sa iti iei o rochie fara crinolina, gen rochie de seara, daca se poate sa fie si scurta si sa porti tocuri de 15cm... Dar da-i incolo de stilisti, ia-ti rochita care iti place! Ai grija doar sa nu fie diferenta prea mare dintre volumul fustei si talie, sa pui in valoare partea de sus (adica un decolteu frumos si un colier care nu e incarcat), pantofi cu toc macar de 8cm (dar foarte comozi, vezi sa aiba calapodul bun, sa nu te clatini cand mergi) si tine cont de culoarea tenului cand alegi culoarea rochiei! De exemplu, daca ai tenul alb sau roz poti sa iti iei o rochie alba-alba, dar daca ai tenul masliniu alege ivoriu sau crem iar daca esti blonduta si ai tenul piersica poti sa iti alegi si ceva cu nuante pale de roz.. Daca ai o culoare care sa ti se potriveasca bine, privirea nu se opreste intr-un singur loc si nu mai pare ca esti scunda. Fi atenta si la culoarea parului! Daca alegi, de ex. culori calde pentru rochie si machiaj nu te vopsi cu o culoare rece gen negru sau visiniu.
Alexuta_grace
Postat pe 23 Aprilie 2009 10:52
De la: ditza_salagica, la data 2009-01-29 22:28:38eu tocmai mi-am comandat rochia.....am nunta in 27 sept .....sper sa ma mentin pana atunci ca altfel....eu mi-am gasit rochia, si e exact ce mi-am dorit....e gen princess(mori lee)....nu ma gandeam ca imi voi gasi asa repede modelul...si nici nu am mai probat nimic altceva. Firma are sediul in new york .... dar au showroom la buuresti si la sibiu....sunt deosebite rochiile, si au o multime de modele. eu nu am fost nevoita sa rasfoiesc mult catalogul ... pana am vazut rochia care va sosi peste 4 luni....abia astept...:)))

despre ce firma este vb?
as fi interesata ... sunt din sb dar nu stiu despre ce reprezentanta se discuta ...
in sb nu am gasit nimic interesant , cel putin nu pe placul meu ... si sunt hotarata sa dau o fuga la iasi unde am auzit k sunt niste modele exceptionale ...
paullyss
Postat pe 4 Mai 2009 21:10
magazinul din BUCURESTI care achizitioneaza rochii MORI LEE

este

AVANGARDE BRIDES

cred ca asa se scrie, cauta pe internet, vezi k au showroom pe undedeva pe la holtelul Marriot
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 10:58
Calea 13 Septembrie
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 10:58
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:10
si eu am nunta in octombrie anul asta,mie imi plac foarte mult rochiile gen sirena,,,pe mine ma reprezinta sint inalta si slabuta....deocamdata.....ptr ca tocmai am aflat ca sunt insarcinata...si iata ca sunt total dezorientata....pana la nunta voi avea 5 luni si jumatate....sigur nu voi mai incapea intr-o rochie gen sirena...sau... acum depinde....nu stiu ce sa zic...poate ma ajutati cu un sfat....cateva idei ...ce sa fac sa fie bine...rochia inca nu am cumparat-o...dar mi-as dori sa fie gen sirena....va multumesc... un lucru este foarte cert...sunt fericita pana peste masura ca sunt insarcinata...am 32 de ani si era si timpul...nu credeti?... ....nu a fost programat acest lucru...efectiv s-a intamplat.... si ne bucuram nespus de mult...n-e doream un copil foarte mult....si acum un lucru este cert...sunt derutata ca nu stiu cum imi mai gasesc eu rochie....sper sa ma ajutati cu un sfat...
Amyamica
Postat pe 5 Mai 2009 12:24
De la: Ana_Maria_782001, la data 2009-05-05 12:24:54si eu am nunta in octombrie anul asta,mie imi plac foarte mult rochiile gen sirena,,,pe mine ma reprezinta sint inalta si slabuta....deocamdata.....ptr ca tocmai am aflat ca sunt insarcinata...si iata ca sunt total dezorientata....pana la nunta voi avea 5 luni si jumatate....sigur nu voi mai incapea intr-o rochie gen sirena...sau... acum depinde....nu stiu ce sa zic...poate ma ajutati cu un sfat....cateva idei ...ce sa fac sa fie bine...rochia inca nu am cumparat-o...dar mi-as dori sa fie gen sirena....va multumesc... un lucru este foarte cert...sunt fericita pana peste masura ca sunt insarcinata...am 32 de ani si era si timpul...nu credeti?... ....nu a fost programat acest lucru...efectiv s-a intamplat.... si ne bucuram nespus de mult...n-e doream un copil foarte mult....si acum un lucru este cert...sunt derutata ca nu stiu cum imi mai gasesc eu rochie....sper sa ma ajutati cu un sfat...


Mda, cu rochiile sirena m-am lamurit eu. Si eu sunt inalta si slabuta-1,82-56kg. Multa lume imi spunea ca stilul sirena ma va avantaja. Dar dupa ce am probat, m-am lamurit. Poate ca sunt si eu putin complexata dar, ma faceau mai slaba...mai inalta Si sa dau 2000 de euro pe o rochita chiar nu vroiam, poate ca acolo imi gaseam si eu 'sirena' dar, nu...mersi Am gasit in schimb o rochitza superba, cu trena, foarte simpatica, la Eden Bridals, vis-a-vis de Mall VItan in Bucuresti. Super rochitze, aduse din SUA, in aceasta perioada au si oferta-700 lei reducere la orice rochie

Cat despre tine, felicitari pentru sarcina....parerea mea e ca rochiile grecesti, legate pe gat, te-ar avantaja, mai ales in perioada asta. Poate gasesti aici ceva care sa iti placa
http://www.alibaba.com/product-gs/226533450/HOOOT___Greece_Goddess_Layered.html , http://www.alibaba.com/product-gs/226534163/HOOOT___Greece_Goddess_Layered/showimage.html
angi_bz
Postat pe 5 Mai 2009 18:01
nuuuu in nici un caz sirena dc esti insarcinata in 5 luni

oricum felicitari, cel mic sa fie sanatos si sa va bucurati de el!!!!

incearca un model greces dau de ce nu ( dc nu ai burta f mare) un model princess

mergi si probeaza, doar asa iti vei da seama
iulik_flore
Postat pe 6 Mai 2009 11:51
Fetelor ati auzit de Cernauti............e patria rochiilor de mireasa.........nu exagerez, orice model din revista il gasiti acolo.E un pic de bataie de cap dar se merita........iar preturile...........sunt derizorii.......nici nu incape comparatie.
Eu am lunta in mai, mai exact pe 31 si mi-am luat rochia de acolo......cat am dat pe ea?,,,,,,,180 de euro.......aici s-ar fi vandut cu 1000 de euro......si nu exagerez...
Exista un sat ..VOLOCA......care se ocupa numai cu , rochiile de mireasa..........c
Ce sa va mai spun, am vazut 100 de rochii........asa ca rabdare si mult curaj, chiar exista rochii superbe la preturi derizorii.....si nu se merita sa dai o avere intr-un salon..
Reflectati, chiar se merita!
candy_healthy
Postat pe 7 Mai 2009 17:54
wowwwww, chiar nu am auzit

dar la ce te referi?

cernauti orasul???

sau nu am inteles eu bine??
iulik_flore
Postat pe 8 Mai 2009 13:29
eu am vrut la inceput o rochita gen printesa dar dupa ce am probat mai multe aveam impresia ca arat ca un gogosar eu fiind inaltuta si slaba am 1,64 si 44 de kg.am luat toate magazinele la rand;PRONOVIAS,AVANGARDE BRIDES,am fost si pe Lipscani.la pronovias vanzatoarele au fost cam scarboase cu mine desi eram dispusa sa dau si 2000 de euro pe roche,la avangarde brides nu aveau nimic marimea mea si nici nu aduceau marimi mici si nici comanda nu puteam sa fac eram stresata rau asa ca printr-o recomandare am ajuns la magic bride,firma aduce rocgite de la maggie sottero am probat cred ca peste 10 tipa de acolo mi-a ridicat parul mi-a pus si accesori si mi-am gasit si rochita mult visata :).ce incerc eu sa zic e sa probam modele cat mai multe si diferite si sa mergem peste tot inainte sa ne hotaram.
kudika007717
Postat pe 17 Mai 2009 14:35
salutare miresicilor am si eu nunta pe 6 septembrie si mi-am cumparat rochia de mireasa acum 3 luni pur si simplu m-am indragostit de ea este de tip pelican cu corset si cu crinolina si un jupon desi initial visam la una de tip princess, dar nu mi s-a potrivit. Eu am 163 si mai nou 53 de kg (am reusit sa slabesc 7 kg intr-o luna) va pup si bafta la cumparat rochia
gabielle88
Postat pe 11 Iulie 2009 11:57
Rochie tip pelican Asta care o mai fi?
angi_bz
Postat pe 11 Iulie 2009 13:15
De la: angi_bz, la data 2009-07-11 13:15:04Rochie tip pelican Asta care o mai fi?

dupa nunta voi posta poze si vei vedea
gabielle88
Postat pe 11 Iulie 2009 19:45
Ai aproape aceleasi dimensiuni pe care le-am avut si eu la nunta. Rochita mea a fost tot "princess" dar nu chiar asa de infoiata (cred ca am pus o poza la profil) si lumea a zis ca mi-a stat bine. Oricum, 3 lucruri care nu or sa dea gres: pantofi cu toc, talie stransa bine (dar sa poti sa si respiri ) si sanii scosi la inaintare. In rest cred ca rochitelel de genul asta se potrivesc oricarei conformatii, mai putin fetelor ff slabute (adica foaaaarte slabute ).
Alexuta_grace
Postat pe 13 Iulie 2009 10:00
buna fetelor am o problema si poate stiti sami raspundeti sun o viitoare miresica si nu stiu ce rochie sami aleg am 1,55m si 56 kg nu stiu cu ce miar sta bine
grace004095
Postat pe 14 Iulie 2009 21:42
vreau sa ma ajutati cu un model pt domnisoare de onoare scurta sau corset cu fusta din saten
grace005080
Postat pe 31 August 2009 20:05
vreau sa ma ajutati cu un model pt domnisoare de onoare scurta sau corset cu fusta din saten
grace005080
Postat pe 31 August 2009 20:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa superba 1 De la: Claudia87 12 Iulie 2010 10:25
Vand rochie de mireasa! 1 De la: kudika476456 24 Noiembrie 2011 14:02
Rochie Albastra din saten 2 De la: zwinkid 31 Mai 2012 17:29
***rochie mireasa pentru domnisoare plinute*** 2 De la: mellyamelia 22 Decembrie 2009 08:09
miresici galati 1 De la: Hanvi 11 August 2009 16:45