Setari Cookie-uri

machiajul profesional se vede urat in realitate

machiajul profesional din cate am vazut eu e facut ca sa arate bine mireasa pe caseta si in poze, ca daca te uiti de aproape la fata ei ai impresia ca si-a aplicat o masca... stratul de fonduri de ten (ca-s mai multe) este gros, rujul se ia cu timpul si apare o discordanta... ufff... si machiajul oricat de rezistent ar fi se intinde de la lacrimi, caldura si transpiratie...
amalia79_healthy
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:28
ai dreptate.Eu ma voi machia singurik.Stiu sa acopar si micile imperfectiuni fara sa pun mai multe straturi de machiaj care sa imi incarce tenul.Ma voi machia finut si cred ca voi avea un mai bun rezultat decat sa dau milioane la un make-up profesionist.Voi avea machiaj rezistent la transfer si cam atat:P
Puffy_grace
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:03
ba nu este deloc adevarat....
un makiaj profesional( produse bune aplicate corect) este muuult mai reusit decat un makiaj "casnic"
este adevarat ca make-up artistii folosesc o baza de makiaj care acopera foarte bine dar efectul acesteia dispare daca deasupra folosesti o pudra cu particule mici sclipitoare care capteaza si trimit inapoi lumina...
pentru cine cunoaste mentionez bobbi brown shimmer brick compact
caurea_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:03
Eu am vazut cum se face un machiaj profesionist si am si "uneltele" necesare pentru al putea face singurik.Nu va iesi ca la cei mai pofesionisti make-up artisti dar imi va iesi destul de bine.Pentru ca in seara aia poate ai sa si plangi , ai sa transpiri , si altele si cred ca va parea rau de milioanele date.Trebuie ceva finut si sigur.Ceea ce pot face si singurik
Puffy_grace
Postat pe 30 Octombrie 2008 07:51
mie mi-a rezistat makiajul aproape 20 de ore..intact..
..exceptie face rujul bineinteles care oricum nu era ruj ci era un gloss..
caurea_grace
Postat pe 4 Noiembrie 2008 12:21
fain ma bucur pt tine.eu sunt mai sensibila si stiu ca voi plange destul de mult mai ales cand il voi vedea pe tata , dar ...o sa folosesc machiaj rezistent la transfer.oricum decat sa imi faca cineva ceva ce nu este obligatoriu sa imi placa si apoi sa imi para rau mai bine incerc eu.Parerea mea
Puffy_grace
Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:45
De la: caurea, la data 2008-10-28 15:03:42ba nu este deloc adevarat....
un makiaj profesional( produse bune aplicate corect) este muuult mai reusit decat un makiaj "casnic"
este adevarat ca make-up artistii folosesc o baza de makiaj care acopera foarte bine dar efectul acesteia dispare daca deasupra folosesti o pudra cu particule mici sclipitoare care capteaza si trimit inapoi lumina...
pentru cine cunoaste mentionez bobbi brown shimmer brick compact


caurea are absolut dreptate!!!! sunt de aceeasi parere cu ea
iulik_flore
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:53


cine stie cunoaste...
caurea_grace
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:32
probabil.....depinde de fiecare persoana si depinde si de straturile de machiaj depuse pe fata;)
Puffy_grace
Postat pe 11 Decembrie 2008 11:44
De la: caurea, la data 2008-10-28 15:03:42ba nu este deloc adevarat....
un makiaj profesional( produse bune aplicate corect) este muuult mai reusit decat un makiaj "casnic"
este adevarat ca make-up artistii folosesc o baza de makiaj care acopera foarte bine dar efectul acesteia dispare daca deasupra folosesti o pudra cu particule mici sclipitoare care capteaza si trimit inapoi lumina...
pentru cine cunoaste mentionez bobbi brown shimmer brick compact




Sunt de acord cu tine. Eu fac machiaj de cativa ani, in general mirese. Si daca este aplicat cu grija...nu apare ca o masca:)
cikita66
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:22
parerea mea este ca orice mireasa are nevoie de un astfel de machiaj.arata foarte bine si nu se compara cu cel casnic cum bine a spus altcineva.trebuie doar sa ai produse de calitate si o mana indemanatica.eu am invatat sa mi-l aplic singura si iese ok si cl putin 12 ore este intact.dar conteaza produsele,nu trebuiesc luate toate la care se face reclama ,eu nu am nici unul din alea,le am pe toate profesionale din afara.un avantaj.
ela_ely23
Postat pe 14 Decembrie 2008 11:26
pt. caurea
te rog sa mi recomanzi un fond de ten , sau 3 in 1 care acopera bine impperfectiunile. Nu am inteles daca Bobbi Brown Shimmer brick compact e pudra cu particule stralucitoare sau baza care acopera!? Ieri mi am cumparat din Bucuresti , fond Clinigue, sunt f dezamagita de el!beatrice_rr@yahoo.com
Daca se pot cumpara machiaje profesionale on line , va rog scrieti mi! Multumesc
beatrice_rr
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:04
Uuffff....mi-e tare teama in legatura cu machiajul si cu coafatul...!!!
Clar...nu o sa fac un machiaj "casnic", o sa fie unul profesionist...dar...trebuie sa gasesc o mana indemanatica...
Eu zic ca mai am timp pana in 2010...desi timpul trece repede Oricum, o mireasa trebuie sa fie impecabila, cea mai frumoasa...si cateva milioane merita date pentru asta...!!! Doar este cea mai frumoasa si importanta zi din viata noastra...pupici
mihaelamitea
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:30
Cine stie cunoaste, cine nu sa...!!! Un machiaj prosesional nu inseamna neaparat incarcat (asta doar in cazul in care ai o fata ... care necesita acoperire mare) Acum dc nici in ziua nunti nu vrei sa fii superba , machiaza te acasa (casnic)singurica.Eu am lucrat in domeniu, machiez de ceva ani, am cursuri, asa ca opteaza pt ceva care merita
alexuta25
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:32
Eu sunt foarte de acord cu machiajul profesionist .... mai ales pentru cele care de obicei nu se prea machiaza si nu au experienta. Bine ... ma refer la machiajul profesionist ... nu la machiajul pe care il fac pe la unele saloane cu produse foarte ieftine (buze roz, rosu in obraji, albastru la ochi - tip clovn).



Eu trebuie sa recunosc ca m-am machiat singura ... dar fac asta de mult timp si am experienta. Toate produsele au fost rezistente la transfer si la apa (inclusiv dermatograful era waterproof - de la Cristian Dior - un astfel de creion mai este si la Lancome - la alte firme nu am gasit).



Machiajul mi-a tinut perfect pana la 7 dimineata cand s-a terminat nunta fara retusuri ca nu am avut timp de ele. Toate astea in conditiile in care am fost data si cu tus pe pleoapa superioara si cu dermatograf sub ochi.




Nu mi-a curs nimic. Asa ca sunt unele produse extraordinar de bune doar ca trebuie sa fie rezistente la apa si transfer. Daca nu ai experienta insa ... apeleaza la machiajul profesionist. Daca este profesionist cu adevarat te va face sa arati superba si naturala in acelasi timp.
crisu_maria
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:19
si yo am vazut cum se face un machiaj profesionist si nu asa greeu o sa exerzez cu domnisoarele mele si apoi o sa fac pt mine si o sa folosesc produse care sunt de firma ex avon mai putin fondu care mia cauzat mancarime si instrumentele si asa tre sami cumpar unele noi asa ca mi le iau din cora sau de la farmacia sensiblue ca ador farmacia!va pup fetelor orice sugestii mail:elly_novavida@yahoo.com sau ady_wify@live.co.uk . va pup!
MIRESICA_ADY
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:09
foarte adevarat...din fericire am avut parte de mai multe ori de un machiaj facut ca la carte si nu e facut sa dea bine doar in poze sau pe camera daca este facut intradevar de profesionisti si cu produse profesionale...eu sunt foarte multumita de machiajul profesional si nu se poate compara sub nicio forma cu cel facut acasa...desi ma pricep cat de cat niciodata nu mi-a iesit ca unui make-up stilist
relidenisa
Postat pe 14 Decembrie 2008 19:10
si eu sunt de aceeasi parere machiajul profesional este alegerea cea mai buna pentru o zi asa de importanta
angik_grace
Postat pe 14 Decembrie 2008 22:53
Nu este adevarat ca machiajul profesional se vede urat . Daca esti machiata de cineva intr-adevar profesionist, nu are voie sa arate ca o masca pe fata ta.
Eu am avut nunta in august si am fost machiata de o astfel de persoana si a iesit super.Am fost machiate atat eu ca mireasa , cat si sora si mama mea si toata lumea a ramas fff surprinsa de cat de bine aratau machiajele si coafurile.
Sfatul meu este ca la nunta sa folositi un machiaj profesionist chiar daca este mai scump, pt. ca o data in viata esti mireasa . Dar in momentul in care ati ales pe cineva profesionist, faceti si o proba sa vedeti daca va place. Eu am incercat mai multe persoane "profesioniste" si nu mi-au placut toate.
irinamir
Postat pe 15 Decembrie 2008 11:12
Nu e adevarat. Si eu am fost machiata de o profesionista si nasa mea la fel. Arata foarte bine, rezista foarte bine si tu arati superba. Merita investitia!
adelaide_grace
Postat pe 15 Decembrie 2008 13:55
Eu una nici n-as fi avut curajul sa ma machiez singura. Cosmeticiana ma cunoaste de multi ani si am stiut ca nu ma va face sa arat ca o papusa de plastic. Sunt una din femeile care iubesc lucrurile naturale, chiar daca e vorba de machiaj. Rimelul este singurul obiect de machiaj fara care nu as iesi din casa. Restul pot lipsi.

Cosmeticienele folosesc baze de machiaj translucide, deci am scapat de efectul de masca. Machiajul ochilor a fost subtil, in culoi naturale.
fantome
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:13
tare mi-ar place in ziua nuntii sa fiu machiata de un/o profesionista...problema e ca locuiesc intr-un oras f mic undeva in inima ardealului...si sincera sa fiu nici saloane pt coafor nu avem foarte bune.. ca mai nou imi vine sa ma tund singura de groaza ca iara ma slutesc tantiile alea care nici romaneste nu stiu bine...si am facut referire la saloane de coafura pt ca din acelea in care se gasesc si experti in machiaj...nici macar nu am vazut/auzit ..pana acum!
fulgusor
Postat pe 15 Decembrie 2008 20:47
dar nu costa neaparat milioane..depinde.... in orice caz niciodata nu o sa reusesti sa te machezi singura ca atunci cand te machiaza cineva...
alexx_andra
Postat pe 15 Decembrie 2008 23:16
eu sincer prefer produsele profesionale,pe care nu mi le cumpar din magazin ci de la un salon,dar nu de aici din tara.dar nu sunt nici christian dior nici lancome nici altceva.am cateva si din alea dar nu se compara.ce gasesti in magazin nu sunt la fel de bune.de recomandat mergi la un salon si cumperi de acolo.
ela_ely23
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:55
Acum ... voi poate sunteti din Bucuresti sau alte orase mari unde la saloane se folosesc produse profesionale foarte bune si unde intradevar machiajul profesionist arata ca la carte. Am fost si eu la nunta nasei mele de la bucuresti si a machiat-o absolut superb.

Cum spunea cineva mai sus, in orasele mici nu ai asemenea optiuni . Eu am facut nunta in Severin si am vazut la saloanele de acolo cum se face machiajul asa zis profesionist si cu ce produse ...

De asta mi-am facut singura machiajul ... ca nu am prea avut de ales ... Daca era sa fi avut optiunea unui machiaj cu adevart profesionist ... nu ma gandeam de doua ori ... indiferent cat costa!

Nu spun ca produsele profesionale nu sunt bune, ceea ce am spus insa este ca din toata produsele pe care le-am folosit singurele dermatografe care sunt waterproof sunt cele de la Lancome si Dior ... care sunt va garantez exceptionale.
crisu_maria
Postat pe 17 Decembrie 2008 08:44
Stiati ca …

Devenind Reprezentant Avon poti obtine un discount de pana la 30% pentru produsele comandate? Si in plus beneficiezi de produse promotionale si poti primi regulat cadouri sau castiga diverse premii?
Lucrezi pe cont propriu si iti faci programul dupa cum doresti!
AVON este compania numarul 1 pe piata de cosmetice din Romania, potrivit studiului Euromonitor?
In calitatea de Reprezentant poti plasa comanda cu un singur click, de pe site-ul nostru sau chiar de pe telefonul mobil?
Imediat dupa lansarea comenzii vei primi un SMS cu informatii despre procesarea acesteia?
Produsele ti le livram in maxim doua zile lucratoare, la orice adresa din tara doresti?
Termenul de plata este flexibil, iar factura o poti achita la birourile CitiBank, BCR, CEC, Postei Romane, Bancii Transilvania sau prin transfer bancar in contul firmei AVON?
Daca doresti ai oportunitatea de a te dezvlota personal si profesional intr-o firma de mare succes, beneficiind de cursuri gratuite si primind sustinere de la intreaga echipa?
Cum ti s-ar parea daca ti-as spune ca Avon iti ofera acum sansa sa beneficiezi de toate aceste avantaje? Daca vrei sa incerci si tu, suna la 0766.295.312 sau solicita sa devi Reprezentant Avon printr-un mail trimis la statache_alina@yahoo.com si un coordonator Avon te va indruma in pasii care trebuie sa-i urmezi pentru a deveni chiar a doua zi Reprezentant Avon!
Hotaraste-te acum! Ai doar de castigat si nimic de pierdut!
• Produse pentru tine si intreaga familie cu reducere consistenta!
• Ba chiar si pentru prietenele tale, facand astfel un ban in plus pentru mofturile tale!
• Te poti achita elegant de unele obligatii facand cadou, produse de calitate!
• Le poti avea in 48 de ore chiar la tine acasa, sau de ce nu, chiar si in concediu, pe unde te duci!
• Le platesti lejer dupa ce le primesti, in ce mod vrei tu!


Postat pe 18 Decembrie 2008 23:19
Ma bucura sa vad ca sunt multe fete pro makiajului profesional..
caurea_grace
Postat pe 19 Decembrie 2008 13:45
De la: statache_alina, la data 2008-12-18 23:19:32Stiati ca …

Devenind Reprezentant Avon poti obtine un discount de pana la 30% pentru produsele comandate? Si in plus beneficiezi de produse promotionale si poti primi regulat cadouri sau castiga diverse premii?
Lucrezi pe cont propriu si iti faci programul dupa cum doresti!
AVON este compania numarul 1 pe piata de cosmetice din Romania, potrivit studiului Euromonitor?
In calitatea de Reprezentant poti plasa comanda cu un singur click, de pe site-ul nostru sau chiar de pe telefonul mobil?
Imediat dupa lansarea comenzii vei primi un SMS cu informatii despre procesarea acesteia?
Produsele ti le livram in maxim doua zile lucratoare, la orice adresa din tara doresti?
Termenul de plata este flexibil, iar factura o poti achita la birourile CitiBank, BCR, CEC, Postei Romane, Bancii Transilvania sau prin transfer bancar in contul firmei AVON?
Daca doresti ai oportunitatea de a te dezvlota personal si profesional intr-o firma de mare succes, beneficiind de cursuri gratuite si primind sustinere de la intreaga echipa?
Cum ti s-ar parea daca ti-as spune ca Avon iti ofera acum sansa sa beneficiezi de toate aceste avantaje? Daca vrei sa incerci si tu, suna la 0766.295.312 sau solicita sa devi Reprezentant Avon printr-un mail trimis la statache_alina@yahoo.com si un coordonator Avon te va indruma in pasii care trebuie sa-i urmezi pentru a deveni chiar a doua zi Reprezentant Avon!
Hotaraste-te acum! Ai doar de castigat si nimic de pierdut!
• Produse pentru tine si intreaga familie cu reducere consistenta!
• Ba chiar si pentru prietenele tale, facand astfel un ban in plus pentru mofturile tale!
• Te poti achita elegant de unele obligatii facand cadou, produse de calitate!
• Le poti avea in 48 de ore chiar la tine acasa, sau de ce nu, chiar si in concediu, pe unde te duci!
• Le platesti lejer dupa ce le primesti, in ce mod vrei tu!

MIRESICA_ADY
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:48
DA DE AVON ZICEAM SI YO CA ADOR AVON SI DE LA AVON O SA MA MACHIEZ!
MIRESICA_ADY
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:49
nu ca sunt rea dar eu zic ca exista foarte multe pruduse care sunt mult mai bune decat cele de la avon...de ex.loreal....etc am fost foarte mult timpm reprezentant avon ...dar nu le recomand la nimeni..sincer.eu optez pt machiajul profesional arata mult mai bine decat unul facut de tine poooope la toti si toate si sa aveti o nunta asa cum visez sa am eu
roxxanna83
Postat pe 29 Decembrie 2008 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Machiaj profesional 2 De la: perfectlook 25 Iulie 2012 16:02
Extensiile de par 8 De la: angelo_micnegrusiurat 30 Septembrie 2009 09:25
Dieta dupa sarbatori 7 De la: carmen79 19 August 2013 22:15
Extensii Par Oradea 1 De la: grace006819_Extensii_Par_Oradea 16 Decembrie 2009 16:50
nu cumparati extensii d p net 9 De la: olimpiagv 22 Februarie 2010 17:44