Setari Cookie-uri

coafura miresei - tendinta spre neglijenta?

vad ca tot mai multe mirese nu mai opteaza pt o coafura care nu neaparat poate insemna tot parul strans in coc, dar oricum trebuie aranjat intr-un mod deloc uzual, obisnuit, parerea mea... de ce se tinde spre neglijenta cand mireasa esti o singura data?
amalia79_healthy
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:30
daca parul nu e strans in acel coc "comunist" nu inseamna deloc ca e neglijent. E un stil natural. Se pot alege coafuri usoare, naturale, bucle, nu neaparat parul strans cu 800 de agrafe si ace.

machiajoradea
Postat pe 25 Noiembrie 2008 10:38
eiiii, la naiba????
aveti voi macar cat de putin idee cat se munceste pentru acele coafuri atat de "neglijente"?????
eu una le ador, mi se par senzatie
bineiteles, nici sa zici k s-au batut ciorile in capul tau sau ca ai un cuib de soreci, insa unele mi se par senzatie....
spre ex mi-ar placea f mult sa vad o miresica cu patul lung pana la fund, drept, cu diadema si voal cascada
cred ca ar fi ceva nemaintalnit!!!!!!!1
superbbbbbbb
iulik_flore
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:44
eu cred ca toate viseaza la o coafura deosebita cu care sa se mandreasca dar daca duci o poza cu o coafura super tare si-i face o freza de-ti vine sa te duci sa te speli si sa ti-l lasi pe spate numai sa nu trebuiasca sa iesi asa in lume.....
eu mi-am facut proba inainte si nu mi-a placut cum a iesit ca nu si-a dat tot interesul ....am avut stres maxim in ziua nuntii dar mi-a iesit super frumos...mi-a placut la nebunie si nu si a ramas asa pana dimineata...am avut noroc...

cred ca proba la machiaj si coafura inainte de nunta este obligatorie ... mie nu mi-au placut la proba si am stiut cum sa procedez in ziua nuntii...i-am zis...aici mai inchis ..aici mai putin fard jos mai mult negru...daca va lasati la mana lor nu se stie ce se poate intampla

bafta tuturr...e chiar nashpa tare sa nu-ti placa coafura sau machiajul...iti strica toata ziua.....rochia ca rochia ca ti-ai ales-o dinainte dar astea sunt in ziua nuntii....daca o gafezi iti poti strica toata buna dispozitie
rocsanyk3
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:56
asa e roksanik3

la machiaj k ;a machiaj k ii poti zice ceva pe mom, sa te faca mai pronuntat sau mai putin ...etc

dar la caoafuraaaa obligatoriu proba!!!
iulik_flore
Postat pe 3 Ianuarie 2009 17:52
ROCSANYK 3 esti fffff frumoasa iar rochia e superba.cat te-a costat?sunt interesata pt k am si io nunta in mai
gherghiceanunataliaelena
Postat pe 4 Ianuarie 2009 19:56
pentru ROCSANYK3, cum spunea si gherghiceanunataliaelena, ai o rochie extraordinara. cat te-a costat? eu am nunta pe 10 mai si nici la momentul acesta nu mi-am cumparat rochie pt ca nu mi-a placut nici una in mod deosebit.
Sorinica_grace
Postat pe 19 Februarie 2009 09:03
nu tuturor mireselor le sta bine cu un coc ccomunist asa cum s-a spus mai devreme.si cred ca o coafura a unei mirese cu siguranta nu e nicidata *neglijenta*.
ela_ely23
Postat pe 19 Februarie 2009 11:06
eu una m-am riscat si mi-am facut coafura in ziua nuntii....dar de machiat m-am machiat singura caci n-am vrut sa ma intoxic de la vreun fard deoarece am un ten sensibil....am fost f multumita.va pup!!!
kkarmen_2006
Postat pe 19 Februarie 2009 12:37
coafura cea mai recomandata este care iti place tie.mergi la coafor cu o ideea a ta si daca coaforul este bun iti va propune o coafura asemanatoare dar care sa te avantajeze pe tine
mihaelaonu
Postat pe 19 Februarie 2009 15:13
buna.cica la mariage prietenia au rochii faine si nu la preturi f mari.poti merge sa vezi ce modele au.eu am nunta pe 16 mai si cred ca ma duc acolo sa o cumpar.bafta la cautari:)
GrigoraSoana
Postat pe 19 Martie 2009 17:18
O, da! Pentru coafura mea "simpla" coafeza s-a chinuit vreo 2 ore ca sa arate de parca asa sunt eu, frumoasa. DEpinde de rochie si de personalitatea ta, poti gasi o coafura, un coc, care sa nu fie demodat (gen "sarmalute" si coc "Pantene" cu sclipici) dar care e si elegant in acelasi timp. Sfatul meu e sa ii spui coafezei sa foloseasca produse care sa dea stralucire parului si sa nu il imbacseasca, sa il faca tare - gen ser pt. stralucire, ceara, un fixativ de calitate. Conteaza foarte mult mai ales ca toate femeile iti vor comenta coafura - "Ia uite si la asta ce si- facut in cap!"
Alexuta_grace
Postat pe 31 Martie 2009 12:21
De la: Sorinica, la data 2009-02-19 09:03:00pentru ROCSANYK3, cum spunea si gherghiceanunataliaelena, ai o rochie extraordinara. cat te-a costat? eu am nunta pe 10 mai si nici la momentul acesta nu mi-am cumparat rochie pt ca nu mi-a placut nici una in mod deosebit.

merci fetelor :D
nu am dat mult pe ea ... salariul pe o luna :D
rocsanyk3
Postat pe 31 Martie 2009 18:39
da rocsanyk3 este foarte frumoasa rochita ta si cuafura este foarte bine ca te-a tinut pana dim, la mine sa lasat un pic, vroiam si eu niste bucle mai pronuntate ca ale tale dar nu au reusit au fost mai lejere si cred ca ai dreptate - obligatoriu cuafura de proba.
laura02maria
Postat pe 31 Martie 2009 19:02
si pozele sunt foarte frumoase, prelucraea e interesanta si eu mi-am prelucrat pozele si am folosit mai multe programe de prelucrare dar nici unul nu a avut acele sabloane pe care le ai tu. Sunt Super
laura02maria
Postat pe 31 Martie 2009 19:07
superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:38
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:31
yac pt cocurile alea cu muuulte sarmalute=))
neglijenta rules!

s-au schimbat vremurile..exact cum ati trecut de la rochie de mireasa cu manecuta bufanta la astea fara si cat mai golase, asa pe umeri..asa trebuia sa faceti si cu parul!!!! ati trecut la alte rochii insa coafurile sunt din cele mai groaznice! deci f rar am vazut o mireaa cu o coafura frumoasa..peste tot numai bucle fixe, sarmalute multe, agrafe 1000, ace si sclipici si mult fixativ si incarcatura si turnulete si floricele si yacccccccc!!!!

PS: cred ca iulika zice bine: par simplu intins cu o diadema sau o floricia mica intr-o parte! wow! super!..sau bucle lejere fara sa stea tepene!

cristinne83
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:04
gusturile nu se discuta
da dc ai un par cret sau un par ffffffoarte des, lucios si nu matura merge sa-l lasi natural....cu toate ca excepand parul cret, nu o sa-ti stea parul la locul lui nici rupt si o sa ajunga in cateva ore de parca te-ai fi batut cu o matza

eu nu sunt nici adepta cocurilor de acum 15 ani insa stiu sigur k nu-mi voi lasa parul asa liber pe umeri, nu-mi place neglijenta. Asta nu inseamna ca am ramas prinsa in trecut cum am citit la una din fete....dupa cum se vede si pe FTV cocurile stilizate sunt foarte sic si acum ma refer la un coc frumos, strans nu sarmale sau vestitul coc pantene care de la inceput nu mi-a placut :P. Bine mai sunt si diferite metode de a aranja frumos parul in fata si la spate sa lasi parul liber, lucru pt care am optat de multe ori si a iesit ceva superb, de vis.

Cum ziceam,gusturile nu se discuta si ar tb ca o viitoare mireasa sa incerce muuulte modalitati de aranjare a parului/machiaj pt ca poate nici nu se asteapta ca ii va sta mai bine cu parul facut in nush ce fel..................


sfatul meu e: incercati totul si pe urma targeti o concluzie :P k nu muriti incercand ceva nou, diferit
agny
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:32

Eu am avut asa parul .
mi-ar fi placut o diadema mai simpla dar n-am gasit. si bineinteles n-as fi vrut voal dar am facut un compromis pentru toate neamurile mele si ale sotului :).
In schimb am compensat cu rochia mea scurta .
roxanap
Postat pe 7 Octombrie 2009 14:51
De la: roxana_butucea, la data 2009-10-07 14:51:24
Eu am avut asa parul .
mi-ar fi placut o diadema mai simpla dar n-am gasit. si bineinteles n-as fi vrut voal dar am facut un compromis pentru toate neamurile mele si ale sotului :).
In schimb am compensat cu rochia mea scurta .


f frumos si parul si rochita e f frumoasa! imi place tare mult! felicitari! tare frumos si original si delicat, imi place tare mult
................................................
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi
adika_healthy
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:07
imi plac cocurile stilizate

cocurile simple, cele in genul astora care se poarta acum, stilul anilor '20, '30.



ce nu imi place: PLASTICELE IN PAR, CORONITELE DIN FLORI ARTIFICIALE, AGRAFELE MULTE, FLORI MARI DIN PLASTIC
iulik_flore
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:11
De la: iulika_flore, la data 2009-10-08 16:11:51imi plac cocurile stilizate

cocurile simple, cele in genul astora care se poarta acum, stilul anilor '20, '30.



ce nu imi place: PLASTICELE IN PAR, CORONITELE DIN FLORI ARTIFICIALE, AGRAFELE MULTE, FLORI MARI DIN PLASTIC


total de acord cu tine si eu am aceeasi parere:P
agny
Postat pe 8 Octombrie 2009 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aplic unghii false acryl 1 De la: goldenails 12 Octombrie 2010 23:19
Par STRALUCITOR 1 De la: kudika_6609 5 Mai 2012 13:06
unghi false 3 De la: grace002903 11 Mai 2010 16:41
APLIC UNGHII FALSE CU GEL UV IN CLUJ NAPOCA 4 De la: cj25har 4 Iunie 2010 13:30
Aplic gene false!!!! 2 De la: thadoogback 13 Octombrie 2011 18:26