ce rimel sa folosesc?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
amalia79_healthy Avatarul lui amalia79_healthy

67 mesaje
Oras: bucuresti

am gene lungi, insa foarte subtiri si moi. inca nu am gasit acel rimel care sa nu mi le incarce si sa le desparta corespunzator, caci fiind subtiri se lipesc repede. Am mai intrebat si pe unele tanti profesioniste in ale machiajului dar nu m-au ajutat prea mult.
Puffy_grace Avatarul lui Puffy_grace

88 mesaje
Oras: iasi

Eu spun sa folosesti un rimel cu tepi desi si tari.Astfel duritatea periei nu va lasa genele sa se lipeasca.Pe cat de duri sun t tepii pe atat de delicati vor fi cu genele tare.Eu folosesc un astfel de rimel caci am genele ca ale tale: lungi si subtiri.Mai poti folosi un rimel cu tepi foarte foarte des si moi.Dar sa fie o periutza foarte incarcata.Sper sa te ajute
Raporteaza abuz de limbaj
olga_cocirlia Avatarul lui olga_cocirlia

1 mesaj

Buna, poti incerca mascara pt volum, nu stiu exact cum se numeste, ceva de genul volum extrem, de la Rimmel.Tubul este gros, negru cu rosu si te costa aprox 16 lei. Si eu am genele subtiri si mai rare si mi se pare f bun. L-am descoperit de curand.La inceput trebuie sa ai grija sa nu iti incarce prea mult genele, dar dupa ce il folosesti de cateva ori periuta nu se mai incarca asa de mult.
Fosta membra Kudika.ro
probeaza biotherm pt volum..
fantome Avatarul lui fantome

960 mesaje
Oras: brasov

Eu una iti recomand cele bicomponente: o parte baza si o parte rimel, cum e cel de la L'oreal.
iulik_flore Avatarul lui iulik_flore

1615 mesaje

cel de la L'oreal
double extension mi se pare demential! asta poate si din cauza k ma ajuta si genele melen naturale cu, care am fost inzestrata de la maam natura
dar este super, creaza efect de gene false, dc ai rabdare sa iti aranjezi fiecare fir in parte
ala ultimul nu l-am incercat dar cred ca este si mai bun (cel rosu), cu pigment pur de carbune
oricum produsele L'oreal sunt f bune, folositi-le cu incredere
insa merita sa faceti o proba inainte ptr a va asigura k nu aveti ochii sneibili sau mai stiu eu ce...
Gaby211081_grace Avatarul lui Gaby211081_grace

83 mesaje

Foarte bun mi se pare si Telescopic de la L'Oreal iar unul mai ieftin si cam cu acelasi efect ar fi cel de la Oriflame - Lash Extreme. Are o periuta foarte interesanta care nu lipeste genele si nu le incarca!
kissu_grace Avatarul lui kissu_grace

5 mesaje

buna!eu folosesc rimelul Telescopic de la L'oreal insa nu mi se pare extraordinar de bun,intr-adevar le lungeste dar nu le separa perfect si nici nu le incarca(pentru genele subtiri);cred ca cele rimmel - vol. max sunt mai bune

1615 mesaje

eu sunt de parere k conteaza f mult si genele
fiecare rimel in part confera un alt efect
simooo83 Avatarul lui simooo83

9 mesaje

saluty eu an calitate de cosmeticeana ti-as recomanda sa folosesti rimelul de la rimel MAGNIF'EYES tubul este negru cu capac rosu,sau de la maybelin cel albastru deschis cu peria ovala.dar incearca cel de la rimel ca ai superrrr eu al folosesc de 2 ani,si este bun cam la toate fetele pe care li-am machiat eu si as destule,zeci de fete .bafta
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

bhe pot spune si eu ceea ce am folosit la nunta la mine......
1.rezistent la apa
2. o tenta de albastru -violet doar la soare de vedea ù
3.chanel 25 euro tubul
4.caliatea extraordinara
andre21_grace Avatarul lui andre21_grace

1 mesaj
Oras: suceava

salut!!!....si eu am genele lungi si intoarse....dar nu sunt moi....folosesc de multi ani rimel de la rimel london si maybeline...si ma inteleg foarte bine cu ele...ti le recomand si tie
andraveronika Avatarul lui andraveronika

6 mesaje
Oras: timisoara

Buna!

Nici eu nu stiu ce rimel sa folosesc ...

Am incercat cateva, dar de fiecare data trebuia sa le spun celor din jur ca m-am dat cu rimel ca sa stie Toate prietenele pe care le-am intrebat imi raspundeau mirate: "Te-ai dat cu rimel?! Dar nu se vede!" ... si asta, cum am spus, cu diferite rimeluri ....

Am mai incercat sa imi vopsesc genele, dar ... am avut acelasi efect ... adica nici unul

Ce ma sfatuiti? Precizez ca genele mele sunt scurte si relativ dese.

Multumesc anticipat tuturor celor care imi vor da sfaturi pertinente.
Gaby211081_grace Avatarul lui Gaby211081_grace

83 mesaje

fantome Avatarul lui fantome

960 mesaje
Oras: brasov

Incearca-le pe cele despre care se spune ca alungesc genele.
Grace_grace Avatarul lui Grace_grace

4 mesaje

Beauty Tubes de la L'Oreal a folosit cineva???

1615 mesaje

eu una nu
delaadri Avatarul lui delaadri

16 mesaje

eu iti recomand sa incerci mascara de la Helena Rubinstein... extravagant mascara sau oricare pentru volum. sunt cele mai bune.
raluca_2506 Avatarul lui raluca_2506

8 mesaje

incearca sa iti pui in rimel putin ulei de ricini in cateva saptamani genele tale vor fi mai groase,eu folosesc uleiul de ricini mai ales dupa ce imi dau genele false jos sa se intreasca si sa isi revina si sincer intr-o saptamana sunt ca noi iar daca tu vei folosi mai mult timp vor fii si mai tari.Bafta!
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Iti recomand sa-ti pui cateva smocuri de gene,sunt foarte naturale,nu se observa ca sunt false.Iti recomand rimelul Double Wear de la Estee Lauder.
laura02maria Avatarul lui laura02maria

329 mesaje
Oras: cluj

eu iti recomand sa-ti vopsesti genele inainte de nunta cu o zi cu vopsea de gene si sprancene si dupa aceasta sa aplici un rimel pt volum si rezistent la apa.

si eu sunt foarte multumta si fidela rimelului de la meybelline 'volum express' rezistent la apa - tub albastru deschis

floryna_l_lazy Avatarul lui floryna_l_lazy

31 mesaje
Oras: cluj

Buna ,

Ai idee cum poti primi cadou : o geanta , un portofel , bijuterii si o esarfa ?
Vei afla raspunsul daca ma vei contacta !!

Si iata si motivele pentru care tu iti doresti sa faci parte din echipa AVON :

- Vei fi motivata de comisioane 15-30 % , cadouri lunar si numeroase competitii in cadrul Companiei Avon.

- Vei fi sustinuta de experienta noastra in vanzari + mostre care sa convinga clientii /potentialii clienti de calitate produselor noastre;

- Primii dvs clienti sunt familia , rudele, prietenii si colegii de servici/scoala.Acestia la randul lor va pot recomanda alti clienti si tot asa .

- Inscrierea este gratuita. La inscriere vei primi un set de cataloage . Dupa primirea brosurilor nu esti obligata sa faci comanda + daca te vei inscrie , AVON nu te obliga sa dai comanda in fiecare campanie !

- Avon iti faciliteaza modalitatea de a plasa comenzi creand un cont al tau pe internet unde iti poti plasa online comenzile ( aveti detalii cu privire la produsele comandate, statusul comenzii dvs , soldul debitelor fata de companie , promotii, etc) -astfel castigand timp fara sa mai fie nevoie sa veniti la sediul Avon.

- In sprijinul tau Avon s-a gandit si la plata facturilor ce vin odata cu produsele comandate-plata se poate face fie la unitatile CEC fie la Bancomatele Citi Financial , Banca Transilvania , CEC , Posta Romana - avand o scadenta de 15 zile de la data facturii.

* Comanda plasata de tine se poate livra si la o adresa specificata , costul transportului fiind suportat numai de Compania Avon . (valabil pentru Bucuresti , pentru cei din provincie prima livrare este gratuita iar de la a doua pe factura apare si serviciu livrare in valoare de 6 lei).

??? De ce sa nu va comandati dvs produsele mai ieftin sau chiar gratuit decat cele din catalog avand chiar si livrare la adresa dorita ???

In primele campanii primesti CADOURI constand in produse cosmetics !

Va asteptam pentru programari inscrieri : 0745.185.731 sau pe adresa de mail : floryna_l@yahoo.com / la id de messanger floryna_l .
DACA SUNTETI DIN ALT ORAS TRIMITETI ADRESA COMPLETA , NUMELE DVS , NUMARUL DE MOBIL ( in cateva zile lucratoare veti primi prin posta plicul cu setul de inscriere gratuit ).

Cu stima ,

Florina Leach
Reprezentant
AVON Cosmetics Cluj
Tel : 0745.185.731

Alexuta_grace Avatarul lui Alexuta_grace

46 mesaje

Eu folosesc de la L'Oreal. Nu tin minte cum se numesc, trebuie doar sa aiba perii foarte desi. Ar fi bine sa folosesti si unul rezistent la apa, ca sa nu se intinda daca plangi
andra33_grace Avatarul lui andra33_grace

58 mesaje

insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Dac ai ajuns s citii aceste rnduri i v strnesc interesul, nu este o pur ntmplare; ci este posibil ca tocmai eu s fiu persoana care v poate ajuta cu anumite rspunsuri referitoare la viaa dumneavoastr, fr s mi dezvluii detalii despre viaa personal, ca apoi s presupunei c m-am inspirat. Rmne doar s v convingei! Dac suntei interesat/, lsai un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com i v voi contacta n cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O sptmn frumoas, v doresc!
papusica82 Avatarul lui papusica82

2 mesaje

buna, ai incercat sa folosesti cleste de gene inainte de aplicarea "rimelului"? este foarte important sa il folosesti iti ca carlionta genele si nu vei mai fi ingrijorata "ce rimel sa folosesti" .....SA NU FOLOSESTI CLESTELE DUPA CE AI APLICAT RIMEL PE GENE CA LE VEI RUPE
lif3_dr3am Avatarul lui lif3_dr3am

86 mesaje

Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
Fosta membra Kudika.ro
Eu folosec un rimel de la Chanel water proof foarte bun, ma tine toata ziua fara sa fie nevoie de improspatare.L-am luat de pe un blog.Revin cu adresa , poate te ajuta.Oricum depinde mult de fiecare, ce cuiva i se pare incredibil, altuia i se pare prost, depinde de astepatarile pe care le ai!
mile Avatarul lui mile

17 mesaje
Oras: ploiesti

s-ar putea sa nu te mai intereseze sub dar cel mai bun mi s-a parut HELENA RUBINSTEIN Lash Queen Feather Mascara ( Long Lasting Feather Light Volume ) - # 01 Black 7g/0.24oz
e bestial.
monica_s23 Avatarul lui monica_s23

35 mesaje

Si eu folosesc Magnif'eyes de la Rimmel, dar am genele lungi si destul de puternice.. Personal ti-as recomanda sa incerci si altceva inafara de rimelurile din comert..de exemplu unul bio, din cate am inteles au o textura care nu incarca genele. S-ar putea sa ti se para ca este uscat, dar ingredientele din care este realizat ii dau aceasta textura..Si iti mai protejezi si ochii pe deasupra..parerea mea este sa incerci si vei vedea dupa rezultatul
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: