Setari Cookie-uri

crema autobronzanta

vad ca tot se promoveaza produsele autobronzante, chiar sunt bune, a incercat cineva?
elissa_grace
Postat pe 19 Septembrie 2008 14:36
au incecat majoritatea prietenelor mele...sunt naspa...iti lasa niste urme oribile pe piele...parca e jeg...si tre sa stai 2 3 ore fara sa asezi sau sa te intizi....e groaznic..daca iti iese prea rau...va trebui sa induri urmele alea vreo 2 saptamani...aaaaaa....iar pe fata nu poti sa te dai...nasoale...mai bine solarul...insa eu nu am riscat pana acum..mie frica de tot ce se spune despre sedintele alea de solar...an plus mie imi place sa fiu alba...chiar daca sun putin palida...pupicei

Postat pe 24 Septembrie 2008 11:04
eu folosesc crema de asta dar doar pt fata...
pe corp intr-adevar ramane cam urat cand incepe sa se duca crema..
pe fata folosesc deoarece tenul este mai alb fata de restul pielii..
caurea_grace
Postat pe 31 Octombrie 2008 16:07
prefer solarul sau bronzul natural
mai ales ptr nunta
iulik_flore
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:17
ce parere aveti de miresele bronzate, mie mi se pare super, dar am auzit parerile unor profesionisti cum ca nu este compatibil cu albul rochiei, adik mai bine alba ca zapada:(((
oana_anyela
Postat pe 19 Mai 2009 14:32
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:22
alba ca zapada oricum nu poti tot te prinde soarele macar pe strada si risti sa ai numai dungi si bretele asa ca macar 3 sedinte de solar de 7 10 min si esti uniform bronzata nu fff mult ca asa e parca nu prea da bine eu am fost super multumita ......macar cand suntem mirese putin rasfat si atentie la aspect pa paaaaa
andre_dany
Postat pe 21 Septembrie 2009 14:05
alba ca zapada oricum nu poti tot te prinde soarele macar pe strada si risti sa ai numai dungi si bretele asa ca macar 3 sedinte de solar de 7 10 min si esti uniform bronzata nu fff mult ca asa e parca nu prea da bine eu am fost super multumita ......macar cand suntem mirese putin rasfat si atentie la aspect pa paaaaa
andre_dany
Postat pe 21 Septembrie 2009 14:05
alba ca zapada oricum nu poti tot te prinde soarele macar pe strada si risti sa ai numai dungi si bretele asa ca macar 3 sedinte de solar de 7 10 min si esti uniform bronzata nu fff mult ca asa e parca nu prea da bine eu am fost super multumita ......macar cand suntem mirese putin rasfat si atentie la aspect pa paaaaa
andre_dany
Postat pe 21 Septembrie 2009 14:05
nu este adevarat,ce zici in legatura cu cremele abronzante,eu folosesc si vara si iarna in locul cremei hidratanta si pielea ramine hidratata si cu o culoare o bronzului natural,depinde daca stii sa te masezi cum trebuie. baci
gorganionel_yahoo_it
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:17
mai e o chestie cu cremele astea... Am fost anul trecut la o nunta si mireasa folosise crema autobronzanta. La subrat se colorase rochita de la crema. Se vedea tare naspa si oricat evita sa ridice bratele tot se vedea... Mai bine fara...
Carmenchita
Postat pe 2 Noiembrie 2009 23:39
Inainte de a folosi o crema autobronzanta exista 2 reguli: indepartarea celulelor moarte (peeling) si o hidratare intensa. Dupa acesti 2 pasi, crema autobronzanta se va distribui uniform. Cel mai bine este sa faceti asta cu o saptamana inainte de nunta.
fantome
Postat pe 3 Noiembrie 2009 09:53
da,sunt foarte bune! am incercat eu de produsele de la nivea si se observa schimbarea de la prima aplicare!
doinitia
Postat pe 4 Noiembrie 2009 22:09
Fetelor.. NU VA RECOMAND NICI AUTOBRONZANTELE SI MAI ALES SOLARUL.. nu stiu daca ati auzit dar exista o metoda revolutionara de bronzare perfect sanatoasa, obtinuta de la 1 sedinta.. se numeste BRONZARE ORGANICA...eu o folosesc din vara si sunt super multumita. in oct ma voi marita si cu siguranta voi apela la ea.. dureaza cam o sapt(acum mai depinde si de pigment) si este super tare..va recomand cu toata increderea...daca vreti va spun si unde sa mergeti sa va faceti aceste sedinte. dar pe privat, nu aici k sa nu fac reclama:D. va pup si incercati k nu o sa regretati..
gyo85
Postat pe 28 Ianuarie 2010 11:13
Daca faceti peeling si hidratare, e super ok cu crema autobronzanta. Eu am avut nunta in octombrie, anul trecut si bronzul de vara disparuse. Am hotarat sa folosesc crema, pt ca solarul nu ma atrage. M-am dat de 2 ori inainte de nunta si a iesit extraordinar. Tb sa ai rabdare si sa stii cum sa te masezi; sa insisti pe toate zonele, pana sa absoarbe crema complet. M-am dat peste tot pe unde apaream descoperita si mi-a iesit uniform. Cred ca, totusi, depinde si de modelul rochiei de mireasa; eu am avut-o fara umeri, fara bretele si nu a prea avut unde sa se pateze. Eu folosesc autobronzant de ani de zile si nu stie nimeni, pt ca nu ma fac ca sa fie evident. Arata ca natural si iti uniformizeaza tenul. Nu-l folosesc in mod excesiv, ci asa mai cu moderatie, pt ca vreau sa-mi las pielea sa mai si respire. va recomand cu placere, trebuie doar sa va imbunatatiti tehnica! V-am pupat.
AmyB
Postat pe 28 Ianuarie 2010 20:29
crema autobronzanta nu e cea mai fericita alegere mai ales pt ziua nuntii,mai bn fa`ti un abonament la solar mergi inainte de nunta c vreo 2 sapt cam 5 6 sedinte si problema e rezolvata.eu asa am facut si mi`a placut rezultatul
myssnatacha
Postat pe 30 Ianuarie 2010 09:54
Cremele intr-adevar lasa urme,caaah.Dar avem in Bucuresti bronzare organica,care e extraordinara,costa 60 lei la Keiko.
Singurele conditii sunt sa te exfoliezi inainte cu o zi si dupa ce te ai bronzat sa nu faci dus pana a 2 a zi.
In primele ore ,bronzul s ar putea sa se ia pe haine,insa dupa nu mai exista nicio problema.Dureaza 10 zile si nu e portocaliu,e un bronz mediteranean.
Anama_grace
Postat pe 30 Ianuarie 2010 13:35
De la: Anama, la data 2010-01-30 13:35:10Cremele intr-adevar lasa urme,caaah.Dar avem in Bucuresti bronzare organica,care e extraordinara,costa 60 lei la Keiko.
Singurele conditii sunt sa te exfoliezi inainte cu o zi si dupa ce te ai bronzat sa nu faci dus pana a 2 a zi.
In primele ore ,bronzul s ar putea sa se ia pe haine,insa dupa nu mai exista nicio problema.Dureaza 10 zile si nu e portocaliu,e un bronz mediteranean.


Acolo ma bronzez si eu :) si e super misto
gyo85
Postat pe 31 Ianuarie 2010 09:00
buna fetelor !eu am avut nunta in 11 septembrie si am folosit un spray care existain anumite saloane !e pe baza de zahar apa si nu mai stiu ce !vreau sa va spun ca am fost super multumita de el !mi-a dat pe tot corpul inclusiv pe fata !dureaza intre 5 si 8 zile !si nu te patezi la nunta deloc !da intrdevar trebuie sa ai grija dupa ce te dau la saalon cu el pt ca trebuie sa fi imbracata in trening sau ceva largut !dar am avut un bronz in ziua nuntii de invidiat si cat se poate de '' natural '' toaat lumea ma intreba ce am facut cu ce m-m dat ca este super !m-am dat vinerea inainte de nunta !o sa pun cateva poze sa vedeti si voi :) cred ca i se zicea ceva de genu : bronzare rapida si naturala in doar 15 minute ! e un produs adus din spania !eu sunt din reghin !jud mures !
sweetcrazy
Postat pe 12 Octombrie 2010 02:26
Referitor la ce a folosit sweetcrazy aceasta este bronzarea organica care a aparut si la noi si are un succes imens mai ales ca nu pateaza si se depune uniform daca cosmeticiana stie sa-l aplice corect.Pretul unei sedinte este cam de 50 ron si nu este nociv ca solarul.Eu cred ca e cea mai buna solutie.pupici
gracemakeup
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:06
Roxana Ionescu (MAMA NATURA ) A SLABIT 15KG cu produsul FYT FORM SYRUP!

Compania Canadian Farmaceuticals a lansat pe piata romaneasca un produs cu o eficienta maxima,
Fyt Form syrup este un produs revolutionar,100% natural , siropul Fyt Form este primul produs de slabit care disloca grasimea si o elimina din organism pe cale naturala.



Fyt form syrup este cel mai evoluat produs de slabit din lume iar cel mai important avantaj al acestui tratament il reprezinta durabilitatea efectelor!

INTRA PE : http://www.fytformsyrup.ro
Publicitate
Postat pe 13 Ianuarie 2011 16:53
stie cineva de unde imi pot cumpara crema de fata autobronzanta Nivea Summer Beauty?
La farmacie am fost si nu am gasit. La plafar la fel. Nici in Cora nu am gasit. Voi de unde v-ati luat?
Multumesc!
kudika412540
Postat pe 11 Iulie 2011 15:47
Mie sincer nu mi-au placut aceste creme. Prefer sa ies la munte / mare in wknd si rezolv problema.Mi se pare mai natural...
kudika_17683
Postat pe 29 Iunie 2013 13:03
De la: Anama_grace, la data 2010-01-30 13:35:10Cremele intr-adevar lasa urme,caaah.Dar avem in Bucuresti bronzare organica,care e extraordinara,costa 60 lei la Keiko.
Singurele conditii sunt sa te exfoliezi inainte cu o zi si dupa ce te ai bronzat sa nu faci dus pana a 2 a zi.
In primele ore ,bronzul s ar putea sa se ia pe haine,insa dupa nu mai exista nicio problema.Dureaza 10 zile si nu e portocaliu,e un bronz mediteranean.


Tu te-ai facut asa inainte de nunta ? multumita ?
kudika_17683
Postat pe 29 Iunie 2013 13:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce fel de coronita se poarta? 25 De la: Annda 3 Decembrie 2009 12:18
epilarea cu lama 17 De la: elly_grace 8 Martie 2014 12:57
MASAJ LA DOMICILIU BUCURESTI 1 De la: MASEUR 22 Iunie 2010 12:26
MACHIAJ PROFESIONAL LA PRETURI MICI 9 De la: gracemakeup 28 Iulie 2014 14:43
PERMANENT DE GENE - COMBINAL PENTRU 32 DE PERMANENTE DE GENE 5 De la: Publicitate 23 Iunie 2012 10:43