Setari Cookie-uri

ce rimel sa folosesc?

am gene lungi, insa foarte subtiri si moi. inca nu am gasit acel rimel care sa nu mi le incarce si sa le desparta corespunzator, caci fiind subtiri se lipesc repede. Am mai intrebat si pe unele tanti profesioniste in ale machiajului dar nu m-au ajutat prea mult.
amalia79_healthy
Postat pe 20 Octombrie 2008 18:00
Eu spun sa folosesti un rimel cu tepi desi si tari.Astfel duritatea periei nu va lasa genele sa se lipeasca.Pe cat de duri sun t tepii pe atat de delicati vor fi cu genele tare.Eu folosesc un astfel de rimel caci am genele ca ale tale: lungi si subtiri.Mai poti folosi un rimel cu tepi foarte foarte des si moi.Dar sa fie o periutza foarte incarcata.Sper sa te ajute
Puffy_grace
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:14
Buna, poti incerca mascara pt volum, nu stiu exact cum se numeste, ceva de genul volum extrem, de la Rimmel.Tubul este gros, negru cu rosu si te costa aprox 16 lei. Si eu am genele subtiri si mai rare si mi se pare f bun. L-am descoperit de curand.La inceput trebuie sa ai grija sa nu iti incarce prea mult genele, dar dupa ce il folosesti de cateva ori periuta nu se mai incarca asa de mult.
olga_cocirlia
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:14
probeaza biotherm pt volum..
caurea_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:33
Eu una iti recomand cele bicomponente: o parte baza si o parte rimel, cum e cel de la L'oreal.
fantome
Postat pe 29 Octombrie 2008 08:04
cel de la L'oreal
double extension mi se pare demential! asta poate si din cauza k ma ajuta si genele melen naturale cu, care am fost inzestrata de la maam natura
dar este super, creaza efect de gene false, dc ai rabdare sa iti aranjezi fiecare fir in parte
ala ultimul nu l-am incercat dar cred ca este si mai bun (cel rosu), cu pigment pur de carbune
oricum produsele L'oreal sunt f bune, folositi-le cu incredere
insa merita sa faceti o proba inainte ptr a va asigura k nu aveti ochii sneibili sau mai stiu eu ce...
iulik_flore
Postat pe 29 Octombrie 2008 10:51
Foarte bun mi se pare si Telescopic de la L'Oreal iar unul mai ieftin si cam cu acelasi efect ar fi cel de la Oriflame - Lash Extreme. Are o periuta foarte interesanta care nu lipeste genele si nu le incarca!
Gaby211081_grace
Postat pe 29 Octombrie 2008 13:02
buna!eu folosesc rimelul Telescopic de la L'oreal insa nu mi se pare extraordinar de bun,intr-adevar le lungeste dar nu le separa perfect si nici nu le incarca(pentru genele subtiri);cred ca cele rimmel - vol. max sunt mai bune
kissu_grace
Postat pe 29 Octombrie 2008 14:44
eu sunt de parere k conteaza f mult si genele
fiecare rimel in part confera un alt efect
iulik_flore
Postat pe 29 Octombrie 2008 16:16
saluty eu an calitate de cosmeticeana ti-as recomanda sa folosesti rimelul de la rimel MAGNIF'EYES tubul este negru cu capac rosu,sau de la maybelin cel albastru deschis cu peria ovala.dar incearca cel de la rimel ca ai superrrr eu al folosesc de 2 ani,si este bun cam la toate fetele pe care li-am machiat eu si as destule,zeci de fete .bafta
simooo83
Postat pe 4 Noiembrie 2008 00:02
bhe pot spune si eu ceea ce am folosit la nunta la mine......
1.rezistent la apa
2. o tenta de albastru -violet doar la soare de vedea ù
3.chanel 25 euro tubul
4.caliatea extraordinara

Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:16
salut!!!....si eu am genele lungi si intoarse....dar nu sunt moi....folosesc de multi ani rimel de la rimel london si maybeline...si ma inteleg foarte bine cu ele...ti le recomand si tie
andre21_grace
Postat pe 30 Decembrie 2008 14:01
Buna!

Nici eu nu stiu ce rimel sa folosesc ...

Am incercat cateva, dar de fiecare data trebuia sa le spun celor din jur ca m-am dat cu rimel ca sa stie Toate prietenele pe care le-am intrebat imi raspundeau mirate: "Te-ai dat cu rimel?! Dar nu se vede!" ... si asta, cum am spus, cu diferite rimeluri ....

Am mai incercat sa imi vopsesc genele, dar ... am avut acelasi efect ... adica nici unul

Ce ma sfatuiti? Precizez ca genele mele sunt scurte si relativ dese.

Multumesc anticipat tuturor celor care imi vor da sfaturi pertinente.
andraveronika
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:32
Gaby211081_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:42
Incearca-le pe cele despre care se spune ca alungesc genele.
fantome
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:38
Beauty Tubes de la L'Oreal a folosit cineva???
Grace_grace
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:50
eu una nu
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:39
eu iti recomand sa incerci mascara de la Helena Rubinstein... extravagant mascara sau oricare pentru volum. sunt cele mai bune.
delaadri
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:13
incearca sa iti pui in rimel putin ulei de ricini in cateva saptamani genele tale vor fi mai groase,eu folosesc uleiul de ricini mai ales dupa ce imi dau genele false jos sa se intreasca si sa isi revina si sincer intr-o saptamana sunt ca noi iar daca tu vei folosi mai mult timp vor fii si mai tari.Bafta!
raluca_2506
Postat pe 19 Februarie 2009 15:03
Iti recomand sa-ti pui cateva smocuri de gene,sunt foarte naturale,nu se observa ca sunt false.Iti recomand rimelul Double Wear de la Estee Lauder.

Postat pe 16 Iunie 2009 13:09
eu iti recomand sa-ti vopsesti genele inainte de nunta cu o zi cu vopsea de gene si sprancene si dupa aceasta sa aplici un rimel pt volum si rezistent la apa.

si eu sunt foarte multumta si fidela rimelului de la meybelline 'volum express' rezistent la apa - tub albastru deschis



laura02maria
Postat pe 16 Iunie 2009 13:24
Buna ,

Ai idee cum poti primi cadou : o geanta , un portofel , bijuterii si o esarfa ?
Vei afla raspunsul daca ma vei contacta !!

Si iata si motivele pentru care tu iti doresti sa faci parte din echipa AVON :

- Vei fi motivata de comisioane 15-30 % , cadouri lunar si numeroase competitii in cadrul Companiei Avon.

- Vei fi sustinuta de experienta noastra in vanzari + mostre care sa convinga clientii /potentialii clienti de calitate produselor noastre;

- Primii dvs clienti sunt familia , rudele, prietenii si colegii de servici/scoala.Acestia la randul lor va pot recomanda alti clienti si tot asa .

- Inscrierea este gratuita. La inscriere vei primi un set de cataloage . Dupa primirea brosurilor nu esti obligata sa faci comanda + daca te vei inscrie , AVON nu te obliga sa dai comanda in fiecare campanie !

- Avon iti faciliteaza modalitatea de a plasa comenzi creand un cont al tau pe internet unde iti poti plasa online comenzile ( aveti detalii cu privire la produsele comandate, statusul comenzii dvs , soldul debitelor fata de companie , promotii, etc) -astfel castigand timp fara sa mai fie nevoie sa veniti la sediul Avon.

- In sprijinul tau Avon s-a gandit si la plata facturilor ce vin odata cu produsele comandate-plata se poate face fie la unitatile CEC fie la Bancomatele Citi Financial , Banca Transilvania , CEC , Posta Romana - avand o scadenta de 15 zile de la data facturii.

* Comanda plasata de tine se poate livra si la o adresa specificata , costul transportului fiind suportat numai de Compania Avon . (valabil pentru Bucuresti , pentru cei din provincie prima livrare este gratuita iar de la a doua pe factura apare si serviciu livrare in valoare de 6 lei).

??? De ce sa nu va comandati dvs produsele mai ieftin sau chiar gratuit decat cele din catalog avand chiar si livrare la adresa dorita ???

In primele campanii primesti CADOURI constand in produse cosmetics !


Va asteptam pentru programari inscrieri : 0745.185.731 sau pe adresa de mail : floryna_l@yahoo.com / la id de messanger floryna_l .
DACA SUNTETI DIN ALT ORAS TRIMITETI ADRESA COMPLETA , NUMELE DVS , NUMARUL DE MOBIL ( in cateva zile lucratoare veti primi prin posta plicul cu setul de inscriere gratuit ).



Cu stima ,

Florina Leach
Reprezentant
AVON Cosmetics Cluj
Tel : 0745.185.731

floryna_l_lazy
Postat pe 16 Iunie 2009 16:12
Eu folosesc de la L'Oreal. Nu tin minte cum se numesc, trebuie doar sa aiba perii foarte desi. Ar fi bine sa folosesti si unul rezistent la apa, ca sa nu se intinda daca plangi
Alexuta_grace
Postat pe 17 Iunie 2009 09:36
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:34
tarot_healthy
Postat pe 21 August 2009 13:42
buna, ai incercat sa folosesti cleste de gene inainte de aplicarea "rimelului"? este foarte important sa il folosesti iti ca carlionta genele si nu vei mai fi ingrijorata "ce rimel sa folosesti" .....SA NU FOLOSESTI CLESTELE DUPA CE AI APLICAT RIMEL PE GENE CA LE VEI RUPE
papusica82
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:35
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:03
Eu folosec un rimel de la Chanel water proof foarte bun, ma tine toata ziua fara sa fie nevoie de improspatare.L-am luat de pe un blog.Revin cu adresa , poate te ajuta.Oricum depinde mult de fiecare, ce cuiva i se pare incredibil, altuia i se pare prost, depinde de astepatarile pe care le ai!
draguan87
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:30
s-ar putea sa nu te mai intereseze sub dar cel mai bun mi s-a parut HELENA RUBINSTEIN Lash Queen Feather Mascara ( Long Lasting Feather Light Volume ) - # 01 Black 7g/0.24oz
e bestial.
mile
Postat pe 13 Ianuarie 2010 14:28
Si eu folosesc Magnif'eyes de la Rimmel, dar am genele lungi si destul de puternice.. Personal ti-as recomanda sa incerci si altceva inafara de rimelurile din comert..de exemplu unul bio, din cate am inteles au o textura care nu incarca genele. S-ar putea sa ti se para ca este uscat, dar ingredientele din care este realizat ii dau aceasta textura..Si iti mai protejezi si ochii pe deasupra..parerea mea este sa incerci si vei vedea dupa rezultatul
monica_s23
Postat pe 28 Mai 2010 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii unghii gel Brasov 6 De la: pisicutzafotin 5 Aprilie 2011 18:10
rinoplastie inainte de nunta 46 De la: 12 Martie 2013 20:04
cel mai bun tratament impotriva caderii parului din lume, convinge-te cautand numelelui pe google 1 De la: kudika405254 28 Mai 2011 20:15
Invitatie la rasfat! 1 De la: grace008091 17 Martie 2010 09:37
UNGHII FALSE GLAMOUR SECTOR 4 2 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:13